«Сурми Звитяги» визначили кращих

До ювілейного Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю патріотичного мистецтва долучилося 12 тисяч учасників, чимало з них із Донеччини

Цього року Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль патріотичного мистецтва «Сурми звитяги» для дітей, учнівської та студентської молоді відзначає свій ювілей – 20 років. Фестиваль розпочався з конкурсів, які відбуваються на рівні шкіл та позашкільних закладів. Проєкт поєднує низку конкурсів, зокрема, на найкращу живописну композицію, графічну композицію, листівку, декоративно-тематичну композицію, найкращу героїко-патріотичну хореографічну композицію, конкурс авторської пісні, художнє читання, літературно-музичні композиції.
Варто зауважити, що оргкомітет «Сурм звитяги» із самого початку поставив собі за мету досить непросте завдання – не просто відродити українську патріотичну пісню в її традиційному вигляді, але й, що значно важливіше, ініціювати, знаходити і популяризувати її в сучасних і часом зовсім не сподіваних форматах. Єдине, чого не підтримують на фестивалі, це «шароварщину». А відбіркові тури можуть пройти тільки ті учасники, які щиро горять творчістю і своєю справою, пропонують сучасні постановки і аранжування, роблять якісний продукт і прагнуть його продемонструвати Україні, а не просто показати для галочки, аби мати папірець. І таких багато! Власне на Всеукраїнському відбірковому турі ювілейного XХ Дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги» в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини днями визначили лауреатів. Їхні виступи можна буде побачити 26 листопада у Львівській опері під час святкового ювілейного гала-концерту. Того ж дня і на тій же локації відбудеться церемонія нагородження лауреатів.
Як зауважив незмінний директор «Сурм звитяги» Володимир Степанишин, загалом у цьогорічному фестивалі взяли участь близько 12 000 учасників, у заключному етапі фестивалю – близько 2800 учасників. Окрім Львівщини, до конкурсу долучилися представники Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької, Волинської, Вінницької, Одеської, Донецької, Запорізької, Рівненської, Кіровоградської та Миколаївської областей. Найбільше представництво було від Львівської, Вінницької, Хмельницької, Донецької та Волинської областей. 
Показово, що більшість із них – не із Західної України, де знають і люблять патріотичну пісню. Навпаки, впродовж останніх років на «Сурми звитяги» щораз більше подаються учасники зі сходу і півдня країни, бо розуміють, цінують та люблять українську музику і прагнуть бути частиною української та, що важливо, україномовної спільноти. А організатори фестивалю роблять усе можливе й неможливе для того, аби українці розуміли, що між словами «патріотично» і «модно» може стояти знак рівності.
Журі, до складу якого ввійшли відомі музиканти, композитори, освітяни, визначило переможців у кількох номінаціях. У кожній номінації окремо оцінювали старшу (17 – 27 років) та молодшу (10 – 16 років) вікові категорії.
На великій сцені за чотири конкурсні дні на розсуд журі представили 226 вокально-інструментальних ансамблів, оркестрів, хореографічних колективів, солістів тощо. На малій сцені – 105 учасників у номінації художнє читання. На перегляд подали 577 художніх робіт і 78 творів у номінації авторська поезія і проза. 
Тішить те, що молодь із цілої України справді вірить, що можна пробитися без «блату», «широкої спини» і протекторату впливових осіб, без вульгарщини, примітивізму і танців напівоголеними. Молоде покоління українців хоче показати себе, втілює свої найнезвичніші мрії у життя, не зупиняється на художній шкільній самодіяльності та шукає нові майданчики і можливості нести українську мову, пісню, культуру в широкий світ. Та це було б не так просто, якби не такі фестивалі, як «Сурми звитяги», які десятиріччями підтримують юні таланти!
Окрім цього, з ініціативи ГО «Сурми звитяги» до двадцятиріччя фестивалю у видавництві «Сполом» світ побачила збірка спогадів під назвою «Віват Фестиваль!». Що й не дивно, адже за 20 років роботи цей захід став першою сходинкою для сотень-тисяч юних талантів. Серед них чимало відомих співаків, музикантів, артистів, відомих в Україні людей. Збірка містить спогади як лауреатів фестивалю, так і тих, що були причетні до його створення та розвитку. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3488 / 4.11MB / SQL:{query_count}