Франко – радянський герой?

З 18 лютого Дім Франка запрошує на виставку «1939. Початок»

У четвер, 18 лютого, о 16.00 у Домі Франка (вул. Івана Франка, 150) відбудеться відкриття незвичної виставки «1939. Початок». Вона фактично стане прев’ю великого проєкту «Franko made in the U.S.S.R», метою якого є через мистецькі твори показати образ Івана Франка, сконструйований в епоху Радянського Союзу. «Вічний революціонер», «каменяр», «радянський герой»... Цей образ базувався на соціалістичних канонах радянської міфології. Цей образ радянізованого Івана Франка вписувався в географічний та міський простір, зокрема в особливий спосіб це стосувалося Львова. Саме тут постав університет імені Івана Франка, Музей Іван Франка, його іменем називають Оперний театр, а також вулицю, площу, парк...
Виставковий проєкт «Franko made in the U.S.S.R.» покликаний розвінчувати міти та стереотипи і загалом «оживити» постать Івана Франка для сучасників, а це є актуальними завданнями і для міста, і для області, та й загалом України.
Саме у Львові процес культивування радянізованого Івана Франка має конкретний початок - 1939 рік. Цього року відбувся так званий «золотий вересень», коли після підписання пакту Молотова-Ріббентропа радянські війська займають Західну Україну. Щоб укорінитися на цих землях, «визволителі» спираються на місцевих авторитетів, і саме Іван Франко став тією постаттю, яку найзручніше показувати через призму «червоних окулярів».
На виставці у Домі Франка демонструватиметься лише одна картина - «Вінок на могилі Івана Франка» Михайла Добронравова (1950), яка ілюструє реальну подію: соціалістичний мітинг, що відбувся на Личаківському цвинтарі 15 жовтня 1940 року. Для радянської влади це був один з перших велелюдних заходів у столиці Західної України, який мав демонструвати братерство та єднання народів, а також повагу тодішньої влади до постаті Івана Франка.
Куратором виставки є кандидат філософських наук, директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Михайло Кобрин, а художнє оформлення та дизайн зробив Сергій Петлюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4242 / 3.97MB / SQL:{query_count}