Заїхати можна, паркуватися зась!

Отримати перепустку в пішохідну зону, в’їзд до якої обмежать зі серпня, львів’яни можуть у Галицькій райадміністрації

фото: Андрій Польовий
Зі серпня в’їзд автомобілів у центральну частину Львова буде чітко регламентований, а паркування там – повністю заборонено. Йдеться про територію, обмежену вул. Валовою, лінією житлової забудови на просп. Свободи, вул. Вір­менською, вул. Театральною, вул. Лесі Українки та вул. Підвальною.
Як уже писала “Пошта”, рух транспорту на в’їздах у пішохідну зону суворо регулюватиметься. Для цього на дорогах встановлять боларди – автоматизовані висувні стовпці та штучні обмежувачі. А тому, згідно з рішенням міськвиконкому, проїхати в пішохідну зону зможуть лише автомобілі екстрених служб, машини “Укрпошти” та ті, що здійснюють обслуговування ратуші, а також трамваї і туристичний транспорт: кінні карети й автопоїзди. Автомобілі постачальників товарів у місцеві заклади сервісу й торгівлі порушуватимуть межі пішохідної зони у спеціально відведений час з 22.00 до 10.00. Містянам, які проживають у межах пішохідної зони, для в’їзду на її територію знадобиться спеціальна перепустка. 
Проїхати в пішохідну зону зможуть лише автомобілі екстрених служб, машини “Укрпошти” та ті, що здійснюють обслуговування ратуші, а також трамваї і туристичний транспорт: кінні карети й автопоїзди
Отримати таку перепустку жителі пішохідної зони можуть у Галицькій райадміністрації (вул. Ф. Ліста, 1). Перепустка надає право на в’їзд лише тим львів’янам, які проживають та зареєстровані у межах пішохідної зони, мають власний автомобіль або керують транспортним засобом на підставі доручення, при наявності технічного паспорта на автомобіль і посвідчення водія. 
фото: Андрій Польовий
“Перепустка на в’їзд у пішохідну зону – це документ з підписом голови Галицької райадміністрації та відповідною печаткою, у якому вказано номер автомобіля, ініціали й адреса власника, жителя пішохідної зони”, – розповів “Пошті” начальник комунального відділу Галицької райадміністрації Микола Захарків. З його слів, у базі транспортних засобів жителів пішохідної зони вже давно запроваджено журнал перепусток. “Прийомом заяв на отримання перепустки в Галицькій районній адміністрації займається Єдиний центр обслуговування мешканців, – зазначає посадовець. – Термін прийому заяв на отримання перепустки необмежений”. 
Щоб подати документи, мешканці повинні звернутися до Центру надання адміністративних послуг (каб. №10) на першому поверсі Галицької райадміністрації. До переліку документів, необхідних містянам  для отримання перепустки, входить заява на ім’я голови Галицької районної адміністрації (І. Р. Чілімової) із зазначенням причин чи необхідності в’їзду на територію пішохідної зони, копія технічного паспорта транспортного засобу, на який оформляється перепустка, або нотаріально засвідчена копія доручення на право водіння транспортного засобу, а також копія посвідчення водія та паспорта громадянина. 
Перепустку житель пішохідної зони отримує безкоштовно в триденний термін після звернення до районної адміністрації. “Забрати перепустку можна безпосередньо в Єдиному центрі обслуговування мешканців або її надішлють поштою”, – наголошує Микола Захарків. Перепустка буде чинною впродовж одного року і не даватиме права на паркування та стоянку автомобіля. “Такий термін дії перепустки пов’язаний з тим, що житель за цей час може змінити місце проживання, а отже, не матиме надалі права на в’їзд у пішохідну зону”, – акцентує співрозмовник.
Перепустка буде чинною впродовж одного року і не даватиме права на паркування та стоянку автомобіля
Зі слів Миколи Захарківа, торік до районної адміністрації надійшло близько 160 звернень щодо надання перепустки. Цього року, за інформацією Центру надання адміністративних послуг, – є вже 53 таких звернення, враховуючи поновлення перепусток у зв’язку із закінченням терміну їхньої дії. “У разі втрати перепустки мешканцю потрібно повторно звернутися до Галицької районної адміністрації із заявою про відновлення та повним пакетом документів на підтвердження того, що він не змінив місце проживання”, – зазначає Микола Захарків. Процес відновлення перепустки відбувається на безоплатній основі.
Як писала “Пошта”, контроль за рухом автомобілів львів’ян на в’їздах до пішохідної зони здійснюватимуть за допомогою відеонагляду. Оператор послуговуватиметься базою транспортних засобів жителів пішохідної зони й опускатиме боларди в потрібних випадках. Перевірку перепусток проводитиме ДАІ, що уповноважена слідкувати за дотриманням правил дорожнього руху в межах пішохідної зони. “Працівник Державтоінспекції має право перевірити документи на в’їзд у пішохідну зону у власника автомобіля, так само, як і документи на машину”, – наголошує посадовець. 
Нагадаємо, в пішохідній зоні діятиме система штрафів за порушення умов Положення про порядок в’їзду автомобілів мешканців, зокрема, за стоянку та паркування. Найближчим часом Галицька райадміністрація спільно з ЛКП “Львівавтодор” встановлять відповідні дорожні знаки в межах пішохідної зони: “Пішохідна зона”, “Заборона в’їзду автомобілів” та “Стоянка заборонена”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4138 / 4.02MB / SQL:{query_count}