Львів вшанує жертв Голодомору

Нині о 16.00 – Всеукраїнська акція “Запали свічку!"

Сьогодні в Україні та у всьому світі відбудуться пам’ятні заходи за жертвами Голодомору 1932-33 років. 
Зокрема у Львові в Архикатедральному соборі св. Юра о 10.00 від­бу­деться Архиєрейська Божест­венна літургія. О 15.00 –  запалення лампадок та покладання квітів до пам’ятної таблиці “Жертвам комуністичного терору, які загинули від Голоду в 1946 – 1947 рр.” поблизу залізничної станції Підзамче, інформує прес-служба міста.
О 15.15 проходитиме по­кладання квітів та пшеничних і житніх колосків до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій (просп. Чорновола). О 15.40 біля пам’ятника Т. Шевченку відбудеться екуменічна молитва за загиблими під час Голодоморів.
 О 16.00 відбудеться Всеукраїнська акція “Запали свічку!”: спершу хвилина мовчання, а відтак  на площі біля пам’ятника Т. Шевченку буде запалено тисячі свічок та лампадок. Якщо ви з тих чи інших причин не матимете змоги бути саме на просп. Свободи в цей час, запаліть свічку в себе в домівці на вікні та промовте молитву за невинно загиблими.
“Зумисне винищення не лише політичної опозиції, але й будь-яких виявів самоусвідомлення з боку “нетитульної” нації знайшли відображення у жорстоких етапах колективізації, форсованій індустріалізації, а також у не особливо маскованій префіксом “інтер”  денаціоналізації, – зазначив директор Наукової бібліотеки Василь Кметь.
– Декларуючи свободу самовизначення народів, партійна еліта особливої уваги надавала питанням боротьби з українською Церквою, українською культурою, наукою, українською мовою та відповідно і їх носіями – духовенством, інтелігенцією, селянством, як небезпечними для утопічних антилюдських конструкцій ленінців-сталіністів”. Відтак, з його слів, Голодомор 1932-1933 років в Україні – результат абсолютно спланованих системних заходів та інструмент знищення соціальної бази народного опору радянській владі. 
“За нетривалий період – від кінця літа 1932 до початку літа 1933 року, масштабний штучний голод забрав життя мільйонів українців. Кількість жертв Голодомору, справжнього геноциду українського народу, справді вражає, адже із найпоблажливіших оцінок (близько 5 млн), і з більш вагомих (понад 10 млн), що в демографічному вимірі на ближчі десятиліття склало значно більші втрати людського ресурсу, зрозуміло те, що знищено цілу європейську країну (для порівняння: сучасне населення Данії складає понад 5,5 млн осіб, а Бельгії чи Угорщини – близько 10 млн)”, – зазначив Василь Кметь.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.8763 / 4.08MB / SQL:{query_count}