Від поезії до критики

У рамках Місяця авторських читань львів’ян і гостей міста запрошують на зустрічі з письменниками

У галереї сценографії Театру Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) тривають заходи Місяця авторських читань у Львові, вхід на які вільний!
12 липня о 18.30 ви зможете познайомитися із львівським письменником, журналістом і викладачем креативного письма Петром Яценком (модеруватиме зустріч Андрій Дрозда). Він багато пише саме про рідне місто, у грудні минулого року отримав Премію міста літератури ЮНЕСКО за роман “Нечуй. Немов. Небач”. Разом із дружиною – дитячою письменницею Галиною Ткачук розробив курс “Програмуємо… страшні історії” для молодших школярів, завдяки якому діти можуть вивчати програмування та креативне письмо водночас.
О 20.00 тут розпочнеться подія за участі румунського прозаїка Філіпа Флоріана (модеруватиме зустріч Ганна Улара). У дев’яностих він заробляв на життя, працюючи журналістом і кореспондентом Радіо Свобода та Deutsche Welle. Зірковий успіх прийшов до автора в 37 років завдяки роману “Мізинці” (про ірраціональну атмосферу в Румунії періоду дев’яностих), який миттю опинився на стелажах книгарень світу. Наступну прозову книжку “Хлопці” написав разом із братом Матієм. Його поки що останній роман “Усі сови” через спогади зіставляє реальність комуністичного режиму із незіпсованим дитячим баченням.
13 липня з 18.30 на цій же локації почнеться зустріч із молодим українським письменником, автором трьох поетичних книжок та двох романів Мирославом Лаюком (модеруватиме зустріч Андрій Дрозда). Він – лауреат премій “Літакцент року”, “Смолоскип”, “Коронація слова” та інших. Його сатиричний сімейний роман “Баборня” ввійшов до короткого списку “Книги року ВВС – 2016”. “Я мислю поета як людину унікальну, таку, що постійно рятує світ”, – каже Мирослав Лаюк.
Цього ж дня о 20.00 матимете змогу почути один із найвиразніших голосів сучасної румунської поезії. Мовиться про Ану Бландіану (модеруватиме зустріч Юрій Завадський). Авторка дебютувала в середині шістдесятих років збіркою “Перша особа однини”. В кінці вісімдесятих через заборону публікуватися жила під наглядом органів безпеки. “Архітектуру хвиль”, у якій розглядається абсурд режиму Чаушеску, опублікувала вже після 1989 року. Виступає на підтримку громадянського суспільства і прав людини, у дев’яностих роках організувала відновлення пам’ятника жертві комунізму, колишньому політичному в’язню Марматє в Сіґеті. Її твори перекладені 26 мовами.
14 липня о 18.30 буде нагода поспілкуватися з літературознавицею, кандидаткою філологічних наук, літературною критикинею, доценткою Школи журналістики УКУ Ганною Улюрою (модеруватиме зустріч Євгенія Несторович). Вона написала 200 наукових розвідок із гендерних студій і три наукові монографії та, окрім іншого, ввійшла до рейтингу “25 найкращих письменників України” від журналу “Фокус” (червень, 2019 р.) та посіла восьме місце.
О 20.00 зустрінетесь із румунською поеткою Юлією Мілітару (модеруватиме зустріч Юрій Завадський). Зі студіювання медицини вона втекла на філософський факультет Бухарестського університету, де здобула докторський ступінь в літературі. Межі свого мистецького вираження авторка розширює цифровими колажами, інсталяціями, відеоінсталяціями, кажучи , що “експериментальної літератури немає, існують тільки комбінації дискурсів, пошуків – не більше”. 
Читання відбудуться мовою оригіналу із субтитрованим перекладом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1211 / 4.08MB / SQL:{query_count}