Фільм тижня: «Блаженніший»

4 квітня у неділю о 00.10 на телеканалі «UA:Перший» дивіться документальну роботу про життя і служіння Йосифа Сліпого

Документальний фільм «Блаженніший» Олени Мошинської і Screen Media Ukraine розповідає про «великого незнаного»– патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого, багаторічного в’язня сталінських таборів, духовного лідера українців в еміграції, який, за словами очевидців, зупинив їхню асиміляцію.
Його життєвий шлях і харизма надихнули на створення романів і голлівудських фільмів. Його називали президентом українців на Заході, бо у 70-их роках минулого століття він був єдиним, кого приймали перші особи держав – саме як представника українського народу.
За понад два роки роботи автори документального фільму «Блаженніший» зібрали унікальні відеоматеріали та фотографії, записали десятки інтерв’ю очевидців у різних країнах світу, щоб зрозуміти, як патріарх жив і служив у Римі. У цій кінострічці розкрили ключові теми у служінні Патріарха: розвиток богословської освіти, відновлення і розвиток східного монашества, розбудова патріархату.
«Блаженніший» охоплює період життя й служіння Йосифа Сліпого у вільному світі, від моменту звільнення з сибірської неволі у 1963 році й до смерті у 1984-му. Це другий фільм з циклу, присвяченого Йосипу Сліпому. Перший фільм, «Справа Рифи», можна переглянути тут.
«Часто Українська Греко-Католицька Церква не вміє, соромиться промовляти про себе з усією силою і громоголосністю патріарха Йосифа, – сказав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав після перегляду фільму. – А він і сьогодні є нашим голосом. Чуємо, як той голос правди, голос свідка Христа, в’язня Христа ради продирається. Продирається скрізь сучасні залізні завіси, сучасні церковні поділи, навіть сучасні дипломатичні доцільності, щоб говорити правду, піднімати голос перед могутніми світу цього на захист свого вкотре спливаючого кров’ю народу».
Предстоятель висловив слова вдячності, що сьогодні за допомогою кіномистецтва ми можемо почути патріарха Йосифа.
«Патріарх говорив: «Лихо довго тривати не може». Кожній історичній хвилі досить свого лиха. Нашому народові, нашій Церкві, нашій державі є досить свого лиха, – відзначив Глава Церкви. – Ми часто можемо попадати в розпуку, нам опускаються руки, але громоголосий голос Патріарха Йосифа каже нам: ваше лихо довго тривати не може. І саме з тої духовної сили до нас сьогодні промовляє глас нашого патріарха – етнарха, який веде нас своїм голосом уперед».
4 квітня, неділя о 00.10 на телеканалі «UA:Перший»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3869 / 3.97MB / SQL:{query_count}