Арундаті Рой їде в Україну!

На 26 BookForum у Львові індійська письменниця презентує свій другий роман “Міністерство граничного щастя”

Вже у вересні до Львова завітає всесвітньо відома індійська письменниця та громадська активістка Арундаті Рой, аби під час 26 BookForum зустрітися з українськими читачами та презентувати свій роман “Міністерство граничного щастя”. Як і перша книжка Арундаті “Бог дрібниць”, роман вийде українською в перекладі Андрія Маслюха у Видавництві Старого Лева.
Арундаті Рой народилася 1961 року в Індії. Дитинство провела в місті Айманам, згодом переїхала до Делі, де вивчала архітектуру в Школі планування й архітектури та в Національному інституті у справах міста. Зустрівши свого майбутнього чоловіка – режисера Праділа Кішена, зацікавилася кіно, зіграла кілька незначних ролей, згодом взялася за написання сценаріїв. 1996 року закінчила свій перший роман “Бог дрібниць”, завдяки якому здобула світове визнання: книжку відзначили Букерівською премією 1997 року, переклали понад 40 мовами, зокрема українською, та видали накладом понад 8 млн примірників.
Відтоді Арундаті видала близько 15 нон-фікшн-книг, більшу частину свого часу присвячує публіцистиці та громадській активності: письменниця виступає за права людини, охорону навколишнього середовища та збереження миру. Вона – активістка з питань соціальної справедливості та економічної нерівності, противниця неоліберальної глобалізації і політики Індії щодо ядерної зброї. Арундаті виступає проти американського капіталізму, індійського та американського державного тероризму, всіх видів ядерної зброї та злочинності, а також проти поганої системи освіти, корупції, насильства, безробіття тощо. За відкриту пропаганду прав людини Рой була удостоєна низки нагород.
У 2017 році світ побачив другий роман письменниці “Міністерство граничного щастя”, який вже у вересні Арундаті презентує в Україні. Як і першому роману “Бог дрібниць”, йому притаманна поетичність та глибинна краса мови, властива стилю Рой. Однак за духом твір геть інакший – нелінійний і суперечливий.
Цього разу авторка кинула своїх героїв у вир новітньої історії Індії, зокрема у прекрасні ліси штату Джамму та Кашмір, де вже багато років точиться гострий збройний конфлікт. Та й самі герої – представники розмаїтих каст, віросповідань і світоглядів (гідри, або ж люди “третьої статі”, бунтівна архітекторка, не зовсім чесний журналіст, агент спецслужб, кашмірський повстанець тощо) – говорять надто різними голосами, стоять по різний бік барикад, але здобувають кілька хвилин тиші поряд із близькими, живими чи мертвими як вищу нагороду. В мить, коли духи ледь-ледь відчиняють двері паралельних реальностей життя.
Роман увійшов до довгого списку Букерівської премії 2017 року, до короткого списку нагороди The Hindu Literary Prize та до переліку фіналістів National Book Critics Circle Award. Його визнали найкращою книжкою 2017 року за версією National Public Radio, Amazon, Kirkus, The Washington Post, Newsday та Hudson Group.

“Міністерство граничного щастя” є продовженням, якого ми прагнули: поетичний, густонаселений сучасний роман у традиціях Діккенса і Толстого… Якщо “Бог дрібниць” був розкішним родинним романом, пронизаним політикою, то “Міністерство…” охоплює різні економічні, релігійні та культурні сфери на індійському субконтиненті... Анімуючи це калейдоскопічне різноманіття богеми, революціонерів і коханців ... Рой збалансовує сцени страждань і корупції зі спалахами гумору, мінливості та навіть трансценденцією”
(Daphne Beal, Vogue).

“Амбіційний, оригінальний і незабутній… роман, який поєднує ніжність і жорстокість, міфічний резонанс і елементи газетних заголовків… важливі для бачення Рой дивовижно красивого, суперечливого і зламаного світу”
(Publishers Weekly).

“Ця задушевна епопея про Індію останніх двох десятиліть є чудовою: політичною, але не повчальною; щирою, але іронічною; сповна поетичною”
(The Telegraph).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2340 / 4.09MB / SQL:{query_count}