Армія у злиднях

Львівщина далі формує військовий батальйон, який охоронятиме спокій області. Тим часом воякам бракує взуття, форми та бронежилетів!

зображення: radio24.ua
Чоловіки зі Львова та Львівщини, аби захистити територіальну цілісність держави, і далі вступають до лав Збройних сил України. Зокрема,  оголосили набір добровольців до 3-го батальйону територіальної оборони Львівської області, який базуватиметься у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки у Яворові. 
Цей батальйон охоронятиме держкордон та важливі об’єкти і комунікації, боротиметься з ймовірними диверсійно-розвідувальними групами та іншими ворожими озброєними формуваннями на території області.
Як інформує Західний регіональний медіа-центр Міноборони України, на службу приймають добровольців віком від 18 до 45 років (залежно від військового звання), які придатні до військової служби за станом здоров’я та не мають проблем із законом. Охочі стати військовиками повин­ні мати вищу, професійно-технічну, повну загальну освіту. 

Бракує всього

На жаль, реалії, в яких нині існують наші військові, дуже критичні. Окрім бойового духу, у солдатів майже нічого немає! У дефіциті ліжка, подушки, матраци, простирадла, і це далеко не повний список речей першої необхідності, не кажучи вже про зброю чи якусь військову техніку. 
Ситуація на Львівщині спокійна, проте, щоб цей спокій вберегти, треба знати, що є кому це робити. Як повідомляла прес-служба Львівської ОДА, губернатор Львівщини Ірина Сех провела робочу зустріч із в.о. Львівського обласного військового комісара Ігорем Боловицьких щодо формування батальйону. Відтак, з його слів, добровольці батальйону “забезпечені радіозв’язком, камуфляжами, санітарним обладнанням, харчуванням, дезінфекційними душовими, майстернею для ремонту автомобільної техніки, кухнею, палатками”, проте мають велику потребу у військовому взутті, постільній  групі  та бронежилетах. 
 До теми                                    
Безсумнівно, найважче зараз солдатам, які обороняють Україну на сході та півдні. Їм бракує всього, навіть елементарних речей, продуктів харчування, матеріально-технічних та медичних засобів, карематів, розгрузок та акумуляторних батарей для техніки та ремкомплектів для вантажних автомобілів. 
Поки влада думає, де взяти гроші на армію, українці допомагають чим можуть – і гроші переказують, і речі до військових частин везуть. 
Як інформує сайт Міноборони, станом на 13 травня в якості допомоги ЗСУ у рамках акції “Підтримай Українську армію” на рахунки надійшло 122,1 млн грн. За допомогою дзвінків на єдиний мобільний номер “565” на підтримку Української армії перераховано більше 28 млн 39 тис. грн  (усі – на матеріально-технічне забезпечення ЗСУ). Нагадаємо, українці можуть підтримати ЗСУ, подзвонивши на номер “565”, який автоматично перерахує 5 грн на рахунок війська.  
Можливо, саме тому батальйон формується так повільно, для цього бракує ресурсів. Це підтверджує і Олександр Поронюк,  керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України. У розмові із “Поштою” він розповів,  що зараз жителі області вже не так активно вступають до лав Збройних сил, як це було, зокрема, два місяці тому, проте добровольців все ж вистачає. 
“Нині в області формують так званий 3-й батальйон територіальної оборони Львівської області. Чому його називають третім? Це не означає що його створюють втретє, справа в тому, що останні 10–15 років Україна поділена на зони територіальної оборони, Львівщина ж має №3 у цьому поділі”, –розповів Олександр Поронюк. 
З його слів, зараз більше сотні чоловіків, охочих вступити до батальйону закінчують проходити медкомісію в обласному комісаріаті, відтак незабаром визначать, скільки із них є придатними для служби. Наразі ж медкомісію пройшли 42 добровольців.
А ось не беруть до війська з вадами зору, слуху, виразкою шлунка та іншими хворобами, які могли б проявитись під час проходження служби, бо в такому разі Міноборони було б зобов’язане виплачувати військовому додаткові кошти через хворобу, надбану під час проходження служби. “Добровольців, що хочуть до війська, треба перевірити за усіма аспектами: станом здоров’я, чи не стоять на обліку в міліції, наркодиспансері, якими морально-діловими якостями володіють. Тому й формують батальйон так повільно, хоча враховуючи, що минув лише тиждень, результати позитивні”, – каже співрозмовник. 
Відтак добровольці підписують контракт терміном на три роки, впродовж яких щомісячно отримуватимуть зарплату у розмірі 2,5 тис. грн, сума не така вже й значна, враховуючи всю важкість та серйозність роботи військових. 
“Я спілкувався з одним із майбутніх військовослужбовців, каже, що в мирний час отримував у місяць удвічі більшу зарплату, але зараз не може просто працювати, бо розуміє, що в лавах військових буде потрібнішим. Насправді, є багато людей, які розуміють, що перш за все треба зберегти територіальну цілісність держави, тоді всі інші речі відходять на задній план. Важливо, щоб держава віднеслась до них із розумінням та максимальним сприянням”, – каже Олександр Поронюк. 

В армії потребують фахівців

Як розповів Олександр Поронюк, батальйон територіальної оборони  Львівщини буде механізованого формату, виконуватиме функції охорони, оборони, патрулювання, захисту важливих ділянок, державних, потенційно небезпечних об’єктів, тому треба людей, які вміють і готові це робити.
“Якщо ж говорити про Збройні сили загалом, то зараз потрібні  нормальні солдати, професіонали, які мають досвід служби у мобільно-десантних військах, механізованих підрозділах, снайпери, кулеметники, радисти, люди для протиповітряної оборони, планшетисти, інженери, механіки”, – каже Олександр Поронюк. 
Область безумовно зацікавлена у тому, щоб такий батальйон існував, бо в першу чергу це гарантує їй безпеку, адже ці війська нікуди не поїдуть, а забезпечуватимуть спокій нашої області. Відтак підтримка військовим нині дуже важлива. Зокрема, Україні ще є до чого тягнутись, аби не виникало проблем із соціально-правовою підтримкою війська. 
“На батальйон із обласного бюджету виділили лише мільйон гривень, спершу йшлось про п’ять мільйонів, але навіть цих коштів насправді було б мало, ситуація скрутна. За моєю інформацією, сьогодні (15 травня) в Львівській ОДА має відбутись засідання за участі голів усіх райдержадміністрацій, відповідальних осіб, військових комісаріатів Львівської області, щоб визначити, хто і за що конкретно відповідатиме і як сформувати наш батальйон швидко та якісно”, – каже співрозмовник.

 Як допомогти і куди звертатись?                    
За більш детальною інформацією охочим вступити до лав військових потрібно звертатися у Львівський обласний військовий комісаріат за адресою: м. Львів, вул. І. Франка, 25 з 09.00 до 17.00, тел.  260-26-44, 260-28-02 або в районні військові комісаріати Львівської області за місцем проживання.
Нагадаємо, за ініціативи Львівської ОДА створено Благодійний фонд для матеріально-технічного забезпечення батальйону територіальної оборони.
Реквізити
Одержувач: Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста
ЄДРПО: 02940262
МФО:  300023
р/р:  26003000003818
ПАТ УКРСОЦБАНК
Призначення платежу: “Матеріально-технічне забезпечення 3-го батальйону територіальної оборони Львівської області”.
23.05.2014 19:13
Peter Shinka

мені армія не потрібна , я тим що при владі якщо потрібна то хай меньше грошей крадуть і армія буде


Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4611 / 4.25MB / SQL:{query_count}