Із полиць до порога – одним кліком!

Продукти можна купувати, не виходячи з дому, – он-лайн. Така послуга у Львові діє з 2011-го. “Пошта” довідалась, вигідно це чи, навпаки, збитково

Холодильник спорожнів, а вам ніколи сходити за покупками? Нині, щоб поповнити запаси провізії, навіть не доведеться виходити з дому, адже онлайн-служби доставки продуктів усе зроблять за вас. 
Варто лише трохи поклацати комп’ютерною мишкою, щоб наповнити віртуальний кошик усім необхідним, і вже за кілька годин ваше замовлення чекатиме під дверима. Зручність такого сервісу полягає в суттєвій економії часу та зусиль. Онлайн-торгівля орієнтована на людей, для яких важливо раціонально використовувати кожну хвилину. Це й молоді мами, й люди, які працюють допізна. Разом із тим постачальники гарантують покупцям якість товарів та обслуговування.
Онлайн-крамниці, що пропонують доставку продуктів харчування додому, з’явилися у Львові нещодавно. Нині в місті таких чотири. Це “Гуртівонька”, “хіт24”, онлайн-супермаркет “БезГМО” й інтернет-ринок “Шувар”. 
На львівському ринку послуг галузь інтернет-покупок ще молода, проте вона стрімко розвивається. Покупки он-лайн пов’язані з розвитком ринку техніки, адже більшість їх у цій галузі здійснюється саме за допомогою інтернету. Фахівці певні: невдовзі покупці переконаються, що замовляти продукти вдома набагато зручніше, ніж витрачати час на базари й магазини. Тим паче, що асортимент онлайн-крамниць наближений до звичайних супермаркетів. 

Онлайн-четвірка

Перший веб-маркет у Львові відкрили у серпні 2011-го. В його асортименті не лише продукти харчування, а й товари для дому та відпочинку. 
“Ідея створення віртуального супермаркету полягає в тому, щоб полегшити життя покупцям, позбавивши їх довгого та виснажливого вистоювання в чергах. Замовити продукти з допомогою інтернету можна за  розумними цінами, окрім того, їх доволі швидко доставлять додому, до того ж доставка здебільшого безкоштовна”, – розповів “Пошті” Роман Крук, директор однієї з онлайн-крамниць.
Згодом у місті розпочала роботу ще одна онлайн-крамниця. Спочатку вона спеціалізувалася на доставці свіжих овочів і фруктів. Із часом асортимент поповнився м’ясною продукцією, бакалією та молочними виробами. 
Уже майже два роки паралельно з одним із гуртових ринків діє онлайн-обслуговування клієнтів “VIP-послуга” з доставкою продукції додому. У віртуальному варіанті ринку для клієнтів доступний широкий асортимент продуктів, “як із базару”. Є у місті є й онлайн-крамниця, котра перебирає закордонний досвід, зокрема польський.   

Забудьте про пакунки!

Замовляти продукти он-лайн зручно та вигідно. Передусім тому, що не доведеться турбуватися про об’єм  покупок. “Самостійні закупи напряму залежать від фізичних можливостей покупців, крім того, що закупили товари, людям ще ж треба донести їх до машини, а потім від автівки до свого дому. В інтернеті це питання нівелюється за рахунок доставки”, – розповів “Пошті” Олександр Колесніков, менеджер з розвитку однієї з віртуальних крамниць.
З його слів, серед найпоширеніших замовлень – соки та вода, товари для дітей і побутова хімія. А от Роман Крук певен: клієнти замовляють передусім те, що їм потрібно, незважаючи на об’єм покупки. “В одному замовленні можуть бути й продукти, й побутова хімія”, – каже співрозмовник.
Поторгуватися покупцю уже не вдасться, однак у кожній із онлайн-крамниць діють системи лояльності, які дозволять зекономити. Фахівці стверджують, що попри те, що ринок покупок у мережі наразі розвивається, конкуренція є. Вона не настільки відчутна, як у інших галузях, адже усі онлайн-крамниці працюють за індивідуальними схемами. А час покаже, чиї методи привабливіші й ефективніші.
Самостійні закупи напряму залежать від фізичних можливостей покупців, крім того, що закупили товари, людям ще ж треба донести їх до машини, а потім від автівки до свого дому. В інтернеті це питання нівелюється за рахунок доставки
До прикладу, онлайн-крамниця одного з ринків Львова пропонує домашню продукцію (свіже м’ясо, яйця та молочні продукти) від приватних господарств зі сіл Перемишлянського району області. “Фішкою” іншого веб-маркету є органічна продукція (крупи та макарони, сиропи й соки).  Щоправда, вибір таких найменувань може бути трохи звужений. 
Пропозиції третього веб-маркету ще інші. Це канцелярія, побутова хімія, а також широкий вибір продуктів харчування, є навіть інгредієнти для приготування суші. Четвертий же має широкий вибір консервованих продуктів (овочі та закуски, фрукти, м’ясо, птиця, рибні консерви та овочеві закрутки тощо), великий вибір італійських сирів.

