Нова підсвітка для серця Львова

У міській раді погодили нове освітлення для старої частини міста

Цьогоріч площу Ринок підсвітять по-іншому. Основним елементом, який намагатимуться виділити з-поміж решти буде будівля ратуші. У мерії планують ліквідувати надто яскраві вуличні ліхтарі, підсвітити головні будівлі центру Львова та вхід до Вірменської церкви.  
За такі зміни проголосували на засіданні виконавчого комітету у п’ятницю, 17 травня. У міській раді вирішили у такий спосіб взятися за ліквідацію хаотичного освітлення у місті. Занадто яскраві ліхтарі та рекламні щити спотворюють вигляд вечірнього Львова, тому чиновники  вирішили дати цьому лад. 
“Проаналізувавши освітлення центральної частини міста, ми побачили, що багато є ліхтарів, однак дуже часто вони встановлені безсистемно і заважає підсвітка, яка є над вулицею, тобто вуличне освітлення над дорогою, котре “ріже” в очі і ми не бачимо будинків. Тому ми прийняли пропозицію поступово ліквідувати підсвітку над дорогою, зосередитись на ліхтарях окремо стоячих та ліхтарях на кронштейнах”, – зазначила Лілія Онищенко, начальник міського управління охорони історичного середовища, інформує  прес-служба міськради. По-новому підсвітять і ратушу, світлом виділять не лише вежу, а й аркади входу. 
Проте такі наміри є не на часі, вважає Андріян Гутник, голова постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради. “Гадаю, це передчасно, тому що спочатку потрібно було б привести до належного вигляду самі стіни ратуші. На мою думку, варто було би більше грошей вкласти у відновлення самого фасаду будівлі, і лише згодом відсвітлювати її”, – каже депутат міськради. 
Загалом, акцент в концепції підсвітки історичної частини міста робитимуть на важливих архітектурних елементах, а вулична забудова повинна бути підсвічена м’яким заливним світлом, і тільки окремі цінні елементи повинні виділятися точковим світлом, – пояснюють в міському управлінні охорони історичного середовища.
Більшість будівель у Львові підсвічені неправильно і це неабияк спотворює їх вигляд, вважає депутат Андріян Гутник. “Правильну підсвітку, котра б підкреслювала красу будівлі у Львові знайти важко. Як на мене, у нашому місті добре підсвічена лише церква святого Андрія, що біля Галицького базару”, – резюмує співрозмовник.

До теми:

Перше вуличне освітлення у Львові здійснювалось лоєвими світильниками, пізніше в 1853-му, після винайдення лампи, вулиці стали освітлювати гасовими лампами, проте досить короткий період. Бо вже дуже швидко почали освітлювати газом, який продукували з кам’яного вугілля. Ліхтарі були окремо стоячі, односвітильникові або трисвітильникові, також ліхтарі були на окремих будинках. У 30 рр. ХХ ст. почали підсвічувати окремі будинки. Одними із перших були підсвічені фігура Божої Матері, ратуша і дуже цікаво була підсвічена церква св. Юра. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2710 / 4.09MB / SQL:{query_count}