Львівське табу на рекламу спиртного

Міськвиконком зобов’язав підприємців демонтувати вивіски з написом “Алкоголь”. Натомість підприємці обурені кроками міської влади і кажуть, що будуть скаржитися до суду

Виконавчий комітет Львівської міськради своїм рішенням заборонив вивіски з написом “алкоголь”. Також заборона стосується зовнішнього та внутрішнього брендування вітрин торговельних об’єктів, окрім цього малих архітектурних форм із зображенням спиртних, слабоалкогольних напоїв, зокрема й пива. Таке рішення виконкому вступило в дію 21 травня. 
Прес-служба міськради Львова пояснює: такі дії необхідні для того, щоб  знизити вплив реклами на неповнолітніх. 
“У місті є заклади, на яких наклеєні банери, сітки чи вінілові тканини з зображеннями торгoвельних марок групи пивних, слабоалкогольних, алкогольних напоїв. Хоч на законодавчому рівні реклама алкоголю заборонена, окремі виробники знайшли собі стежинки. До прикладу, заклад торгівлі, що на просп. Чорновола, заліплений банерами з позначками цигарок і алкоголю, і людей під час вживання алкоголю… Містяни та громадські організації обурюються та звертаються до нас із скаргами. Саме тому виконком прийняв таке рішення”, – розповів “Пошті” Андрій Шевців, начальник міського управління внутрішньої політики. Співрозмовник додає, що підприємці отримують листи з вимогами демонтажу незаконної реклами, проте серед них є такі, які дуже твердо почуваються, можливо, мають якісь гарантії і не зважають на звернення та вимоги, їх карають примусовим демонтажем рекламних вивісок та штрафом, проте, сплативши штраф, підприємець має право поїхати і забрати вивіску і повісити її знову. І так по кілька разів… 
“На підприємців, які розміщують незаконну рекламу, скеровують скаргу до управління захисту прав споживачів, там призначають штраф від 850 грн до 1700 грн. Якщо підприємець таки не знімає рекламних вивісок, то їх демонтовують примусово”, – каже Інна Свистун, директор КП “Адміністративно-технічне управління”.
Натомість підприємці обурені кроками міської влади і кажуть, що будуть скаржитися до суду. “Налаштовані звертатися до суду на рішення виконкому, адже виконком перевищив свої повноваження і вийшов за межі законодавства. Це рішення ні до чого, крім шкоди бізнесу, не призведе!”, – каже “Пошті” Зеновій Бермес, президент Асоціації роботодавців Львівщини. 
Співрозмовник додає: у Львові є чимало місць, де нелегально торгують алкоголем та порушують усі вимоги, встановлені державою. “Не секрет, що й   підпільно горілку продають без ліцензій. Із цим міськрада мала би щось робити, ось сюди варто скеровувати свої сили і ресурси”, – наголошує він.
Зеновій Бермес вважає, що таке рішення виконкому спровокує чимало проблем, зокрема бізнесу з владою та бізнесу… з бізнесом. “Бізнес конфліктуватиме з бізнесом, тому що підприємцям виробники пропонують обладнання, яке вже передбачає певну рекламу. Відтак укладають договори, а їх невиконання тягне за собою певну відповідальність”.
Співрозмовник наголошує, що заборона реклами алкоголю у місті є абсурдною. “Якби держава розуміла, що це шкодить, то вона, можливо, би й “сухі” закони впроваджувала чи інші заборони. Але держава встановлює правила гри, отже вона не проти, аби цей вид діяльності був. Відтак такі дії міськради протилежні загальнодержавній політиці”, – резюмує Зеновій Бермес.
Юлія Солоха, координатор руху “За тверезу Україну”
– Львів надзвичайно красиве місто і рекламні вивіски алкоголю його зовсім не прикрашають, а навпаки, я б сказала, спотворюють… Я мала нагоду побувати в Балтиморі (США). Мої друзі захотіли звідти на Україну привезти вина, то нам довелось добряче пошукати крамницю, де його продавали. Там у будь-якому магазині за рогом алкоголь не купиш! Його немає ні в супермаркетах, ні мегамаркетах… Є магазини, в яких торгують лише алкоголем, вони є в непримітному місці, на них немає жодної вивіски чи банера, який би вабив, виблискував чи підсвічувався так помпезно, як у нас. Аби знайти цей магазин потрібно було пройти не один квартал. І це правильно, адже це, принаймні, не спокушає… Натомість в Україні державної антиалкогольної політики немає. Алкогольні вироби у нас, на жаль, є доступними за ціною, вони у нас найдешевші в Європі, саме тому ми є другі серед країн Європи за таким показником, як дитячий алкоголізм. Тому рекламу алкоголю потрібно забороняти! Окрім того, варто збільшувати акцизи на алкоголь, потрібно обмежити час продажу алкоголю і, безперечно, слідкувати за тим, аби рішення, які вже прийняли, виконувались…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8672 / 4.11MB / SQL:{query_count}