І міліція без амуніції…

Бійцям батальйону “Львів”, яких у будь-який час можуть залучити до АТО, обіцяють зарплату від 4200 гривень, проте навіть засобами захисту забезпечити не можуть – шоломів і бронежилетів катастрофічно бракує

фото: прес-служба ГУ МВСУ у Львівській області
Навчання в батальйоні патрульної служби міліції особливого призначення “Львів” іде повним ходом. Колишні добровольці, більшість яких не мала досвіду роботи у міліції, уже майже місяць готуються воювати, адже в будь-який момент можуть отримати наказ їхати на схід країни. Проте, як запевнили “Пошту”, вони готові до цього, тому й зголосилися вступити до лав батальйону.
Нагадаємо, що 18 квітня почали набирати добровольців, аби сформувати спецбатальйон “Львів”. Так, до нього увійшли чоловіки віком від 20 до 35 років, що пройшли строкову або контракту службу, мають звання від рядового до старшого прапорщика запасу та не мають судимості. Також на службу приймали пенсіонерів органів внутрішніх справ зі збереженням пенсійних виплат. 
Зараз склад батальйону ще укомплектовують. До нього мають увійти 500 осіб, наразі ж записалася лише 221 особа. Повністю закінчити укомплектування кадрів планують за місяць, адже ще є чимало людей, які поки лише проходять медкомісію. Зазначимо: щомісячна зарплата правоохоронця становить 4200 гривень. 

Готові до всього!

Як розповів Дмитро Загарія, головний міліціонер Львівщини, основне завдання батальйону – нести службу з охорони правопорядку у Львові та в інших регіонах держави, якщо буде потрібно. 
“Усі члени батальйону служили раніше в армії, і їх було звільнено в запас, тому досвід у них є. Командири рот і взводів фахові, підготовані бійці. Усі вступили до лав батальйону за власним бажанням. Тому база в них є. Зараз вони лише покращують свої знання, фізичну й бойову підготовку. Також правоохоронців навчають правознавства, азів патрульно-постової служби, щоби вміли поводитися з правопорушниками будь-якої категорії. Зараз усі хлопці готові виконувати свої обов’язки, їхати в гарячі точки нашої країни. Бойова підготовка проводиться щодня. Єдина проблема – застаріла матеріально-технічна база, але її достатньо для того, щоби підготувати людей”, – розповів Дмитро Загарія.
З його слів, ці міліціонери згодом нестимуть службу на блокпостах, здійснюватимуть контроль за транспортними потоками, виявлятимуть вибухівку, зброю чи наркотичні речовини, які, ймовірно, намагатимуться перевезти на сході країни; “це люди в погонах, які прийняли присягу, тому готові виконувати обіцяне”. Зараз же батальйон залучають лише до охорони правопорядку у Львові. 
Як розповів командир батальйону “Львів” Ігор Вольський, під час навчань правозахисники моделюють різні ситуації, які можуть виникати в гарячій точці, та вчаться поводитись у них правильно. Також на навчаннях правозахисники відшліфовують свої вміння користуватися зброєю, покращують свою фізичну форму, вміння вести бій. 
 
фото: прес-служба ГУ МВСУ у Львівській області
У розмові з “Поштою” бійці батальйону “Львів” розповіли, що з найперших днів були готові їхати служити в гарячі точки країни. Кажуть, на це рішення не можуть вплинути ні їхні батьки, ні кохані, адже коли країна перебуває під загрозою, іншого виходу для чоловіків просто нема. “Я ще молодий, мені лише 23 роки, неодружений, але розумію, що моя майбутня сім`я має жити в спокійній країні, мирно. Тому вже місяць проходжу навчання і готовий їхати на схід хоч зараз”, – запевнив львів’янин Віталій.
“Я готовий забезпечувати громадський порядок на блокпостах, хочу захищати свою країну в такий нелегкий час. Прийшов у батальйон добровольцем минулого місяця, до міліції ніякого стосунку раніше не мав. Після служби в армії працював на багатьох роботах. Коли почалась активна фаза революції, був на заробітках у Білорусі. Зараз дуже шкодую, що не міг тоді повернутись в Україну швидше, тому роблю все, що можу, зараз”, – розповів учасник батальйону Ігор.
А головний міліціонер Львівщини Дмитро Загарія каже, що батальйонці, які раніше служили у міліції, зараз хочуть повернути довіру людей, відновити репутацію правоохоронців. Із його слів, зараз важливо вилучити корупційну складову з цієї структури, але для цього треба залучитися підтримкою та допомогою громадськості. 

Допомагають хто чим може

Аби наші захисники, які, найімовірніше, незабаром вирушать на схід, були забезпечені засобами захисту, громадськість активно займається пошуками для них шоломів і бронежилетів. Держава на це грошей не має.
Так, учора представники Самооборони Львівщини передали батальйону “Львів” 45 касок. Перевезли їх до Львова з Польщі, проте самі каски німецького та чеського виробництва. Там їх списали, а українцям продали за 60 євро за одну. Проте, як запевняють самооборонці, усі шоломи якісні та придатні до використання, до того ж значно легші, ніж старі. 
“Ці хлопці, ймовірно, поїдуть на схід на ротації, тому мають бути забезпечені засобами захисту. Надавати їм необхідні речі – завдання держави, але оскільки зараз така складна ситуація, цим має займатися суспільство. Є небайдужі люди, які готові власними силами забезпечити їх амуніцією. Шоломи куплено за кошти Самооборони, зокрема, за гроші, що залишились у Центрі відправлення людей до Києва, який існував під час активної фази революції”, – розповів представник Самооборони Львівщини Сергій Дзядик. 
З його слів, загалом за всю революцію за допомогою Самооборони передали майже 2100 касок у гарячі точки. “Також хочемо закупити бронежилети, але знайти їх важко, бо всі польські склади, на жаль, уже порожні. Зараз ведемо перемовини в Чехії для того, щоби придбати бронежилети, які там залишилися. Знаємо, що їх є майже тисяча. Можливо, купуватимемо частинами. Головне, щоби вони були відповідного ступеня захисту, мінімум четвертого. У середньому бронежилет коштує від 170 до 200 євро”, – розповіла Ірина Яремко, координатор Центру відправлення людей до Києва. 
Зі слів Дмитра Загарії, засобів захисту дуже бракує, тому в разі наказу їхати на схід правозахисники будуть змушені користуватися ними по черзі. 
Залишається сподіватися, що з нашим батальйоном “Львів” не повториться історія, що сталася цього тижня на Івано-Франківщині. Там такий же батальйон, який мав захищати область, без амуніції хотіли скерувати в зону АТО. Лише завдяки матерям і дружинам, які не пустили своїх чоловіків з голими руками на звіра, їхнє скерування відтермінували. 

 Довідка                            
Благодійні внески для придбання засобів особистого захисту для правоохоронців можна перерахувати в Громадський фонд безпеки дорожнього руху Львівської області “Безпека”.
Реквізити:
Громадський фонд безпеки дорожнього руху Львівської області “Безпека”;
Р/р 26000060720767 ПАТ КБ “Приватбанк”, м. Львів;
МФО 325321, код ЄДРПОУ 25555070;
Призначення платежу: благодійний внесок без ПДВ;
Телефон для довідок: 067-670-21-19.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0891 / 4.14MB / SQL:{query_count}