Фонтан напризволяще…

Схоже, доля міських водограїв чиновникам байдужа! 

Схоже, доля міських водограїв чиновникам байдужа! 

Наближається гаряча пора і час хлюпання у міських фонтанах. Чимало наших туристів також захочуть охолонути під прохолодним струменем у центрі міста. А стан львівських фонтанів здебільшого бажає кращого. Так в самому центрі міста, навпроти пам’ятника королю Данилу “красується” напівробочий і замулений водограй-кульбабка, що має доволі жалюгідний вигляд. “Пошта” з’ясовувала, чому нікому немає до нього діла.

Відділ благоустрою міськради, як повідомили у прес-службі Ратуші, нічого спільного немає з фонтанами, навіть не може надати відомості про їхню загальну кількість у місті. З усіма питаннями нас скерували до райадміністрацій. 

Так, начальник комунального відділу Галицького району Роман Белень, у підпорядкуванні якого є той нещасний фонтан, стверджує, що він вже понад десять років знаходиться на балансі сусіднього базару. “Ота кульбабка, що є на площі Галицькій, експлуатується власниками ринку. Вони взяли на себе повністю все його утримання. Поки грошей на ремонт немає, тому який є, такий і є. Ми змусимо їх почистити. Там була проблема з водою, але ми вже її вирішили. Чашу фонтана до тижня часу вони мали б вимити”, – каже посадовець.  

Як з’ясувалося, цей фонтан разом із прилег­лою територією доглядає адміністрація Галицького базару. “Ми думаємо над тим, як його зробити, щоб він мав належний вигляд. Кожен рік його підремонтовуємо. Десь за місяць часу ми плануємо розробити проект його реконструкції і привести до належного вигляду. Але почистити його зможемо й зараз”, – розповів “Пошті” співвласник Галицького ринку Юрій Путас. 

“На нашій території загалом є 12 фонтанів. Два з них у Стрийському парку. Вони на балансі ЛКП “Зелений Львів”. Один потребує генерального ремонту, але навряд чи скоро це відбудеться. Інший – “Івасик-Телесик” недавно був відреставрований. Ще один – на вул. Вітовського працює в задовільному стані, сантехніка вся робоча, експлуатує його дирекція Парку культури. В нашої адміністрації на балансі є чотири фонтанчики на пл. Ринок, фонтан біля фігури Божої Матері та біля Оперного театру. Ще один водограй у нас є на пр. Чорновола, його також взяли в оренду підприємці”, – каже Роман Белень.

Фонтани в усьому світі створюють для того, щоб вони милували око й приносили естетичне задоволення, в іншому випадку – сенсу в їх утриманні немає. Адже ці гроші з міського бюджету можна б використати доцільніше! 

Обслуговування одного фонтанчика на пл. Ринок коштує близько 5 тис. грн  за один сезон – із квітня по листопад. А біля Оперного – це 120 тис. грн. “В цю ціну входить вартість електроенергії, води, заміна жарівок, насосів і форсунок. Багато шкоди завдають люди, що купаються у фонтанах, вони ламають і гнуть трубочки, що подають воду”, – розповідає Роман Белень. 

Наразі ж поки власники думають над тим, коли і як відремонтувати конструкцію фонтану напроти пам’ятника королю Данилу, будемо сподіватись, що незабаром в центрі міста з’явиться чистий, світлий та оновлений фонтан, що тішитиме око як мешканців міста, так і його численних гостей!  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7536 / 4.08MB / SQL:{query_count}