У пам'ять про Шевченка

Львівська національна філармонія представить унікальні відеоматеріали, присвячені Кобзареві

Як ви пам’ятаєте, 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Шевченка із Петербурга до Канева, на Чернечу гору. З тих пір саме ця дата вважається пам’ятною, адже поховали видатного українця згідно із його Заповітом.
З нагоди річниці цього дня Львівська національна філармонія презентуватиме два архівних відеозаписи кращих сучасних музичних творів українських композиторів, присвячених Тарасові Шевченку, записаних у виконанні музикантів та колективів філармонії.
Першою з них стане симфонія-реквієм «Праведная душе» львівської композиторки Богдани Фроляк. Твір написаний для мішаного хору, солістів та симфонічного оркестру на тексти Тараса Шевченка. У 2017 році за цю композицію, а також хорову кантату «Цвіт» та камерно-вокальний твір «Присниться сон мені» Фроляк отримала престижну державну нагороду – Шевченківську премію.
Друга композиція була написана до 200-річчя із Дня народження поета – це «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича. Цей твір відкривав міжнародний фестиваль «Віртуози» у 2014 році, тому презентація композиції матиме у ці травневі дні подвійне значення, адже вже за кілька днів стартуватимуть 39-ті «Віртуози» у новому форматі онлайн-маратону. У 2020 році вони будуть приурочені 250-річчю Бетховена.
Транслюватимуться записи на вулицю Чайковського та на офіційному YouTube-каналі Львівської національної філармонії 22 та 23 травня відповідно з 18.00.
Детальну інформацію про подію можна знайти офіційному сайті Львівської національної філармонії і YouTube-каналі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3570 / 4.06MB / SQL:{query_count}