Зі сторінок на екрани

“Львівська Пошта” розповідає про 11 проєктів-переможців 11-го пітчингу Держкіно, в основі сюжету яких твори сучасних українських авторів

Днями стали відомі переможці 11-го конкурсу кінопроєктів (пітчингу), що претендують на державну підтримку. 101 переможця із 279 поданих затвердила Рада з державної підтримки кінематографії за результатами оцінки експертних комісій (для кожної категорії своя).
“На жаль, пройшли не всі проєкти, які заслуговують на підтримку, адже розмір фінансування не безмежний. Але впевнений, що в тих, що не здобули підтримки, буде шанс спробувати ще раз і перемогти, – пояснює голова Держкіно Пилип Іллєнко. – Держава профінансує більш ніж третину фільмів, які подавали на перший тур пітчингу. Це дуже високий результат, так багато переможців у відсотковому співвідношенні ще ніколи не було. Рада намагалася підтримати щонайбільше проєктів. Ми розраховуємо на те, що конкурси проводитимуть на регулярній основі, і ті проєкти, які не пройшли зараз, братимуть участь в наступних пітчингах та отримають фінансування”.
Зі слів Пилипа Іллєнка, з досвіду роботи Держкіно ніколи не було такого конкурсу, в якому всі проєкти-переможці були б запущені у виробництво. Продюсери мають право укласти контракт із Держкіно впродовж трьох років з моменту виробництва. За цей час вони можуть шукати фінансування (окрім державного), чекати, доки звільняться від попередніх проєктів режисери тощо. Тож фінансування розтягнуть на три-чотири, а може, й більше років. 
Але ми, глядачі, маємо знати, чого нам очікувати. 
Тож “Львівська Пошта” розповідає про 11 проєктів-переможців, в основі сюжету яких твори сучасних українських авторів.Ігрові повнометражні національні фільми
(для широкої глядацької аудиторії)


Драма “Діви ночі”
(“ІнсайтМедіа”)

Продюсер: Володимир Філіппов. Режисер: Тарас Ткаченко. Сценарій: Юрій Винничук за мотивами своєї однойменної повісті (1992 р.). Бюджет: усього  39 млн 980 тис. грн, просять у Держкіно 31 млн 984 тис. грн.
Дія фільму розгортається у Львові 70-80-их років минулого століття. Усе, що ви побачите в ньому (як і в книжці), правда”, – запевняє Юрій Винничук. Багато героїв кінострічки – львівські хіпі. Режисера Тараса Ткаченка вразила кількість представників цієї субкультури в нашому місті, тож він хоче розказати про них всій Україні:“У нас побутує міф, що за свободу боролися тільки дисиденти, але це не так, бо маємо й субкультуру, і вона чудова ”. Зі слів режисера, через цю кіноісторію він хоче вписати Україну в світовий контекст.
Окрім хіпі, в проєкті буде трохи ностальгії, авантюрності й еротизму і, як каже Володимир Філіппов, секс, драйв і рок-н-рол.
Імовірно, одну з ролей у “Дівах ночі” зіграє Ада Роговцева. Львівська і Тернопільська кінокомісії вже підтримали цей фільм. А от із просуванням проєкту не все так просто: автори визнають, що в національному прокаті він, напевно, не окупиться, проте розраховують заробити на просуванні його в інтернеті, а ще очікують зацікавлення ним Польщі та інших країн, де видавали твори Юрія Винничука.

Історичний детектив “Лемберг”
(FILM.UA Production)

Продюсери: Олеся Лук’яненко, Олена Малкова, Сергій Демидов. Режисер: Ірина Громозда. Сценарій: Пшемислав Новаковський, Моніка Франчак (обоє з Польщі), Тарас Антипович за повістю Богдана Коломійчука “Німфи болю” (із книги “В’язниця душ”,  2015 р., вид-во “Фоліо”). Бюджет: усього 59 млн 400 тис. грн, від Держкіно 22 млн 950 тис. грн. Прем’єра – квітень 2021 року.
Дія фільму розгортається в 1913 році у Лемберзі, який належить до Австро-Угорської імперії. Молодий польський офіцер і місцевий комісар мають розкрити серію злочинів і перешкодити злочинним планам австрійської контррозвідки.
До роботи над цією історією автори взялися ще кілька років тому. Щоправда, тоді планували перетворити її на серіал.
І хоча це пригодницький детектив, історія ця є багатошаровою, з елементами психологічної драми та містики. Зйомки, звичайно, проводитимуть у Львові, який у проєкті є фактично одним із героїв.
Над фільмом працюватиме чимало фахівців із команди серіалу “Хованки”.
З часом, окрім фільму, автори планують зробити ще й серіал і випустити комікс, що й не дивно, адже Богдан Коломійчук все ще пише серію книг. Тож хто знає, яких поворотів ще варто чекати.

