Майданівець? Вчися самооборони!

Учасників протестів б’ють, ув’язнюють, катують… Можливо, львівським активістам час замислитися про охорону?

фото: архів
Львівські активісти-революціонери побоюються за свої життя. За деким стежили, комусь відверто погрожували, інших постійно викликають у міліцію. Та все ж від послуг тілоохоронців вони відхрещуються, мовляв, сміливі, самі собі зарадять. Однак побоюються за однодумців зі східних і південних Майданів країни: там значно небезпечніше, ніж у Львові.
“Мені особисто охорона не потрібна, але я знаю людей, яким вона була би дуже доречною, наприклад, активістам, які тягнуть на собі Майдани у східних і південних регіонах, — каже активіст львівського Майдану Павло Острозький. — На щастя, найстрашніше, що сталося зі мною під час революції, — біля сцени вкусив за ногу собака”.
Ще один активіст львівського Майдану Василь Молдаван також не планує просити про послуги тілоохоронців – покладається на власну силу та спритність. “Думок про охорону не виникало, та все ж певних заходів безпеки я вжив: займався східними єдиноборствами, маю декілька газових балончиків і бронежилет”, – зазначив “Пошті” співрозмовник. 
Василь Молдаван розповів, що не раз помічав підозрілих людей, які ходили за ним слідом. Бувало, що і з автівок за чоловіком стежили. Співрозмовник видання каже, що йому охорона не потрібна, а от місцевим депутатам чи керівнику Львівської облради варто було би над цим замислитися... 
За своє життя хвилюється й координатор Страйкового комітету Штабу національного спротиву Андрій Соколов. Каже, що і за ним стежать підозрілі люди, але стверджує, що готовий до цього, бо усвідомлює, що непросту справу затіяно… Нагадаємо, що Андрій Соколов був комендантом захопленої активістами Майдану Львівської ОДА.
“Є кримінальна стаття за перешкоджання роботі державних установ. Здається, до п’яти років за таке можна отримати. Та все ж ми чинимо свій протест. Особисто я заходів безпеки вживаю. Зокрема, декілька днів мене охороняли люди із Самооборони, зараз ходжу сам. Бувало, стояли якісь підозрілі авта з тонованими вікнами під будинком, показували, що стежать за мною. Зараз їх не видно, мабуть, перейшли в інший режим стеження, — розповів “Пошті” Андрій Соколов. — Звертатися до державної охорони смішно… Звертатися до системи, яка викрадає людей, до системи, яка працює на владу, ніхто не буде, це безглуздо. Треба усвідомлювати, що героїзм героїзмом, але про безпеку треба дбати, бо людей реально викрадають і арештовують”… 
В інтернеті нині чимало пропозицій на кшталт “поохороняю”. Зокрема, у всесвітній мережі можна знайти з півсотні фірм, що займаються охороною на Львівщині. Ціни різні. У середньому охорона приватних (фізичних) осіб, особливо важливих (VIP) чи навіть туристичних груп коштуватиме 100-200 грн за годину. Є ще державна служба охорони та спецпідрозділ міліції охорони “Титан”. Він забезпечує охорону власності фізичних і юридичних осіб та захист фізичних осіб від злочинних посягань. 
“На думку фахівців, рі­вень професійної підготовки працівників “Титану” є одним із найкращих у Європі”, — рекламують спецпідрозділ на сайті державної служби охорони. Зателефонувавши на гарячу лінію “Титану”, можна довідатися про ціни. До речі, вони різняться: найдорожча охорона – у Києві. “Одноразова охорона – від 1,5 тисячі гривень, на постійній основі – від 50 гривень за годину (один охоронець). Такі ціни у Львівській області. Найдорожчі послуги в Києві”, – повідомила “Пошту” оператор гарячої лінії. У Києві тілоохоронцеві за годину платити доведеться на п’ять гривень більше, тобто 55. 
Та видається, що “титанівці” не зможуть зарадити, якщо ви – активіст Майдану і вас хочуть затримати…  Вони не з’ясовуватимуть підстав затримання – це робота адвокатів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7892 / 4.37MB / SQL:{query_count}