Читання імен: Сандармох

Львів долучається до Міжнародної акції-реквієму до Дня пам’яті жертв Великого терору

У понеділок, 5 серпня, світ вшановує День пам’яті жертв Великого терору в урочищі Сандармох Медвеж’єгорського району Карелії. На цій землі розстріляли й закатували 6 тисяч 241 людину 60 національностей, серед яких  677 українців. 27 жовтня і 2 – 4 листопада 1937 року капітан держбезпеки Михайло Матвєєв розстріляв 1 тисячу 111 соловецьких в’язнів, серед них 165 українців – цвіт української нації (письменники, міністри, вчені, артисти).
Саме задля вшанування жертв тих страшних подій 5 серпня проведуть Міжнародну акцію-реквієм. Вона відбуватиметься в багатьох містах світу: в Сандармосі, Владивостоці, Гельсінкі, Вашингтоні, Празі, Берліні, Софії, Москві… А Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою ініціював проведення акції у Львові о 13.00 у фоє головного корпусу НУ “Львівська політехніка” (вул. С. Бандери, 12, 2 поверх).
У цілому світі в цей день прозвучать імена всіх тих, що знайшли свій останній спочинок у холодній землі. Неоспівані, невідмолені, вони чекають на молитву і пам’ять про себе…  Ця акція – вияв солідарності з нинішніми політв’язнями, з тими, що були вбиті та замордовані давно, і тими, що невинно страждають сьогодні. Це протест проти країни-агресора, нерозкаяної держави – спадкоємиці Великого терору. Це також пересторога для українців, попередження про те, що совєцький терор не зник, а трансформувався в нові форми і підтверджує свою спадкоємність та живучість державного насильства у Росії.
Свідченням цього є анексія Криму і вбивства-арешти кримських татар; війна, розпочата Російською Федерацією, ув’язнення українців; тримання під вартою наших моряків. Зрештою, арешт у кращих традиціях 37-го року Юрія Дмитрієва, карельського і російського дослідника історії політичного терору в СРСР, правозахисника, який віднайшов місце розстріляного соловецького етапу, а також Сергія Колтиріна, директора Медвеж’єгорського краєзнавчого музею. Це й незаконні розкопки в Сандармосі, які здійснює експедиція  РВІТ (Російське військово-історичне товариство), намагаючись показати, що на цьому місці поховані лише російські солдати російсько-фінської війни.
В акції-реквіємі візьмуть участь працівники МІОКу, ректор Львівської політехніки. До участі запрошені голова ЛОДА Маркіян Мальський та міський голова Львова Андрій Садовий.
Захід відкритий для всіх зацікавлених!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.0519 / 4.07MB / SQL:{query_count}