Комедія “Я, “Побєда” і Берлін”
(“Стар Медіа Продюсерський Хаб”)

Продюсери: Олексій Терентьєв, Артем Доллежаль. Режисер: Ольга Ряшина. Сценарій: Анатолій Крим, Олексій Комаровський за однойменним романом Андрія “Кузьми” Скрябіна (2006 р., вид-во “Фоліо”). Бюджет: усього 36 млн грн, від Держкіно – 27 млн грн. Прем’єра – грудень 2020 року.
Події фільму розгортаються навколо старого пошарпаного автомобіля “Побєда”, на якому Андрій зі своїм другом Бардом подорожують до столиці Німеччини.
Аби краще втілити цю літературну історію в кіно, автори довели всі ситуації, у які потрапляють герої книги, до абсурду. Це проєкт роуд-муві. “Кузьма” у ньому стане фактично прототипом героя. Творці співпрацюють із Благодійним фондом ім. Андрія Кузьменка та обіцяють переказати туди всі гроші з касових зборів (після необхідних відрахувань).
Автори кажуть, що максимально збережуть фірмовий розмовний стиль “Кузьми” і додадуть багато його хітів у новому прочитанні сучасних музикантів. Молоді в цій кінострічці цікаво буде побачити, як “відривалися” її батьки, а батькам – поностальгувати.


Ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості (авторські), національні

Драма “Еволюція або смерть. Пригоди Павіана Томаса”
(“Альбатрос Коммунікос Україна”)

Продюсер: Анна Капустіна. Режисер: Ганка Третяк. Сценарій: Андрій Хохолкін, Іван Семесюк за своїм однойменним романом (2015 р., вид-во “Люта справа”). Бюджет: усього 22 млн 647 тис. 867 грн, від Держкіно – вся сума.
Потяг їде до Києва, а головний персонаж – люта мавпа з кульком – засинає в тамбурі плацкартного вагона. Цієї самої миті у тамбур влучає небесна блискавка, і персонаж прокидається посеред лісової галявини на планеті Бабуїн у системі Агро Центавра. Там, після співбесіди, його луплять по голові старовинним фоліантом у шкіряній палітурці, він вирубується і оклигує вже у нетрях цієї книжки, з якої має вибратися.
Це фактично збірка ідіотських історій про дегенератів, селюків і духовних учителів, а персонаж, аби вирватися на волю, має взяти участь у кожній з цих історій. 
Продюсер характеризує фільм як суміш філософської притчі та фантасмагоричної комедії. Зі слів сценариста Івана Семесюка, в книзі, яка стала першоджерелом для сценарію, багато чорного гумору і щирості. 
Уже відомо, що головного героя на екрані втілить Іван Герасимчук. До створення декорацій автори проєкту мають намір залучити відомих сучасних художників. Головна режисерка фільму каже: “Ми знімаємо кіно, яке претендує стати культовим”. Щодо дистрибуції та просування фільму на міжнародні ринки Анна Капустіна вже спілкувалася з Томасом Тейлором із Netflix, і той висловив зацікавленість.

Драма “Сірі бджоли”
(“Ідас Інтернешнл Філм”) 

Продюсерка: Іванна Дядюра. Режисер: Дмитро Моісеєв. Сценарій: Дмитро Моісеєв за однойменним романом Андрія Куркова (2018 р., вид-во “Фоліо”). Бюджет: усього 27 млн 13 тис. 518 грн, від Держкіно 24 млн 312 тис. 167 грн.
У селі Мала Староградівка, що в так званій сірій зоні, залишилися жити лише двоє – 49-річний пенсіонер і його колишній однокласник Пашка. До одного заходять в гості українські військові, до другого – сепаратисти. Головний клопіт Сергійовича – як і куди з настанням весни відвезти подалі від війни своїх бджіл. Зібравшись у дорогу, бджоляр сам поки що не уявляє, які випробування чекають на нього і на його комах…
Зі слів Іванни Дядюри, ідея екранізувати роман належить їй. Для продюсерки це пряме продовження теми, порушеної в “Кіборгах”.
Знімати матеріал збираються ручною камерою, щоби компенсувати деяку розміреність сценарію. Колірна гама фільму – зимова і холодна, а от внутрішній світ героя покажуть через його барвисті сни.
Роман написаний російською, тож діалоги які, на думку експертів, перекладені українською не зовсім вдало, зараз удосконалюють разом із самим Андрієм Курковим.


