Десять років на культурній мапі Європи

Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz святкує ювілей

Із 5 по 8 вересня у Чернівцях відбудеться Х Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. Як і щороку, для чернівчан і гостей міста організатори підготували насичену літературно-музичну програму. В рамках фестивалю відбудуться презентації 9 книжок, дискусії, паради поетів, театральні постановки, концерти камерної, єврейської та рок-музики, а також читання у добре знайомих і незвичних локаціях міста.
У фестивалі візьмуть участь як нові автори, так і ті, що вже виступали на Meridian Czernowitz у попередні роки. Серед них: Міхаель Крюгер, Леа Шнайдер, Бйорн Кулігк, Ута Акерман (Німеччина); Юліан Шуттінг, Вольфганг Германн (Австрія); Ільма Ракуза, Саша Гарцетті (Швейцарія); Нуріт Зархі, Шимон Адаф (Ізраїль). Із українських письменників та перекладачів: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Ігор Померанцев, Тарас Прохасько, Таня Малярчук, Андрій Любка, Олександр Бойченко, Артем Чех, Володимир Рафєєнко, Ірена Карпа, Пітер Залмаєв, Христя Венгринюк, Марк Бєлорусець, Петро Рихло, Тетяна Милимко, Олена Андрейчикова та інші.
Зі слів директорки фестивалю Євгенії Лопати, “Meridian – це унікальна історія, що не має аналогів, перший масштабний міжнародний поетичний фестиваль України, який об’єднав сотні однодумців, вийшов далеко за рамки Чернівців і України, підкорив десятки тисяч сердець шанувальників поезії, створив культурне обличчя місту та країні в Європі. Важко повірити, що позаду вже 9 фестивалів, сотні проєктів та виступів, кілька десятків виданих книжок... Для мене ювілейний фестиваль – це не лише ще одна якісна подія міжнародного масштабу, а й зустріч і подяка всім тим, що створювали яскраву сторінку в європейській історії культури, яку ми називаємо Meridian Czernowitz. Із величезним нетерпінням чекаю моменту, коли підніму келих традиційного червоного сухого на фестивалі за всіх цих людей”.
Окрім іншого, цьогорічний захід присвячений пам’яті колишньої директорки Ґете-Інституту в Україні Віри Багальянц (1950 – 2016 рр.), яка була добрим другом та однією із засновників фестивалю.
Фінансові й організаційні партнери фестивалю: Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини, #CivilSocietyCooperation, Посольство Німеччини в Україні, Міжнародний фонд “Відродження”, Чернівецька міська рада, Літературний целанівський центр, Канадійський благодійний фонд “Українсько-єврейська зустріч”, Культурний фонд Pro Helvetia (Швейцарія), Посольство Швейцарії в Україні, Федеральний уряд землі Карінтія, Товариство Георга Дроздовського, Австрійський культурний форум, “Видавництво 21”, Німецький культурний центр Gedankendach, аудіокнигарня “Абук”, спілка Freie Ukraine Braunschweig e.V. та Український інститут книги.
Вхід на всі події вільний! Фестиваль відбудеться в рамках проєкту “Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці – Париж – Вічність”. Заходи супроводжуватиме переклад німецькою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2348 / 3.98MB / SQL:{query_count}