Бах, клавесин і Львів

У рамках VI Міжнародного фестивалю “Музика в старому Львові” Євген Кострицький та Олена Жукова виконають цикл сонат всесвітньо відомого композитора

Уже 17 та 18 серпня о 18.00 гості Львівської національної філармонії у рамках VI Міжнародного фестивалю “Музика в старому Львові” матимуть можливість ознайомитися з циклом із шести сонат для скрипки та клавесина Йоганна-Себастьяна Баха. Він звучатиме в інтерпретації скрипаля Євгена Кострицького та клавесиністки Олени Жукової. Подію поділять на дві частини (17 і 18 серпня), кожна з яких міститиме три сонати. Цей цикл відрізняється неабиякою складністю виконання через технічні труднощі та масштабність. Саме тому його доволі рідко виконують у повному обсязі. А проте серед музикантів вже тривалий час існує традиція, згідно з якою виконання навіть однієї з шести композицій має відбуватися саме з клавесином, щоб зберегти і максимально втілити задум генія бароко.
“Завдяки київському артпродюсеру концертів барокової музики Сергієві Усу ми маємо можливість привезти до Львова унікальний двомануальний клавесин майстра Gerrit Klop (Нідерланди), зроблений 1968 року, історичну копію великого французького клавесина XVIII століття майстерні P. Taskin. Інструмент має чотири регістри та розписаний вручну”, – зазначає Євген Кострицький.
Киянин Євген Кострицький почав учитися гри на скрипці з восьми років. У 1992 році був зарахований до четвертого класу Київської середньої спеціальної музичної школи ім. М. Лисенка, закінчив її на відмінно. Навчався в Національній музичній академії України ім. П. Чайковського. У 2003-ому виграв стипендію і вступив до аспірантури Лондонської Guildhall School of Music & Drama до класу професора Криштофа Сметани.
Він лауреат престижних міжнародних конкурсів – Міжнародного конкурсу музикантів-виконавців ім. П’єра Лантьє в Парижі, VI Міжнародного конкурсу камерної музики ім. Петера Коньовича в Белграді. Одержав спеціальний приз на конкурсі ім. Я. Хейфеца у Санкт-Петербурзі. Брав участь у найбільших міжнародних фестивалях Німеччини, Польщі та США. Удосконалювався на майстер-класах із такими всесвітньо відомими педагогами, як Олег Криса, Марія Тампере-Безродна, Марко Лакирович, Люїс Каплан, Зві Зайтлін, Борис Гарлицький, Михайло Копельман та іншими. Гастролював у багатьох країнах Європи, у Південній Кореї, Японії, Ізраїлі, Китаї та в США.
Став володарем призу англійської компанії Slaughter & May як музикант року. Його запрошували виступати в декількох концертах у складі Лондонського симфонічного оркестру під орудою Валерія Гергієва і сера Коліна Дейвіса.
У 2007 році Євген став дійсним членом Guildhall school. У складі струнного квартету Forte виступав у резиденції прем’єрміністра Великобританії. Є концертмейстером-солістом Національного одеського філармонійного оркестру під орудою народного артиста України Хобарта Ерла (США), запрошеним концертмейстером-солістом Дніпропетровського камерного оркестру “Пори року” під орудою заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Логвина та концертмейстером-солістом Міжнародного молодіжного симфонічного оркестру Європи під орудою Паоло Ольмі (Італія).
У 2014-ому разом із колегами з Національного одеського філармонійного оркестру заснував камерний оркестр. У березні 2018 року оркестр брав участь в офіційному концерті-відкритті нової концертної зали Urban Music Hall в Одесі та став оркестром-резидентом в Urban Music Hall. У жовтні 2018 року як запрошений концертмейстер-соліст відкрив сезон 2018/2019 симфонічного оркестру з міста Бількент (Туреччина).
Грає на скрипці твори італійського майстра Луїджі Леньяні 1850-1860 років.
Олена Жукова – лауреатка міжнародних конкурсів, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри камерного ансамблю Національної музичної академії України, засновниця та викладачка класу клавесина в Інституті музики ім. Р. Глієра, викладачка камерного ансамблю у КССМШ ім. М. Лисенка. Брала участь у численних концертах як солістка, ансамблістка та концертмейстерка (клавесин і фортепіано) в провідних залах міст України та за кордоном, зокрема в Аргентині, Великобританії, Норвегії, Нідерландах, Південній Кореї, США, Угорщині. Співпрацювала як артистка оркестру з провідними музичними колективами Києва, а саме з Державним камерним ансамблем “Київські солісти”, Симфонічним оркестром Національної філармонії України, зокрема, під орудою Саулюса Сондецкіса, Богодара Которовича, Кирила Карабиця, Рубена Толмачова, Зігфріда Хайнріха та інших (фортепіано, клавесин, челеста, синтезатор, орган). У 2000 році звернулася до історично орієнтованого виконавства на старовинних інструментах, яке поєднує з академічним. Має фондові аудіозаписи в Національній радіокомпанії України, у Великобританії вийшов CD Great Olde European Music, створений за її участі. 2017 року вийшов CD клавесинної музики Harpsichord Mystery. У складі проєкту Two violins представляла Україну на Зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані та Сеулі, Юнацьких Олімпійських іграх в Буенос-Айресі, брала участь у джазовому фестивалі Asujazz у Парагваї.
Лауреатка першої премії у двох категоріях Міжнародного конкурсу гри на клавесині Ванди Ландовської (Італія), першої премії Міжнародного конкурсу молодих виконавців “Мистецтво ХХІ століття” (Україна), дипломантка Міжнародного конкурсу виконавців ім. Пьєра Лантьє (Франція). У складі фортепіанного дуету Fiori musicali є дипломанткою Chopin Roma Competition, переможницею International Piano Competition (Сербія), лауреаткою першої премії International Tadini Competition, видатною музиканткою за версією IBLA Grand Prize, лауреаткою третьої премії конкурсу “Каштановий рояль” та лауреаткою другої премії конкурсу Pietro Argento Competition.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0361 / 4.11MB / SQL:{query_count}