Ігрові повнометражні тематичні фільми “Про героїв, які брали участь у захисті України” (для широкої глядацької аудиторії)

Військова драма “Кордон”
(“Небокрай Філмз”)

Продюсер: Андрій Суярко. Режисер: Андрій Кавун. Сценарій: Євген Положій за мотивами свого роману “Іловайськ” (2015 р., вид-во “Фоліо”). Бюджет: усього 41 млн 140 тис. грн, від Держкіно 32 млн 912 тис. грн.
Сюжет фільму побудований на реальних подіях, які пережили близько сотні учасників Іловайської трагедії. Це історії про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат та офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, що опинилися в кінці серпня 2014 року в Іловайському котлі, який став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Оператором-постановником фільму стане Ярослав Пілунський.
Андрій Суярко каже, що цей фільм про те, що людям в умовах війни треба вижити і при цьому залишитися людьми,  а Євген Положій – що це “фільм про любов людей до людей”.
Торік на пітчингу творцям проєкту дорікали за те, що цей фільм не про перемогу, а про поразку, тому він не буде актуальним. “Цей фільм – найбільша пропаганда української армії!” – вважає режисер.
Андрій Кавун планує використовувати кадри документальної хроніки, що додасть проєкту реалістичності і дасть змогу не витрачати гроші на відтворення війни.

Пригодницький фільм “Дике літо у Криму”
(“Торнадо Фільм”)

Продюсери: Олег Щербина, Катерина Чернявська. Режисерка: Оксана Тараненко. Сценарій: Зірка Мензантюк за своєю повістю “Дике літо в Криму” (2018 р., вид-во “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”). Бюджет: усього 28 млн 399 тис. 473 грн, від Держкіно вся сума.
“Дике літо в Криму” – це розповідь про літні канікули на Кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п’ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками і загадками, потраплятиме в моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли кримських татар насильно вивозили з рідної землі.
Режисерка кінострічки впевнена, що з дітьми потрібно говорити чесно, як і з дорослими, але “яскравою мовою”. Художником-постановником фільму стане Шевкет Сейдаметов. До зйомок в епізодах залучать Ахтема Сеїтаблаєва та Джамалу, але головні ролі виконають підлітки. Відеозвернення на підтримку проєкту вже записали Ільмі Умеров, Іван Малкович та підлітки, які висловилися, чим їх зачіпає ця історія.
Пляжі зніматимуть у Італії (для цих зйомок шукатимуть співфінансування), сцени в горах – в Україні. У фільмі планують використати багато спецефектів.

Пригодницький детектив “Колекція Кенінга”
(ЧП “Майстер Продакшн”)

Продюсер: Дмитро Кравченко. Режисер: Роман Синчук. Сценарій: Олександр Єсаулов за своєю книгою “Кенінгова колекція” (2013 р., вид-во “Теза”). Бюджет: усього 24 млн 154 тис. 516 грн, від Держкіно 19 млн 323 тис. 612 грн.
Як це захопливо – бути детективом! Особливо коли ти школяр і це твоя перша справа. Але ж, як виявляється, страшенно небезпечно: стеження, переслідування, крадіжки, викрадення – все, як у справжньому дорослому житті. Льоха Холмс, Міха Ватсон і Бонасьє – юні детективи з Горобинівки – розшукують коштовну колекцію, яка зникла ще за часів Другої світової війни. Та чим завершиться їхній перший розшук?
Це екранізація першої з 13 книг Олександра Єсаулова із циклу про викрадення книг під час Другої світової війни. Фільм “про дітей і для дітей”, у ньому з-поміж іншого порушують проблему залежності сучасних дітей від ґаджетів.
Якщо проєкт буде успішним, команда планує екранізувати решту книг автора. Уже відомо, що в кінострічці зіграють Олег Школьник, Ніна Антонова, Андрій Кронглевський. Зйомки фільму проходитимуть у Києві, Білій Церкві та Бердичеві.


