Боротьба за парк триває…

Минуло майже півроку з часу скандалу навколо можливої забудови Снопківського парку, а в мерії й досі не можуть вирішити питання його юридичного захисту

Минуло майже півроку з часу скандалу навколо можливої забудови Снопківського парку, а в мерії й досі не можуть вирішити питання його юридичного захисту

Історія з імовірною забудовою Сноп­ківського парку пішла на новий виток. Здавалося б, мешканці вул. Кримської зуміли врятувати цю зелену зону, проте, зі слів активістів, парк досі юридично незахищений, а людям, які борються за його цілісність, знову погрожують.  

“Наша пісня гарна й нова…”

Нагадаємо: восени виконавчий комітет міськради ухвалив рішення про розробку детального плану території району забудови на вул. Кримській. Як зазначили мешканці, згідно з цим рішенням, кілька гектарів парку можуть забудувати, і це рішення виконкому є незаконним. Натомість міські чиновники запевняли: про ніяке будівництво не йдеться – розробки детальних планів вимагає генеральний план міста.  

Проте вже у січні міськвиконком ухвалив нове рішення – “Про розроблення детального плану території у межах вулиць Зелена, Липова Алея, В. Стуса, Кубанська”. Однак мешканці прилеглих територій заявили, що тепер уже весь Снопківський парк входить до території забудови.

Згодом прокуратура внесла подання, відповідно до якого згадане рішення виконкому підлягає скасуванню. Мешканці не вгавали і написали листи віце-прем’єру Костянтину Грищенку та у профільні міністерства. Окрім того, вони вимагають накласти мораторій на розробку детальних планів територій, що містять зону, охоплену парком “Снопківський”, та внесення змін у генеральний план міста до моменту внесення даних про межі парку до Державного земельного кадастру. Таку вимогу оголосила Галина Янко – адвокат і арбітр Європейської Арбітражної палати, яка живе на вулиці Кримській і представляє інтереси мешканців, які мешкають біля парку. Загалом люди нарікають, що їхні прохання та вимоги у мерії ігнорують, а депутати міськради ставляться до них прискіпливо. 

“Про мене та членів моєї сім’ї, а також громадян, які проживають біля парку, збирають інформацію. Зокрема представники міської влади, чиновники, які обіймають певні посади у виконавчих органах міської ради, дозволили собі прийти, фотографувати моє помешкання, територію поруч із житлом. Пройшлися по всіх людях, що живуть на Кримській. Яку інформацію вони збирали, не знаю. Я готую документи до всіх правоохоронних органів Львівської області, аби перевірили ці факти, що існують погрози і чинять тиск на мене та громадян, які захищають парк”, – розповіла на прес-конференції Галина Янко, яка восени вже була змушена тимчасово залишити Україну. 

Одним із каменів спотикання є недобудована підстанція на території парку. Мешканці побоюються, що саме на її місці можуть розпочати будівництво. 

“Територія є власністю громади Львова, а “недобуд” – власність фірми. Ми зібрали підписи мешканців, щоби міський голова звернувся до цієї  фірми і в інтересах територіальної громади Львова було викуплене це незавершене будівництво для соціальних потреб згаданої підстанції, що втратила суспільну необхідність. І ця територія (під цією підстанцією – “Пошта”) має бути повернута у природоохоронний фонд. Але цього не зробили… Понад те, чиновники категорично заперечують, що земля, яка зараз перебуває у цій власності, має бути включена у межі парку”, – переконана Галина Янко. У разі викупу містом  того “недобуду” пані Галина пропонує облаштувати на його території дитячий майданчик, якого немає поблизу прилеглих вулиць. Серед вимог – відновити санну та лижні траси, які колись були у парку.

Круглий стіл “непорозуміння”

Реакція міських чиновників не забарилася – вже учора в мерії відбувся круглий стіл щодо встановлення та затвердження меж парку “Снопківський”. Незрозуміло, однак, був він запланований чи спонтанний. Бо журналістів про нього повідомили за годину 15 хвилин до початку, що обурило деяких депутатів, які звинуватили чиновників у намаганні не розголошувати інформації щодо парку.

Із самого початку засідання учасники погрузли в особистих суперечках, по-різному трактуючи ті чи ті закони. Єдине, на чому, видається, зійшлися, то на тому, що межі парку мають бути такими, якими були затверджені в 1984-му. 

У мерії ж нарікають, що розробку меж парку ускладнюють забудовники вулиці Кримської, які звели свої будинку на території природно-заповідного фонду. 

“Нині усі – і жителі прилеглих територій, і підприємці, і органи місцевої влади – одностайні в тому, що належить дотримуватись закону. Тобто що парк “Снопківський” є об’єктом природно-заповідного фонду, відповідно до рішення обласного виконкому від 1984 року. А згідно із законом, у таких об’єктах забороняється будь-яке будівництво, що не відповідає режиму функціонування об’єкта природно-заповідного фонду. Водночас ми бачимо, що частина будинків – у межах природно-заповідного фонду”, – зазначив Андрій Галушка, в.о. начальника міського управління екології та благоустрою, інформує прес-служба мерії. І додав, що у нього складається враження, нібито забудовники на вулиці Кримській самі блокують розробку меж парку, хоча закон повинен бути один для всіх.

“Ми зайшли в таку площину, коли зопалу робити нічого не можна. Треба дати більше часу для вивчення всіх питань – починаючи з відносин із ФК “Карпати”, які “трошки” зайшли на територію парку. Це треба нормально, документально оформити, і так щодо кожного об’єкта і будинку, що опинилися на території парку. Обміряти кожен і зробити висновок з метою збереження меж парку, залучивши до цього всі дотичні інстанції”, – запропонував Євген Білінський, голова депутатської комісії з природокористування.   

Мешканці ж наполягали на тому, аби накласти мораторій на розробку будь-яких детальних планів проблемної території, поки дані про межі парку не внесуть до Державного земельного кадастру.

“Продовження розмови відбудеться у вівторок у директора міського департаменту містобудування Андрія Павліва. Принципова ситуація така, що межі парку чітко визначені ще в 1984 році, але зараз є багато підстав, аби їх коригувати. Мені здається, що представники влади почали розуміти, що їхня ідея з детальним плануванням території парку – абсолютно бездарний намір, бо таке не передбачене законом”, – розповіла “Пошті” Віра Лясковська, член депутатської комісії з питань природокористування. 

ДО ТЕМИ

Ігор Дедишин, генеральний директор ФК “Карпати”: 

– Ми хотіли б осучаснити і залучити в роботу території, які називають “нижніми полями”. Ми вже провели тендерні процедури, щоб перетворити їх на комплекс тренувальних полів зі штучним покриттям. Це проблема для нас і футбольної школи, бо діти в зимовий час не мають де займатися. А специфіка підготовки футболістів не передбачає тренування на твердому покритті. Там є можливість побудувати два тренувальні поля, не більше, з підігрівом – таким, як на “Арені Львів” (електричне живлення на основі спеціальних технологій). Такі поля є і в Україні, і за кордоном. Крім них, на цій території більше нічого неможливо будувати. Єдине, що ми розглядаємо можливість перепрофілювати ринок, збудований ФК “Карпати”: можливо, знести його чи збудувати на його місці щось нове, що приносило б клубу дохід. Не буде нічого протизаконного чи такого, що зазіхало б на межі парку чи суперечило б закону. ФК “Карпати” стоятиме на сторожі закону, і ми разом із громадою, яка виступила проти того, щоби “захопили” парк. Крім того, наша територія не перетинається з межами парку!  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4201 / 4.06MB / SQL:{query_count}