Пільг у транспорті не скасують

Пільговики надалі їздитимуть безплатно приміськими і міжміськими маршрутками. Кошти за їх перевезення обласним АТП обіцяє відшкодувати Львівська облдержадміністрація

фото: Олег Огородник
Конфлікт між обласними автотранспортними підприємствами та пільговиками – на фінішній прямій. Перевізники і влада Львівщини нарешті дійшли згоди. Пільговики у приміському та міжміському автотранспорті їздитимуть безплатно до кінця 2016-го. З наступного ж року в регіоні планують запровадити експеримент – незахищеним верствам населення замість пільг на перевезення подати адресну допомогу.
Нагадаємо: напередодні перевізники на Львівщині погрожували, що припинять перевозити пільговиків на міжміських та приміських маршрутах із 1 квітня. Мовляв, жодної компенсації від влади не отримують з початку 2016-го. Ба більше, грошей за перевезення пільговиків чекають ще з минулого. Вирішити цю проблему взялася обласна влада – пообіцяла впродовж двох-трьох тижнів повернути перевізникам кошти. 

Пільговики і надалі їздитимуть безплатно

Зі слів голови Асоціації перевізників Львівщини Івана Велійки, наступного тижня зі всіма автотранспортними підприємствами області повинні заключити договори щодо надання послуг із пільгових перевезень. 
“Цього досі не було зроблено. Тоді перевізники працюватимуть так, як і минулого року: жодних обмежень для пільговиків не буде”, – зазначив “Пошті” співрозмовник. 
Він додав: щоб цілком вирішити проблему з перевізниками, з наступного року пільговий проїзд скасують повністю. Натомість незахищеним категоріям населення подадуть відповідну адресну допомогу.
“Вирішили подавати адресну допомогу особам, які мають пільги. Мовляв, хай вони використовують ті гроші на свій розсуд. Сказали, що це питання пропрацюють і звернуться до депутатів, аби дозволили ввести такий експеримент в області. Таким чином, пільговики платитимуть за проїзд, а АТП до цього питання не матимуть жодного стосунку”, – зазначив Іван Велійка. 
З наступного року пільговий проїзд скасують повністю, натомість незахищеним категоріям населення подадуть відповідну адресну допомогу
Зі слів заступника голови Львівської ОДА Ірини Гримак, реалізувати такий задум можна, якщо дасть дозвіл Кабмін. 
“Ми не можемо на місцевому рівні приймати такі рішення. Повинні бути прийняті відповідні законодавчі акти. Чекаємо результатів вирішення питань у Верховній Раді. Тоді починатимемо працювати над тим питанням і з Кабінетом Міністрів”, – зазначила посадовець.
Також обласна держадміністрація пообіцяла повернути перевізникам регіону борги за перевезення пільговиків. 
“Борги повернуть до закінчення першого півріччя. Зараз підприємства мають подати звіти за виконану роботу за січень, лютий і березень, а ЛОДА має їх прийняти і підписати акт виконаних робіт. А це вже буде підставою, щоби облдержадміністрація розрахувалася з АТП. В іншому разі це вже є документ для судового позову”, – зазначив Іван Велійка. 
Наразі дали доручення профільному департаменту впродовж наступного тижня з кожним обласним АТП підписати договори на надання послуг із пільгових перевезень.

Полтавський варіант не підійшов

Як писала “Пошта”, на Львівщині міжміськими пасажирськими автобусами користуються приблизно 15% осіб від загальної кількості тих, що їздять маршрутками. На приміському транспорті пільгові категорії – 80% пасажирів. 
До речі, в інших областях України проблему з пільговими перевезеннями вирішили значно швидше на місцевому рівні. На думку перевізників краю, найкращий варіант нині діє в Полтавській області. Там обмежують пільговиків кількістю поїздок. Так, будь-яка категорія має право на 50 поїздок на рік: 10 – на міжміському транспорті, 40 – на приміському. Людина купує на автостанції чи у водія квиток. Із ним та посвідченням згодом пасажир іде у відділ соціального забезпечення, пише заяву на компенсацію, додає до неї свої квитки за місяць-два і більше. Відділ соцзабезпечення виплачує гроші, які особа потратила на транспорт. 
Так влада має змогу порахувати, скільки коштів може з місцевого бюджету виділити на перевезення пільговиків, і розрахувати, яку кількість безплатних поїздок може запропонувати пільговим категоріям. 
На Львівщині напередодні з’явилась інформація, що з 15 квітня пільговики платитимуть за проїзд у приміських і міжміських маршрутках лише 50% вартості, а безкоштовним проїздом зможуть користуватися лише чотири категорії пільговиків: учасники бойових дій (інваліди війни (АТО); члени сімей загиблих у зоні АТО; інваліди першої групи загального захворювання; інваліди першої групи по зору з особою, що супроводжує. Але такий варіант влада краю та перевізники області не погодили. 
“50-процентної оплати пільговиками за проїзд не прийняли, бо обласна держадміністрація та обласна рада сказали, що таке не підходить. Введення талонів також не прийняли. Зійшлися на наступному – голови обласної ради і держадміністрації взяли на себе зобов’язання впродовж двох-трьох тижнів вирішити питання з фінансуванням проїзду пільговиків у міжміських та приміських маршрутках із обласного бюджету на рівні минулого року”, – резюмував Іван Велійка. 
Висловити свої побажання, зауваження та скарги
можуть пасажири і водії на гарячу лінію
Асоціації перевізників Львівщини. 
Вона працює у будні з 8.00 до 22.00. 
Телефон гарячої лінії: 050-661-70-71.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.2996 / 4.12MB / SQL:{query_count}