Побачити знищені розписи Сосенка

Кав’ярня-галерея “Штука” запрошує львів’ян і гостей міста оглянути важливу фотовиставку

Учора, 30 травня, в кав’ярні-галереї “Штука” відбулося відкриття виставки “Славське. Знищені розписи Сосенка”. Її авторами є лікар, шанувальник української мистецької спадщини, мистецький керівник кав’ярні “Штука” Євген Булавін, кандидат архітектури, старший науковий співробітник інституту “Укрзахідпроєктреставрація” Оксана Бойко, засновник спільноти “Архітектура Львова”, провідний інженер у Львівському центрі Інституту космічних досліджень НАНУ ДКАУ Сергій Леонов та історик архітектури, дослідниця поліхромії архітектури Львова, доцент кафедри дизайну та основ архітектури НУ “Львівська політехніка” Тетяна Казанцева. Саме вони 12 травня цього року зробили тепер уже унікальні фото розписів авторства Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка у славській церкві Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ) за кілька днів до їхнього знищення!
Ці люди є учасниками ініціативного товариства, яке переконувало місцевих священника і парафіян у необхідності збереження розписів церкви Успіння Пресвятої Богородиці видатного українського художника Модеста Сосенка та його помічника Юліана Буцманюка, виконаних у 1909 році.
Церква архітектора Василя Нагірного, інтегральною частиною якої були розписи, належить до пам’яток архітектури місцевого значення. Незважаючи на цей факт і всупереч застереженням спільноти реставраторів, мистецтвознавців, художників і шанувальників українського культурного спадку, після численних візитів фахівців уже вранці 15 травня парафіяни просто збили сторічну плитку фабрики Івана Левинського, а з 17.00 до 19.00 знищили й розписи…
Львівська облдержадміністрація подала позов до суду для вилучення з власності громади пам’ятки та скерувала звернення до ДАБІ щодо того, аби там вжили необхідних заходів за завдані збитки.
Ця виставка – ще одна спроба звернути увагу громадськості до прецеденту з надією, що він не потоне в болоті бюрократичних процедур, політичних ігор та байдужості!
Експозицію можна оглянути щодня з 10.00 до 21.30 упродовж червня та липня. Вхід вільний!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0789 / 4.08MB / SQL:{query_count}