Довгоочікувана повноцінна реставрація

Фасад театру ім. Марії Заньковецької нарешті відновлять!

Фасад театру ім. Марії Заньковецької нарешті відновлять!

Будівлю одного з найкращих театрів у центрі міста приведуть до належного стану. Фасад будинку з дня на день почнуть реставрувати, адже будівля з облупленими зеленкуватими стінами виглядала далеко не привабливо.  Наразі поставили риштування.

“Зараз триває активна робота щодо доведення до логічного завершення всіх кошторисів і проектів. Богу дякувати, що коли з’явилося розпорядження Кабінету Міністрів, то в нас уже був майже завершений проект на фасади. Відразу хочу запевнити, що робота не буде зроблена абияк, а ми зробимо те, на що вистачить грошей, але це буде так, як має бути”, – зазначив “Пошті” Андрій Мацяк, директор Національного академічного українського драматичного театрі ім. Марії Заньковецької.

ДОВІДКА

У 1833 році граф Станіслав Скарбек розпочав будівництво театру для Львова власним коштом. У театральній будівлі планувалося розташувати готель на 300 номерів, крамниці, кав’ярні, помешкання для акторів. Під час будівництва у вологий ґрунт було вбито 16 000 дубових паль. 28 березня 1842 р. комедією польського драматурга Олександра Фредра було урочисто відкрито Новий міський театр. Це  одна з найбільших у Європі театральних будівель, що поступалася (на момент відкриття) лише спорудам міланського “Ла Скала” та придворного театру у Дрездені. Інформація: uk.wikipedia.org.

Коли закінчать розпочаті роботи, Андрій Мацяк не відважується говорити. Але до Євро-2012 театр буде стояти в риштуванні. Керівництво театру має документи на відновлення всіх фасадів будівлі, але наразі не відомо, чи відремонтують усі сторони.

“Я наголошую на тому, що це не просто ремонт фасаду і не косметичний ремонт, а повноцінна реставрація. Вистачить грошей на 20 метрів квадратних – буде стільки, вистачить на 100 метрів квадратних – то зробимо стільки”, – каже директор театру.

Відновлений фасад пофарбують у колір світлого піску –  такий, як є зараз клаптик біля головного входу. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.9186 / 4.07MB / SQL:{query_count}