Музичні містки єднання сусідів

Із 15 по 31 серпня гостей чекають на концертах VI Міжнародного музичного фестивалю “Музика в старому Львові”

Упродовж 15 – 31 серпня триватиме VI Міжнародний музичний фестиваль “Музика в старому Львові”, на якому відбудуться понад десять подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури нашого міста.
Організатори фестивалю запевняють, що музика у Львові ще з княжих часів була невід’ємною частиною міста. Тож не дивно, що саме через музику нам вдається об’єднуватися та будувати нові культурні містки на різних рівнях. Це стосується не лише формування масштабного мистецького простору в найрізноманітніших історичних локаціях Львова, а й співпраці між двома сусідніми державами – Україною та Польщею. Цей задум повною мірою втілиться в проекті “102”, який реалізують у неділю, 25 серпня, в українському прикордонному селищі Нижанковичі. Він отримав назву від гілки залізничної лінії, що поєднує Нижанковичі та Перемишль.
Третьою, але не менш важливою метою фестивалю, є об’єднання кращих українських колективів і музикантів Львова, Одеси, Києва, Польщі та США.
У вівторок, 13 серпня, гостей чекають на передвідкритті фестивалю “Музика в старому Львові”. В цей день на площі перед ратушею відбудеться прес-конференція, яку поєднають з оригінальним проєктом “Нова квадромузична система”. Концерт відбудеться за участі академічного камерного оркестру “Віртуози Львова” (художній керівник – Сергій Бурко), на базі якого сформувався фестиваль. Для гостей дійства готують цікаву програму в оригінальному акустичному вирішенні. За задумом організаторів, публіку під час події розмістять в центрі імпровізованого концертного майданчика, а виконавців – навколо слухачів.
У четвер, 15 серпня, в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла талановиті львівські солісти з “Віртуозів Львова” відкриють фестиваль, а вже 21 серпня виступлять у Кракові. Саме тут ще з 1976-го щороку в серпні проводять фестиваль-побратим “Музики в старому Львові” – Muzyka w Starym Krakowie. Співпраця з цим найстарішим польським фестивалем триває не один рік і неабияк сприяє активному обміну досвідом та популяризації української музичної культури в Європі.
У програмі VI Міжнародного фестивалю “Музика в старому Львові” гостям запропонують чимало подій. Серед них концерти органної музики за участі американської виконавиці Ґейл Арчер (16 серпня), провідної української органістки Олени Мацелюх (24 серпня) та польського органіста Владислава Шиманського (25 серпня), а також концерти барокової та класичної музики європейських і українських митців у цікавих виконавських утіленнях. Наприклад, проект “3+3” триватиме впродовж двох днів (17 та 18 серпня). У фоє Львівської національної філармонії у виконанні Євгена Кострицького (скрипка) та Олени Жукової (клавесин) прозвучить повний цикл із шести Сонат для скрипки та клавесина Йогана-Себастьяна Баха. Спеціально для цього заходу до нашого міста привезуть унікальний інструмент – клавесин нідерландського майстра 1968 року. Це точна копія великого французького клавесина XVIII століття, до того ж розписана вручну!
Музика європейських та українських композиторів прозвучить й у виконанні ансамблю сопілкарів “Дудаліс”, академічного інструментального ансамблю “Високий замок”, Квінтету духових інструментів солістів Львівської опери, струнного квартету оркестру “Да Капо Україна” та багатьох інших.
Концерти проводитимуть у знакових для міста локаціях. А саме у фоє Львівської національної філармонії, Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, храмі святого Івана Хрестителя, Латинському катедральному соборі. Також у програмі проєкту заплановані події просто неба в прикордонних Нижанковичах та Кракові.
Чимало подій фестивалю будуть безкоштовними, тож відвідати їх зможуть усі!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7366 / 4.09MB / SQL:{query_count}