Посткросинг: спілкування без кордонів

Поштовий обмін художніми листівками між людьми з цілого світу все частіше приваблює українців

фото: postcrossing.com
Проект „Посткросинг” колись розробив звичайний студент із Португалії Паулу Маджахаєс. Хлопець любив отримувати поштові листівки, особливо якщо їх надсилали з різних точок земної кулі. Він також знав, що у багатьох людей є такі ж вподобання, але досі не було ще способу об’єднати їх. Тож Паулу вирішив створити сайт. Саме так 1 липня 2005 року відкрився проект “Посткросинг”.
“У нас посткросинг запрацював п’ять років тому. Ідея дуже гарна, бо можна спілкуватися з незнайомими людьми з цілого світу. Оскільки ми самі поштовики, то у відділі дуже швидко „запалилися” цією ідеєю і почали реєструватись”, – розповідає Ірина Чех, начальник відділу організації роздрібної мережі Львівської дирекції “Укрпошти”. З її слів, у нашому місті працівники пошти активно листуються саме завдяки цьому проекту.
Сайт створений таким чином, що методом відбору знаходить людину, якій потрібно надіслати листівку. Окрім адреси потенційного одержувача вашої листівки, ви також отримуєте характеристику людини, аби знати, про що їй писати.
У нас посткросинг запрацював п’ять років тому. Оскільки ми самі поштовики, то у відділі дуже швидко „запалилися” цією ідеєю і почали реєструватись
“Оскільки ми працюємо на пошті, у нас є доступ до різноманітних листівок та марок. Ми підбирали оригінальні індивідуально для кожного співрозмовника, писали кілька слів про погоду, про свята чи особливі традиції, а також вітання. Найцікавіше отримувати листівки з Китаю: жоден з нас не знає китайської, тож доводиться добряче попотіти, аби перекласти. Найбільше листівок нам надсилали з Німеччини”, – каже Ірина Чех.  
Якщо вам припала до душі ідея посткросингу – долучайтесь до великої світової спільноти. З чого почати? Спершу потрібно зареєструватися на сайті. Після цього необхідно обрати адресу з цієї інтернет-сторінки, відправити на неї листівку, почекати, доки вона повернеться до вас, і зареєструвати її у системі. Вартість пересилання листівки залежить від виду транспортування (літак, корабель, поїзд). Відправити звичайну листівку коштує близько шести гривень.
У проекті зареєстровано близько 425 тис. учасників з 214 країн. Найактивнішими посткросерами є Росія, Америка та Китай. Україна у цьому рейтингу знаходиться на восьмому місці
Наразі у проекті зареєстровано близько 425 тис. учасників з 214 країн. За час функціонування посткросингу вони надіслали понад 18 мільйонів листівок. Найактивнішими посткросерами є Росія, Америка та Китай. Україна у цьому рейтингу знаходиться на восьмому місці. Від нашої країни зареєстровано 19592 користувачів та 589646 листівок. Трійка найактивніших українських користувачів надіслала майже по 1600 листівок. 
Поштовики розповіли, що люди дуже серйозно ставляться до посткросингу. Зазвичай обирають листівки з улюбленими акторами, наклейками, навіть ручної роботи. Одні пишуть про себе, інші надсилають смішні історії чи побажання.
Таке спілкування справді захоплює та має свої переваги, адже завдяки посткросингу можна не лише стати філателістом із цінною колекцією, а й дізнатися багато цікавого про невідомі вам країни та місця.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2401 / 4.37MB / SQL:{query_count}