Вдалий вікенд = Львів + література

3 і 4 серпня у нашому місті відбудеться урочисте закриття Місяця авторських читань

Впродовж усього липня у Львові тривав найбільший транскордонний літературний фестиваль Центрально-Східної Європи. Понад 60 письменників та письменниць із Чехії, Польщі, України, Словаччини та Румунії – почесної гості фестивалю – відвідали Львів, познайомилися з українськими читачами. Їхню творчість уперше переклали та презентували українській публіці.
Уже вп’яте фестиваль відбувається за участі України як однієї з країн-господарок, і цього року важливість МАЧ визнали на загальноукраїнському рівні: фестиваль здобув підтримку Українського культурного фонду в рамках програми “Знакові події для української культури”.
На заключний вікенд фестиваль приберіг для своїх гостей чимало цікавого. Навіть якщо вам не вдалося відвідати жодного авторського читання, не засмучуйтеся: відео з усіх заходів вже є на фейсбук-сторінці МАЧ -2019 і згодом буде опубліковане на ютуб-каналі. Але також не втрачайте останньої нагоди – приходьте на закриття фестивалю уже цієї суботи та неділі!
Отже, в суботу, 3 серпня події фестивалю відбуватимуться під назвою “День легенд на #мач2019. О 18.30 стартує зустріч із Октавіаном Совіані (модерує Олена Гусейнова) – поетом, прозаїком, літературним критиком, доктором філології. До літератури він увійшов у 31 рік зі збіркою Ucenicia bаtrаnului alchimist (“Роки навчання старого алхіміка”). Відтак написав ще 20 книг віршів, прози, есе, п’єс. Створює стильну й вишукану прозу, дотримується традиції “чорного” роману ХІХ століття. З його слів, писати – це мати “друге життя, у якому людина хоче прожити те, чого не мала”.
О 20.00 розпочнеться концерт родинного гурту Петра, Іветти та Франтішка Грушок. Петр Грушка, один з найвідоміших чеських поетів, тепер презентує публіці музично-літературний експеримент: тексти та вигуки, електронна, нова та новітня музика з елементами народних ескімоських пісень столітньої давності. Колаж твориться за допомоги інструментів (музичних і немузичних, можливих і неможливих): мелофон, гітара, дитячий настільний футбол, кактуси... Модеруватиме подію Софія Челяк.
4 серпня на великій сцені Театру Лесі відбудеться урочисте закриття фестивалю. О 18.30 на вас чекає зустріч із “патріархом” сучасної української літератури, автором поезії, прози, есеїв, перекладів та публіцистики, знаковою постаттю української культури Юрієм Андруховичем (модерує Євгенія Нестерович). Твори Андруховича західні критики порівнюють з роботами Умберто Еко. Лауреат численних міжнародних премій, серед яких: Angelus (2006 р.), Премія миру імені Ремарка (2005 р.), премія Книжкового ярмарку у Лейпцигу “За європейське взаєморозуміння” (2006 р.), Премія імені Ханни Арендт (2014 р.), Медаль Гете (2016 р.).
А о 20.00 перед публікою виступить письменник та публіцист, дослідник літератури, директор видавництва Tracus Arte, відзначений критиками у Румунії та перекладений 13 мовами, Космін Перца (модерує Юрій Завадський). Він вивчав філологію в місті Клуж, у Бухаресті захистив докторську дисертацію “Фантастика у східноєвропейській літературі”. У своїх текстах часто описує занепокоєння станом сучасного світу і використовує контрасти: поєднує високе з низьким, ніжність із прудкістю чи високе бароко з електронними повідомленнями.
Організатори фестивалю запрошують кожного, хто цінує якісну літературу і добру інтелектуальну розмову, долучатися до завершальних авторських читань! Усі події фестивалю відбуваються за адресою: вул. Городоцька, 36.
Вхід на всі події вільний!
Місяць авторських читань – 2019 у Львові відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Організатори МАЧ-2019: мистецька рада “Діалог”, видавництво “Вітряні млини”. Фестиваль підтримують: Львівська міськрада, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки, Чеський центр у Києві, Польський інститут у Києві, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Міністерство культури Республіки Чехія, Міністерство закордонних справ Республіки Чехія, Посольство Словацької Республіки в Україні, Румунське посольство в Україні, Чесько-польський форум, фундація Pro Helvetia, Літературно-інформаційний центр (Братислава), компанія CVG, компанія “ТПЦ”, готелі “Жорж” та “Ірена”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.8251 / 4.1MB / SQL:{query_count}