Ігрові короткометражні фільми-дебюти


“Виклик”
(“Віател”)

Продюсерки: Галина Криворчук, Марина Лопушин. Режисер: Едуард Томільченко. Сценарій: Едуард Томільченко за оповіданням Андрія Любки “Ніч поїздом і кілька годин автобусом” з книжки “Кімната для печалі” (2016 р., Meridian Czernowitz). Бюджет: усього 1 млн 495 тис. 950 грн., від Держкіно вся сума.
Це історія про дорослішання і становлення людини як особистості. Історія хлопчика, який, втративши батька у автокатастрофі, потрапляє до дитячого будинку. Головному героєві лише 11 років. Йому належить зробити вибір: зламатися або не зламатися.
Для Едуарда Томільченка цей фільм дебютний. 70% подій розгортаються в дитбудинку, 30% – у лікарні. Попри це, режисер обіцяє, що фінал кінострічки буде позитивним.
Проєкт розрахований на глядачів від 14 років. Автори презентують його на спеціальних показах спільно із соціальними організаціями. Також у їхніх планах покази фільму на кінофестивалях і для діаспори.
Це буде вже друга екранізація творів письменника: раніше світ побачила короткометражна стрічка “Лишатися не можна тікати” режисерки Марини Лопушин за оповіданням Андрія Любки “Королева рами”.

“Голос тихої безодні”
(“Віател”)

Продюсери: Олег Руденко, Галина Криворчук. Режисер: Маркіян Мірошниченко. Сценарій:  Маркіян Мірошниченко за однойменною п’єсою Неди Нежданої (2016 р., вид-во “Фенікс”). Бюджет: усього 1 млн 470 тис. 65 грн, від Держкіно вся сума.
“Голос тихої безодні” – це пронизлива розповідь жінки про кохання, про матір і батька, про пристрасть і морок. А ще про нестерпне й жагуче бажання злетіти над тією безоднею, яка розверзлася між людьми.  Львів’яни можуть бути знайомі з цим твором: однойменну моновиставу в січні 2015 року здійснив „Театр у кошику” в постановці режисерки Ірини Волицької.
Над екранізацією п’єси працюють уже три роки. Маркіян Мірошниченко планував зробити її як дипломну роботу, але фінансово йому не вдалося реалізувати цей проєкт. Весь цей час він підбирав команду, акторів, костюми, мав консультації з істориками.
Історія Голодомору близька режисерові – його прадіда репресували як куркуля, в графі про смерть у нього прочерк. “Так радянська влада нищила людей, і сьогодні це може повторитися”, – пояснює режисер і додає, що Голодомор був геноцидом українського народу, і сьогодні є спроби зробити те ж саме.
Зі слів продюсера Олега Руденка, цей проєкт відрізняється від інших на тему Голодомору жанром: це фентезі-драма. Тут є як реальні події, так і вигадані. Головний символ кінострічки – крила, які допомагають головній героїні вибратися з безодні. Головні ролі у фільмі зіграють Оксана Боса і Кирило Горілюк. Знімати матеріал планують, найімовірніше, в Пирогові.

“Сіль для моря”
(“АП ЮЕЙ СТУДІО”)

Продюсерка: Поліна Бушинська. Режисерка: Сніжана Гусеревич. Сценарій: Сніжана Гусеревич, Владислав Попко за романом Анастасії Нікулиної “Сіль для моря, або Білий Кит” (2017 р., вид-во Vivat). Бюджет: усього 1 млн 398 тис. 986 грн, від Держкіно вся сума.
Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ні з батьками, ні з однокласниками. Здається, тими, що її розуміють, є море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: “Головне не те, що зовні, і не ті, що навколо. Головне, що в тебе всередині”. Чи випадкова їхня зустріч? Чи зустрінуться Ліза і Білий Кит? І хто кого порятує, коли настане час відплати? Це історія про довіру, зневіру і про любов. Вона про нас із вами – дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків. Зрештою, ця книжка про те, що сенс життя не в тому, щоб ставати “сіллю для моря”.
Фільм порушує проблему підліткового булінгу. Зі слів режисерки, ми мало звертаємо увагу на проблеми своїх дітей і мало з ними розмовляємо. Перед написанням сценарію авторка поспілкувалася з п’ятьма підлітками, і виявилося, що троє з них стали жертвами булінгу. До фільму також увійдуть документальні матеріали.
В програмі просування фільму – організація круглого столу на тему булінгу, а також робота з психологічним центром і, можливо, покази в школах.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6455 / 4.28MB / SQL:{query_count}