“Пауза”: чим живе сьогодні Львів

Румунський режисер і Перший театр представлять прем’єру постдокументальної драми з життя акторів

У суботу, 16 листопада, о 18.00 у Першому театрі львів’яни і гості міста зможуть побачити чергову прем’єру – виставу “Пауза” – постдокументальну драму з життя акторів. Цю постановку здійснив румунський режисер і дослідник театру Космін Матей. 
У його портфоліо – десять вистав для різних театрів Румунії, участь у двох міжнародних театральних лабораторіях, зокрема в Першому театрі в минулому році. Зараз режисер навчається в аспірантурі на факультеті театру та кіно Клузького університету імені Бабеша-Бойяї (Румунія).
А от новинку “Пауза” Космін Матей створив у рамках творчої резиденції “Пам’ять. Тожсамість. Ми”, яка тривала в театрі з червня по кінець жовтня.
“Паузу” творили на основі особистих історій акторів Першого театру, задіяних у проєкті в рамках вищезгаданої театральної резиденції. Адже підхід режисера Косміна Матея до створення постановки – це так званий “імпровізаційний театр”, популярний сьогодні у Європі. Окрім того, він застосовував власні режисерські напрацювання, які базуються на вивільненні акторського потенціалу через спеціальні фізичні навантаження.
Текст п’єси в живій співпраці з режисером та акторами писала драматургиня, театральна та громадська діячка Ірина Гарець. У цій праці вона послуговувалась методами інтерв’ю та імпровізаційним матеріалом. Цікаво, що до цієї постановки Ірина Гарець вже брала участь у багатьох проєктах, які поєднували театр із соціальною тематикою як у нашому місті, так і в інших, зокрема у Києві та Полтаві. Серед них “Клас-Акт: Схід – Захід” у Києві (2016 р.), який об’єднав підлітків з різних міст України у рамках драматургічної лабораторії.
А сценографію для новинки Першого театру здійснив режисер спільно із заслуженим діячем мистецтв України Мар’яном Савіцьким.
Через призму особистих історій, думок та рефлексій учасників-акторів у виставі мовитиметься про наше з вами повсякденне життя. Однак життя, як айсберг: ми бачимо лише вершечок, а основна його матерія прихована за поверхнею звичної рутини.
Що ж там, у житейських глибинах? Щось неявне, приховане, неочевидне, але дуже важливе. Час зробити паузу і поглянути туди, вниз, убік, вверх – через завісу притертої повсякденності. Як ми виглядатимемо без своєї звичної шкіри?
Вистава “Пауза” – це суцільні запитання. Режисер Космін Матей ставить їх акторам, аби зрозуміти, чим живе сьогодні Львів. Це розмови про нашу українську реальність, про те, якою вона є і якою може бути. Про нас, наші мрії, страхи, бажання. Відчуття приналежності – чи виключення – до чогось більшого. Щось, про що нас ніколи не питали, але нам завжди хотілося висловитися. Це пауза – момент, коли можна передихнути, роззирнутися. Зробити нарешті вибір, який буде чесним стосовно себе та інших. Поговорити про це.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.1427 / 4.09MB / SQL:{query_count}