Змінив вікна – відповідай!

Місто подало у суди 38 позовів через встановлені пластикові вікна у центрі Львова

Місто подало у суди 38 позовів через встановлені пластикові вікна у центрі Львова

Через заміну автентичних вікон пластиковими в історичній частині Львова Галицька районна адміністрація подала до суду 38 позовів. Про це у коментарі zaxid.net розповіла начальник юридичного відділу Галицької районної адміністрації Оксана Яремко.
За її словами, у семи випадках вже виконано рішення суду. “Станом на сьогодні шість рішень суду перебувають у виконавчому провадженні. В суді першої інстанції – 11 судових справ, на стадії апеляційного розгляду – шість, на стадії касаційного – два”, – сказала вона.
Крім цього, як зазначила Оксана Яремко, є два випадки невиконання рішень суду. Виконавча служба передала справу до прокуратури для порушення кримінального провадження. Йдеться про будинки на вул. Городоцькій, 61 та Гонти, 1.
Нагадаємо, 11 листопада 2011 року виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення, згідно з яким заміна вікон і дверей в центральній частині міста можлива тільки у разі, якщо вони не підлягають реставрації. Починаючи із січня поточного року за заміну історичних вікон та дверей без отримання відповідного дозволу штрафують не тільки власників квартир, але й робітників, які виконали роботи.


Лілія Онищенко, начальник міського управління охорони історичного середовища
– Відколи ухвалили рішення міського виконкому про те, що за самовільне встановлення нових вікон відповідальність несуть також майстри, ситуація стабілізувалася, і ми не бачимо випадків, коли могли б скласти протокол на виробників. Штраф за встановлення пластикових вікон у пам’ятках архітектури встановлюють комісії при районних адміністраціях. Ці штрафи зазвичай невеликі – 850 гривень за одне вікно. Також є зобов’язання відновити вікна та виплатити матеріальне відшкодування, яке суд зазвичай не визнає. Відновлення вікон – тривалий процес, інколи мешканці подають апеляції. За законами логіки, історії з новими вікнами мали б закінчуватися тим, що мешканці встановлювали б такі ж вікна, які були раніше. Але зробити це фактично неможливо, бо старе вікно зробили, скажімо, сто років тому, для його виготовлення використовували відповідне дерево, завіси, воно має специфічний спосіб закривання. Тому ми змушуємо ставити хоча б копії, аби в кожному будинку були дерев’яні вікна з однаковим малюнком і кольором.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4413 / 3.98MB / SQL:{query_count}