Юлія Тимошенко: “Ми переходимо в демократичну проєвропейську опозицію”

Лідер “Батьківщини” – про причини переходу партії в опозицію, топ-5 кроків, які допоможуть Україні побороти економічну кризу, та можливість звільнення Савченко

“Батьківщина” прийняла остаточне і колегіальне рішення вийти з “безперспективних” переговорів про створення коаліції, про що її лідер Юлія Тимошенко повідомила під час візиту до Львова 5 квітня. З її слів, в опозиції “Батьківщина” ставитиме кілька основних вимог до влади: провести розслідування фактів корупції, негайно задовольнити ультимативні вимоги малого та середнього бізнесу, про мораторій на продаж сільськогосподарської землі щонайменше на 5-7 років, доки не буде сформовано національне фермерство, скасувати податок на пенсію та знизити тарифи до ринково обґрунтованих.

Не народні інтереси, а приватні

“Ми переходимо в демократичну проєвропейську опозицію. Ми йдемо на впевнену боротьбу проти старої системи, проти злиття нової постмайданної влади і старої олігархічної мафії, на боротьбу проти знищення економіки України, проти знищення життя кожної української родини”, – сказала Юлія Тимошенко.
З її слів, перехід в опозицію за нинішніх соціальних та економічних умов – єдине правильне рішення. Однак вона наголошує, що фракція “Батьківщина” в парламенті і надалі підтримуватиме потрібні для держави законодавчі ініціативи. 
“Шанс, наданий народом України теперішній владі, на жаль, вчергове змарнований. Обранці виявилися негідними тієї довіри, яку їм надали люди, – заявила лідер “Батьківщини. – Знову повторюється ситуація, яка була у 2005-ому, – народ переборює старий режим, який не країну будує, а захищає приватні інтереси”.

Корупція та кланова система руйнують країну

Юлія Тимошенко вважає, що причина руйнівної ситуації у країні – “кланова система, яка паразитує в Україні останні 15 років і завжди знаходить підтримку влади”.
“Батьківщина” – як тоді, так і тепер – бореться проти влади декількох сімей. Методи управління країною за останні два роки виявилися нищівними для нашої держави і для нашого народу. Я не вірю, що це просто хаос. Курс гривні зруйновано, і це рукотворний процес, адже для цього не було аж таких фінансово-економічних підстав”, – заявила Юлія Тимо­шенко.
У той час, коли світова спільнота застосовує санкції проти Росії як країни-агресора, російський бізнес і російські банки в Україні далі користуються преференціями влади. З її слів, банки окупанта отримують від НБУ рефінансування, а вітчизняні фінансові установи, в яких зберігав кошти середній клас українців, остаточно збанкрутували. Тимошенко також розкритикувала намагання виставити на продаж мільйон гектарів землі, наголосивши, що це відбувається всупереч “волі народу і Конституції”.
ВО “Батьківщина” пропонує владі свої п’ять ключових вимог, “за умови виконання яких в Україні стабілізується курс”. 
“По-перше, потрібно виконати вимоги малого і середнього бізнесу. По-друге, негайно проголосувати за мораторій продажу землі, дати максимальну підтримку фермерам із держбюджету. По-третє, вважаю, що настав час нарешті скасувати податок на пенсії, адже ніде у світі такого нема. В Україні ж встановлено 5% податку на дивіденди для найзаможніших людей, а на пенсії –15%. По-четверте, варто знизити тарифи і встановити ринково обґрунтовані, абсолютно окупні, але знижені. По-п’яте, варто провести деолігархізацію уряду”, – зазначила Юлія Тимошенко. 

Надія Савченко: є шанс на звільнення

З її слів, українська льотчиця, депутат від “Батьківщини” та член постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи Надія Савченко найближчим часом повернеться в Україну.
“На рівні президента США і федерального канцлера Німеччини було досягнуто домовленості, за якими після того, як вирок увійде в законну силу, Надію або обміняють і повернуть в Україну, або направлять, як вони кажуть, відбувати покарання на рідну землю”, – зазначила Юлія Тимошенко.
Втім, не всі політики в Україні зацікавлені в поверненні Надії Савченко додому – вона “безкомпромісна і незабаром стане потужним фактором в українській політиці”. 
5 квітня набув чинності вирок у справі української льотчиці, а вже 6 квітня Надія Савченко розпочала сухе голодування. “У нас дуже мало часу, аби врятувати Надію. Вона принципова, за свої слова відповідатиме і не припинить сухого голодування!” – наголосила Юлія Тимошенко.
Під час перебування у Львові Юлія Тимошенко також взяла участь у виборній конференції Львівської обласної партійної організації, де було обрано голову партійного осередку. Ним став Михайло Цимбалюк. Також команда “Батьківщини” Львівщини обрала обласне бюро, контрольно-ревізійну комісію та делегатів на Всеукраїнський з’їзд партії.
Катерина Гринюк
 особливий погляд 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4292 / 4.01MB / SQL:{query_count}