А ви вже у кіноклубі?

З 27 липня на сайті online.kinoklub.org.ua розпочала роботу онлайн-версія проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа» від кінокомпанії Arthouse Traffic за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи. Для створення онлайн-версій кіноклубів та організації некомерційних безкоштовних онлайн-показів запрошують кураторів та активістів.
Першим проєктом онлайн-платформи є фестиваль «Нове українське кіно», який реалізують за підтримки Держкіно. Триватиме він по 31 жовтня. У програмі фестивалю шість найкращих кінострічок національного виробництва останніх років.
Драма «Донбас» Сергія Лозниці, створена у копродукції України, Німеччини, Франції, Нідерландів та Румунії у 2018 році. У фільмі знялися Валеріу Андрюце, Георгій Делієв, Наталія Бузько, Вадим Дубовський. Тринадцять коротких сюжетів показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Зелені чоловічки» не можуть пригадати назви свого «рідного містечка, тут поруч». Німецького журналіста на блокпосту зустрічають криком «фашиста зловили!». Тут святкують весілля та влаштовують вуличні розправи, експропріюють на благо «республік» машини та гроші, живуть у підвалах, рятуючись від обстрілів. Фільм Сергія Лозниці шукає відповідь на запитання: де в цьому калейдоскопі проходить грань між правдою і вигадкою?
Комедія «Герой мого часу» Тоні Ноябрьової 2018 року із Євгеном Бушмакіним, Олегом Шевцовим, Василісою Фроловою і Сонею Забугою у головних ролях розповідає про молодого Жоріка, який мріє підкорити столицю. Його ваблять дорогі крамниці, модні галереї та «європейські цінності», але поки що Жорік живе у світі пивних кіосків, дешевих атракціонів та засмічених під’їздів. Нашому герою здається, що дуже скоро він подолає невидиму межу між двома вимірами великого міста контрастів. Але як знайти «соціальний ліфт», якщо навіть ліфт у будинку ніяк не вдається полагодити?
Істерн «Дике поле» Ярослава Лодигіна 2018 року знятий за романом «Ворошиловград» Сергія Жадана. У головних ролях копродукційного українсько-нідерландсько-швейцарського фільму знялись Олег Москаленко, Володимир Ямненко, Олексій Горбунов, Руслана Хазіпова.
За сюжетом Герман змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес — стару бензоколонку. Разом із нею — друзів дитинства та кохання у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде. Чим закінчиться ця іронічна та повна пригод подорож крізь Дике Поле?

Історичний екшн «Крути 1918» Олексія Шапарєва створений у 2019 році за участі Євгена Ламаха, Олександра Піскунова, Максима Донця та інших акторів.
Художній фільм створений за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.
У драмі-фантасмагорії «Місто, в якому не ходять гроші» Ганки Третяк 2018 року, створеній за мотивами однойменної повісті Андрія «Кузьми» Кузьменка, знялись Карина Мельниченко, Андрій Цішкевич, Ігор Цішкевич.
В її головної героїні Аліси настав важкий період в житті: її звільнили з роботи, хлопець пішов до іншої, вона розчарована та не розуміє, як жити далі. Раптом у своїй кімнаті Аліса знаходить квиток на потяг у невідоме місто. Щоб трішки розвіятись від проблем вона вирішує скористатись квитком і вирушити в мандрівку. Проте Аліса потрапляє у дивний фантасмагоричний світ — закриту територію, звідки неможливо вибратись і де діюсь свої закони… І не ходять гроші.
Документальний фільм «Міф» Леоніда Кантера та Івана Яснія 2018 року розповідє про життя українця Василя Сліпака, Героя України, кавалера орденів «За мужність» та «Золота Зірка», всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери. Він покинув велику сцену, аби стати воїном і віддав життя, захищаючи Україну під час Російсько-української війни на Сході України.
Проєкт «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа» створений з метою розвитку кіноклубного руху в Україні: тепер у активістів кіноклубів України є можливість організовувати покази онлайн та долучати глядачів до перегляду стрічок за допомогою цієї платформи – у гарній якості, в української озвучці та на легальній основі.
Для початку роботи організаторам кіноклубів необхідно створити власний профіль та зареєструвати кіноклуб на сайті проєкту, відібрати до програми запропоновані фільми та запланувати покази. Всі члени кіноклубу зможуть долучитись до спільного перегляду онлайн та провести віртуальну дискусію побаченого. Більше інформації ви зможете отримати на сайті проєкту online.kinoklub.org.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4238 / 4.01MB / SQL:{query_count}