У кого стріляли журналісти?!

На честь свого професійного свята акули пера опановували військове мистецтво на Яворівському полігоні. Постріляв із журналістами й губернатор Львівщини

фото: Тарас Грень
Переодягнули, дали до рук рушницю і сказали – стріляй! Такий подарунок журналістам з нагоди професійного свята приготували військові з Академії cухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Військові підготували для львівських акул пера справді насичену програму. І що найважливіше, журналісти були не просто пасивними спостерігачами, а брали участь у “баталіях”.
Головною ж несподіванкою стало незвичне амплуа губернатора області Віктора Шемчука. Одягнений у військовий однострій Віктор Шемчук з неабияким азартом оглядав показові виступи військових, а згодом стріляв із кулемета та покермував танком. 
Родзинкою десантників залишається володіння прийомами рукопашного бою. Перемогти голіруч трьох і більше супротивників, розколоти рукою цеглину чи дошку, витримати удар кувалдою, надути грілку – усе це до снаги майбутнім офіцерам-десантникам.
Військова “висока мода” підійшла по духу й журналістам. Вони тішились маскувальній формі, касці і навіть бронежилетам… “Я так готовий на роботу ходити, – каже журналіст радіо “Львівська хвиля” Дмитро Тернущак, одягнувши на себе бронежилет “Корсар” та шолом СШ-68, – Тоді мені відразу зарплатню підвищать… І, навіть, залюбки проміняв би диктофон на щось подібне!”
Кожне слово має влучати у ціль – це кредо журналіста. Які ж цілі уявляли собі медійники, стріляючи з кулеметів, можна собі лиш уявити…
Після короткого інструктажу з правил поводження зі стрілецьким озброєнням журналісти взялись до бою. Пістолети, гвинтівки, автомати, гранатомети та кулемети – усе це можна було не лише взяти у руки, але й випробувати власні снайперські можливості на вогневому рубежі. До послуг журналістів, зокрема, були автомат Калашникова АК-74, пістолет Макарова, снайперська гвинтівка Драгунова та ручний кулемет Калашникова. Одягнувши бронежилет та сталевий шолом, журналісти вправно вражали пострілами мішені. Згодом, грамоти за влучну стрільбу отримали понад 20 медійників. А ті, хто не поцілив цього дня у мішень, отримали такі ж грамоти, але вже з формулюванням: “За збереження військового майна, збереження життя і підтримання миру на планеті”. Це, звичайно, жарт, але він припав журналістам до вподоби.
“Це просто шалене задоволення. Я ніколи не думала, що стрільба по мішенях – це так круто!”, – зазначає Леся Бурбан, журналістка з інтернет-видання “ГолосUA”. 
Штурвал або важелі, замість зручного крісла та клавіатури комп’ютера. Справжні чоловічі “іграшки” – танки та бойові машини стали на деякий час транспортом для журналістів. Медійники, переодягнувшись у комбінезони екіпажу, “осідлали” танк Т-64 та БМП-1. Годі й казати, що навіть найзатятішим майстрам слова бракувало слів для вияву власних вражень.
Був лише вир емоцій, справжній вибух! Не дивно, адже кожен із присутніх журналістів проїхав по маршруту танкодрому у ролі члена екіпажу, навідника оператора або командира бойової машини. До слова, губернатор Львівщини Віктор Шемчук особисто сів за штурвал БМП-1 та вдало подолав усі перешкоди складної п’ятикілометрової дистанції.
Після механізованого рейду очільник області поділився власними думками щодо стану справ в українському війську. “Академія сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного відповідає світовим стандартам військової освіти. Що ж до такого суперечливого питання щодо вступу України до будь-якого військово-політичного блоку – ми маємо використовувати наші можливості і шукати вигідних партнерів . Ми повинні працювати із тими, хто виступає гарантами нашої безпеки”, – відзначив Віктор Шемчук.
усі фото - Тарас Грень
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.6289 / 4.12MB / SQL:{query_count}