Профспілкові РОзбори

Напередодні нинішньої акції протесту Україною прокотилася хвиля зухвалих нападів на офіси Федерації профспілок України

Напередодні нинішньої акції протесту Україною прокотилася хвиля зухвалих нападів на офіси Федерації профспілок України

profsp.jpg 

Федерація профспілок України жодних страйків сьогодні проводити не планує. Всеукраїнську акцію протесту ініціює невідома організація Всеукраїнський форум профспілок України. Її ж представникам приписують і спроби захоплень будинків обласних профспілкових об'єднань (членських організацій Федерації профспілок України), а також Будинку спілок у Києві, які відбулися у неділю, 16 листопада,  у більшості областей України. Нападники ламали вхідні двері та обладнання у службових приміщеннях. Проте правоохоронцям вдалося відновити порядок. ФПУ заявляє, що її майно хочуть захопити рейдери.

Львівщина винятком не стала. Близько 9.30, у неділю півтора десятка чоловіків виламали вхідні двері приміщення Об'єднання профспілок Львівщини, що на проспекті Шевченка, 7, і забарикадувалися всередині. За словами начальника Львівського міського управління міліції Ігоря Цікала, до відділку зателефонувала жінка, яка охороняла приміщення, та розповіла про захоплення. Проте ще до приїзду міліції нападники таки увірвалися всередину. Злочинці вибили двері в три кабінети, розбили віконне скло. "Ми закликали нападників добровільно звільнити приміщення, і до приїзду працівників "Беркуту" зловмисники втекли через вікно другого поверху з тильної сторони будівлі", - розповів Ігор Цікало.

Проте двох нападників мі­ліціонерам таки вдалося затримати. За їхніми свідченнями, найняв та привів їх до цього приміщення Глушко Василь Йосипович, який раніше подав заявку до Львівської міської ради на проведення пікетування біля приміщення Об'єднання профспілок Львівщини 18 листопада.

Як повідомив "Пошті" Денис Харчук, прес-секретар ГУ МВС України у Львівській області, за самим фактом захоплення приміщення профспілок, пошкодження вікон та дверей буде порушено кримінальну справу. Галицький районний суд дав одному із затриманих три доби арешту, а на іншого, оскільки він не чинив опору, адмінматеріали навіть не складали. Із Василем Глушком міліціонери спілкуються телефоном. Він обіцяє прийти в міліцію і показати документи, що дозволяють йому захоплювати приміщення профспілок.

Поспілкуватися із Василем Глушком телефоном вдалося й "Пошті". Він заявив, що страйк, попри всі "акції провокації", сьогодні таки відбудеться. "Об 11-й годині на площі біля Будинку профспілок у Львові збереться близько 3 тисяч осіб. Це будуть працівники "Львівсіль­машу", автобусного заводу та інші члени профспілок", - сказав він "Пошті". Василь Глушко заявив, що не має жодного стосунку до захоплення Будинку профспілок у Львові і не знайомий із жодним із нападників. Василь Глушко також заперечив свою дотичність до Всеукраїнського форуму профспілок і заявив, що 15 листопада його було обрано головою Об'єднання профспілок Львівщини. Водночас саме ім'я Василя Глушка вказано на сайті Всеукраїнського форуму профспілок як організатора страйку на Львівщині. А за словами Романа Дацка, голови Об'єднання профспілок Львівщини, ФПУ вдалося роздобути "план розвалу профспілок", за яким стоять "фінансово-олігархічні групи". "Що цікаво, вони висувають до уряду ті ж вимоги, що й ми. Тобто люди примазуються до наших досягнень, а мета цього всього - захопити профспілкове майно. Причому на це кинуто дуже серйозні кошти - варто лише порахувати вартість реклами на телебаченні", - сказав Роман Дацко "Пошті".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0156 / 4.1MB / SQL:{query_count}