Ще більше наблизились до виборів ректора

У Франковому виші внесли зміни до Статуту. Якщо Міносвіти їх погодить, вибори ректора не за горами

фото: Вікторія Савіцька
У Франковому виші зміни… Ще з 20 травня (!) там очікують, коли ж оберуть нового ректора. Конт­ракт із Міністерством освіти Івана Вакарчука, який очолював університет, немало-небагато а двадцять років, закінчився. Охочих зайняти його крісло чимало. 
В університетських колах стверджують, що усі гідні зайняти цей “престол”. Проте, мабуть, Міносвіти так не вважає, тому й затягує цю процедуру. Із Києва приходять листи, але про дозвіл обирати нового ректора у них не йдеться. Натомість, у Києві стверджують, що університет не має для цього законних підстав, бо його Статут потребує змін, наразі ж не відповідає законодавчим нормам. 
Не потрібно бути експертом, аби помітити підозрілі тенденції: чому міністерство знайшло ще одну перепону обрати ректора саме зараз, коли виш вже стільки часу перебуває без ректора?  Сумнівно, ще це збіг обставин. У самому ж університеті кажуть, що таке затягування закономірне, ба більше, є одним із кроків якогось хитрого стратегічного плану.
“Таке затягування із виборами ректора зі сторони міністерства – не поодиноке явище не лише для Львова, а й України загалом. Для цього є об’єктивні та суб’єктивні чинники. Серед об’єктивних, які виникли у нашому випадку, – недосконалість Статуту та необхідність внести до нього зміни”, – розповідав раніше “Пошті” Андрій Бойко, декан юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка, один із претендентів на посаду ректора. 
Проте не всі хочуть вірити у “змову” проти вишу. Аби не роздувати конфлікту,  вирішили Статут таки замінити. Лиш би більше нічого не стало на заваді обрання нового очільника університету.  

Порадились і вирішили…

Як писала “Пошта”, 25 вересня на засіданні Вченої ради Університету розглядали лист Міністерства щодо необхідності внесення змін до Статуту, зокрема щодо порядку обрання делегатів конференції, припинення повноважень ректора та призначення в. о. ректора.  
Відтак рішенням ректорату було створено комісію з підготовки пропозицій змін до Статуту ЛНУ ім. Івана Франка, яка працювала над проектом змін більше місяця. Члени Вченої ради розглянули проект змін до Статуту, який напрацювала комісія, та прийняли відповідну ухвалу. Зокрема в ухвалі йшлося про визначення дати скликання конференції трудового колективу Університету для внесення змін до Статуту Університету і затвердження складу конференції – 350 обраних осіб; норми представництва: 273 особи – від науково-педагогічних працівників, 42 особи – від осіб, які навчаються, 35 осіб – від інших категорій працівників.
Цього тижня в актовій залі університету відбулося засідання конференції трудового колективу, у якій взяли участь 336 новообраних делегатів. Після обрання робочих органів конференції – мандатної, лічильної комісій і секретаріату від імені членів комісії з підготовки пропозицій змін до Статуту виступив доцент кафедри цивільного права та процесу Йосип Богдан, який представив проект внесення змін до Статуту Університету. 
Як повідомили “Пошті” в прес-центрі ЛНУ ім. І.Франка, зокрема йшлося про такі пункти: кількісний склад делегатів вищого колегіального органу громадського самоврядування Університету – конференції трудового колективу та порядок обрання делегатів. Після активного обговорення й розгляду пропозиції Вченої ради, а також делегатів конференції консолідованим рішенням було прийнято зміни до Статуту.

То що замінили в Статуті?

Отож, як повідомили “Пошті” у прес-центрі ЛНУ ім. І.Франка, зміни до Статуту стосуються таких пунктів:
п. 19. […] До складу делегатів Конференції входять особи, обрані на конференціях працівників структурних підрозділів та конференції студентів Університету. Ініціатором скликання Конференції можуть бути: ректор, Вчена рада Університету, профком працівників Університету, ініціативна група працівників, яка повинна зібрати не менше 1/5 підписів усіх науково-педагогічних і наукових співробітників Університету, або ініціативна група студентів, яка повинна зібрати не менше 1/3 підписів усіх студентів Університету, об’єднаних студентським самоврядуванням. Конференцію скликають не рідше, ніж один раз на рік”.
п. 20. “Делегатів Конференції обирають на конференціях структурних підрозділів (спільних конференціях декількох структурних підрозділів) та конференції студентів Університету. При цьому не менше як 75 % загальної чисельності делегатів Конференції повинні становити науково-педагогічні працівники Університету, які працюють в університеті на постійній основі (особа, яка працює повний робочий час, встановлений чинним законодавством для такої категорії працівників), і не менше як 10% – виборні представники з числа осіб, які навчаються в Університеті, об’єднані студентським самоврядуванням”.
п. 21. “Статутний склад Конференції становить 350 делегатів. На Конференції повинні бути представлені всі категорії працівників Університету. Норми представництва науково-педагогічних, інших категорій працівників, а також осіб, які навчаються в Університеті, об’єднаних студентським самоврядуванням, встановлює Вчена рада Університету спільно з профкомом працівників Університету”.
Тепер виш представить змінений Статут на розгляд і затвердження в Міносвіти і розпочне підготовку до виборів ректора. Усі вимоги міністерства виконані, залишається сподіватись, що воно нових не вигадає і ректора незабаром таки оберуть…
 До теми                          
За попередньою інформацію на посаду ректора ЛНУ ім. І.Франка претендують:
Іван Вакарчук – професор, доктор фізико-математичних наук. З 1990 до 2007-го та з 2010-го і донедавна – ректор Франкового вишу;
Андрій Бойко – професор, доктор юридичних наук. З 2003-го – декан юридичного факультету;
Маркіян Мальський – професор, доктор економічних наук. З 2010 р. – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі;
Володимир Мельник – професор, доктор філософських наук. З 1996 р. декан філософського факультету;
Сергій Реверчук – професор, доктор економічних наук. Завідувач кафедри банківського і страхового бізнесу університету.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9871 / 4.13MB / SQL:{query_count}