Львівщина відзначила кращих митців

У Львівській опері нагородили лауреатів Обласної премії у галузі культури, літератури та журналістики. Відзнаку імені Василя Пилип’юка отримав наш колега Олег Огородник

Вчора, 26 грудня, у Дзеркальній залі Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулося урочисте вручення Обласної премії у галузі культури, літератури та журналістики. Серед лауреатів є і наш колега. «Львівська Пошта» вітає нашого фотокореспондента Олега Огородника з тим, що він став лауреатом премії Василя Пилип’юка за виставкові проєкти та промоцію українського мистецтва за кордоном.
Обласними преміями відзначають найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону. Премію присуджують щорічно, а переможців визначає журі.

Натомість лауреат премії у номінації «Музейна справа – імені Іларіона і Віри Свенціцьких» за проєкт «Франко: наживо» Богдан Тихолоз стверджує: «Премія – це не індивідуальна нагорода, за цією відзнакою стоїть вся команда музею Франка. Ми щиро вдячні за те, що колектив відзначили і звернули увагу на музейну справу. Іван Франко заслуговує на те, щоб про нього знали і надихалися ним, а українська культура має бути популярною, досяжною і конкурентоспроможною».
Окрім вищезгаданих, лауреатами премії стали: Береговська Христина за монографію «Святослав Гординський: творчість за пів століття»; Лильо-Откович Зоряна за вагомий внесок у збереження, дослідження і популяризацію українського мистецтва (мистецький альбом «Богородиця-Одигітрія»); Перлулайнен Лана за збірку поезій у двох томах «Правила ходіння проти вітру»; Леся Холодюк за історичну трилогію «Корнякт»; Швець Алла за монографію «Жінка з хистом Аріадни: життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах»; Баша Олена за акторську роботу у виставі «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи…»; Лизанчук Василь за книгу «Так! Я – Українець»; Герасименко Оксана за збірку фортепіанних творів «Світло пробудження мрій» i збірку бандурних творів «Україно, моя Україно!»; Гавришкевич Ігор за серію живописних робіт; Риботицька Оксана за вироби в галузі художнього текстилю; Ярошевич Уляна за вироби з кераміки; Кравчук Іван за роботи, виконані з житньої соломи; Крукевич Юрій за серію дизайнерських розробок різних жанрів.
Заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, який вручав відзнаки лауреатам, зауважує: «Львівщина – колиска всього українського. Тут ми народжуємо, розвиваємо і примножуємо наші скарби. Ця премія – це такий маленький стимул для тих, хто довго трудиться та робить поступ у своїй праці. Треба любити і шанувати того, хто покладає своє життя на прославлення божого таланту. Приємно усвідомлювати, що переможців обрано. Не зупиняйтеся на своєму шляху. Попереду у вас нові злети та нові визнання».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.0781 / 4.08MB / SQL:{query_count}