Аби переселенці почувались як вдома

Відтепер мігрантам із Криму й Донбасу є куди звертатись за допомогою з працевлаштування, пошуку житла та психологічною підтримкою

Зі серпня у Львові почав діяти офіс громадської ініціативи “Крим  SOS”, який надає допомогу переселенцям з Криму та Донбасу. 
Його адреса: провулок Крива Липа, 8, кв. 1. “Із липня цього року ініціатива “Крим  SOS” стала партнером Управління Верховного комісара ООН у справах біженців і відкрила три офіси по Україні: в Херсоні, в Києві та у Львові”, – розповів Алім Алієв, співзасновник “Крим  SOS”, керівник західноукраїнського офісу “Крим  SOS”. За його словами, організація надає переселенцям соціальну допомогу, юридичні консультації, а також співпрацює з психологами. 
Алім Алієв наголосив, що громадська організація працює не тільки з кримськими переселенцями, а й з людьми з Донбасу, зараз у Львові їх уже понад 5000 осіб. Організація працює над вирішенням першочергових проблем переселенців – робота, житло, оформлення документів для отримання соціальних виплат, при потребі забезпечує їх їжею, одягом, предметами господарства та засобами гігієни. 
Енвер Бекіров, співробітник західноукраїнського офісу “Крим  SOS”, голова громадської платформи переселенців “Кримської хвилі” розповів про основні аспекти роботи організації.

Житло-працевлаштування

Головна проблема для людей, які освоюються на новій території – це доступне житло. “Ми співпрацюємо з благодійниками, які готові безкоштовно надати квартири переселенцям. Залучаємо до співпраці ріелторів, які надають платні послуги у вирішенні проблем житла”, – зазначив Енвер Бекіров. З
а його словами, деякі львів’яни  ідуть назустріч переселенцям і надають суттєві знижки на житло. Однак, на жаль є й такі, які пересе­ленцям зі сходу не надто ра­ді. Також “Кримська хвиля” за­ймається питаннями соціальних виплат, допомагаємо переселенцям швидко та правильно переоформити документи, щоб ті й надалі отримували пенсії, пільги тощо. 

Гранти

“Крим  SOS” як партнер УВКБ ООН матиме змогу допомагати переселенцям розвивати бізнес чи покращувати житлові умови завдяки грантам. 
Олександра Сорокопуд, заступник керівника західноукраїнського офісу “Крим SOS”, детально розповіла про програми допомоги. За її словами, перша ініціатива стосується переселенців, які поселилися у віддалених сільських районах. Вона має на меті створити комфортні умови в зимовий період.  
“Переселенці, які живуть у будинках, що потребують ремонту, можуть звернутися до “Крим  SOS” із заявою на 1-1,5 сторінки, повідомивши про потребу в обігрівачах, утепленні вікон тощо. Максимальна сума фінансування для однієї родини – до 3000 доларів”, – зазначила Олександра Сорокопуд. 
Виплати здійснюватимуться у гривневому еквіваленті за тим курсом, який буде на той момент. Друга програма стосується винятково переселенців з Криму. Ця ініціатива спрямована на підтримку бізнесу активних кримських підприємців. 
“Цей проект передбачає написання стислого бізнес-плану обсягом 1-1,5 сторінки для тих, хто мав бізнес у Криму, або близький до цієї сфери. Сума допомоги – теж до 3000 доларів для того, щоб перенести бізнес до Львова, або заново розпочати тут власну справу. Програма передбачає закупівлю інструментів і механізмів, завдяки яким активні кримські підприємці зможуть продовжити ведення бізнесу”, – повідомила Олександра Сорокопуд. 
Фінансування йтиме від Управління Верховного комісара у справах біженців ООН.  УВКБ ООН спрямовує свою допомогу на покриття найбільш нагальних потреб. Також звідти здійснюватимуть нагляд за використанням цих коштів. 
Участь у програмі буде відбуватися на конкурсній основі, тому кошти отримають не всі. Утім, кількість заявок на участь у цих ініціативах необмежена. Подати свою заявку може кожен, хто підпадає під критерії. На всю Україну виділять певну суму грошей, і вони будуть розподілені між тими, хто пройде конкурсний відбір. У будь-якому разі заявки дозволять ідентифікувати тих людей, які потребують допомоги, й надати кошти тим, у кого справді критична ситуація.
Кошти не надаватимуть безпосередньо на руки. Фінансову допомогу використовуватимуть для передоплат рахунків, які зможе надати людина, якщо її заявка буде успішна. 
Телефони гарячої лінії “Крим SOS”:
(050) 3811489,
(063) 9755543,
(067) 4745608. 
Сторінка в Facebook: www.facebook.com/KRYM.SOS.
Сайт: krymsos.com
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2212 / 4MB / SQL:{query_count}