Ювілейна «Тетраматика» до ювілею Лема

V Міжнародний фестиваль аудіовізуального мистецтва триватиме у нашому місті понад місяць

З 12 вересня по 17 жовтня у Львові триватиме V Міжнародний фестиваль аудіовізуального мистецтва «Тетраматика». Цього року темю проєкту є «Технології та чуттєве. Розпочнеться він уже цієї неділі, 12 вересня, спільно з міжнародним святкуванням ювілею Станіслава Лема.
Основною локацією фестивалю – LEM Station, де на місці старовинного трамвайного депо постане незабаром інноваційний креативний центр. Вхід на всі події фестивалю вільний. Повна програма фестивалю вже опублікована на сайті проєкту.
Стартує фестиваль 12 вересня о 19.00 у LEM Station програмою «Відкриття «Тетраматики 2021»: Solaris. Цикл перформансів до 100-річчя Станіслава Лема», яка приурочена до ювілею фантаста і футуролога, що народився й здобув освіту у Львові. Гостям запропонують заворожливі та ефектні перформанси, що працюють водночас із пластикою людського тіла і перекодуванням рухів у звуки (MOON2), зі справжніми звуками позаземного походження (Voices Of The Cosmos), зі світлом і звуком рухомих гучномовців (класика аудіовізуального мистецтва Speaker Swinging). Координатор програми відкриття – Марек Холонєвський (Польща), новатор європейського медіаарту, президент Міжнародної конфедерації електроакустичної музики CIME / ICEM. Подія водночас є прологом до циклу перформансів, присвячених Станіславу Лему в рамках фестивалю AudioArt (Краків), і також частиною загального міського святкування 100-ліття Станіслава Лема.
14 вересня у LEM Station відкриється основний виставковий проєкт фестивалю – «Технології та чуттєве», кураторами якого є засновники «Тетраматики»: композитор Остап Мануляк і художник Михайло Барабаш.
«Питання про те, як ми відчуваємо світ через технології і наскільки ми емоційно ставимося до них, захоплюють митців, науковців, філософів уже не одне століття. Через екран неможливо нікого обійняти – і ми гостро відчули це у 2020 році, зачинені в своїх домівках і рамках відеоконференцій. Досвід пандемії дає нам нову глобальну призму для розгляду людського ставлення до технології. Погляньмо на нашу сентиментальну прив’язаність до гаджетів, на їх різке відторгнення, на разючу різницю між «онлайн» і «наживо». Те, що ще зовсім недавно було утопічними ідеями мислителів, стало нашою реальністю, – кажуть куратори проєкту. – Втім дотик до екрана чи більш ілюзорний дотик до технології не лише відсторонює; він також розкриває нові горизонти. Технологія стає доповненням нашого тіла і дозволяє відчути, побачити і пережити те, що без допомоги технологій ми досвідчити не здатні».
З 28 вересня по 17 жовтня триватимуть інші фестивальні події – лекції, перформанси, освітня програма. Участь у фестивалі беруть митці з України, Австрії, Болгарії, Греції, Кіпру, Кореї, Польщі, США, Тайваню, Туреччини та Франції (повний перелік див. у програмі). Особливі гості: Марек Холонєвський – куратор відкриття, Ґордон Монаган – канадський піаніст і композитор, один зі знакових представників північноамериканського аванґарду другої пол. ХХ ст., Антоні Райжеков – австрійський мультимедійний митець, стипендіат Akademie Schloss Solitude, співорганізатор багатьох ініціатив у сфері мистецтва нових медій в Австрії та Болгарії.
Мистецькі твори та практики, що їх з 2013 року послідовно презентує в Україні фестиваль «Тетраматика», працюють принципово у полі експерименту: випробовують межі можливостей мистецтва у співдії з високими технологіями.
У його фокусі – новітні технології та мультидисциплінарні практики, розкриття потенціалу застосування ІТ в мистецтві, твори, де в одній презентаційній площині переплітаються звук/музика, відео/анімація, зображення, текст.
Чи готові ми інакше дивитись на взаємодію технологій і людської чуттєвості після року вимушеного соціального дистанціювання – розібратися з цим та іншими питаннями разом і запрошують учасники й учасниці, автори вже п’ятого міжнародного фестивалю аудіовізуальних мистецтв «Тетраматика».
Фестиваль «Тетраматика» заснований Мистецьким об’єднанням НУРТ у 2013 році та відбувається що два роки. У 2021 році реалізується за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради.
Партнери проєкту: Lem Station, Центр міської історії, «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» (Lviv City of Literature), студія EESEM ЛНМА ім. М. В. Лисенка, кафедра Актуальні мистецькі практики ЛНАМ, студія електроакустичної музики Краківської музичної академії, Французький Інститут, Австрійська програма академічних обмінів OeAD, фестиваль AudioArt, місто Краків, Інститут Адама Міцкевича, Польський Інститут, «Радіогараж».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3016 / 4.02MB / SQL:{query_count}