Ціни майже не відрізняються

Ціни на товари в онлайн-магазинах формуються з огляду на потреби обслуговування. Проте в цілому різниця між вартістю продуктів на ринку чи в супермаркеті та цінами у віртуальних крамницях цілком виправдана. “У нас дешевше, ніж у магазинах біля дому”, –  каже Роман Крук. 
З його слів, порівняно зі супермаркетами, в онлайн-крамницях є певна націнка. Це зумовлено додатковими витратами на пальне. “Проте ця різниця майже непомітна, вартість деяких товарів і зовсім не відрізняється”, – додає співрозмовник.

Привезуть додому

Чи не найбільшою перевагою онлайн-крамниць є саме доставка продуктів додому. Приємним бонусом для покупців є те, що здебільшого перевезення їхніх замовлень відбувається безкоштовно. 
Розрахуватися за своє замовлення можна за допомогою інтернету в спеціальних терміналах. “Гроші потрібно перерахувати за допомогою системи “Web Money” чи “Приват Банк”, – розповідає Роман Крук. Також можна заплатити готівкою кур’єру  при доставці, або скористатися карткою.

Беруть якістю

Доставка продуктів, як окремий сегмент інтернет-маркетингу, новітнє явище  для звичайного львівського покупця. Якщо містяни  вже призвичаїлися до замовлення їжі додому з ресторанів, то до покупки продуктів за допомогою інтернету досі ставляться обережно, навіть із певною підозрою. “Покупці остерігаються бути ошуканими”, – підсумовує Роман Крук. З його слів, зазвичай причина в низькій обізнаності  клієнтів, недовірі до всього, що пропонує інтернет.
“Люди думають, що ми намагаємося їх обманути, недоважити, привезти несвіжі продукти”, – каже директор онлайн-маркету. –Насправді ж ми дбаємо про покупців і забезпечуємо високоякісну доставку: постачаємо винятково свіжу продукцію, а при транспортуванні використовуємо термосумки чи термохолодильники. Це дає гарантію, що заморожена риба чи будь-які охолоджені продукти не розтануть”.   

Коли немає часу бігти на базар…

За нетривалий період існування  онлайн-магазини встигли привабити багато покупців і вже мають постійних клієнтів. Переваги такого обслуговування можна відчути лише скориставшись послугами інтернет-магазинів самому. Львів’янка Марія поділилася з “Поштою” досвідом замовлення продуктів он-лайн. 
 До теми                                       
За кордоном торгівля продуктами в інтернеті є поширеним явищем. Зі слів Олександра Колеснікова, ця галузь найбільш розвинута в Англії. Там онлайн-сервіси  працюють уже понад десять років. У своїй роботі українські веб-крамниці намагаються переймати найновіші тенденції галузі. “Ми орієнтуємося на низку зарубіжних інтернет-магазинів, постійно слідкуємо за їхніми нововведеннями та намагаємося застосовувати їх у нашому бізнесі”, – каже Роман Крук. З його слів, найактивнішою онлайн-торгівля є у США, далі йдуть країни Європи та Росія.
“Кілька разів користувалася послугою доставки продуктів, як виявилося, це дуже зручно. Переваги відчутні тоді, коли потрібно придбати багато різних товарів, а часу бігати за усім цим добром немає”, – розповідає Марія. 
“Склалось так, що мені довелося відмовитися від попередніх планів святкування новорічної ночі, і в останній момент вирішила святкувати Новий рік вдома. Тож, не маючи часу на покупки, залишила  своє замовлення на інтернет-сайті одного з львівських сервісів”, – розповідає львів’янка. 
Марія додає, що працівники онлайн-крамниці досить швидко зв’язалися з нею, щоб уточнити й перевірити всі деталі замовлення. “Мені подзвонили з компанії, щоб узгодити коли й куди підвезти продукти, і вже менш, ніж за дві години до квартири прибув кур’єр із пакунками (при тому, що це було 31 грудня!)”, – наголошує співрозмовниця. 
З її слів, оскільки замовлення було немаленьке, то послуга доставки виявилася…безкоштовною. “Відтоді час до часу дозволяю собі розслабитися й не бігати по базарах і супермаркетах із величезними торбами в руках, особливо напередодні свят”, – розповідає львів’янка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7381 / 4.16MB / SQL:{query_count}