Що поєднує Японію, Скрябіна та гуцулів?

Три концерти від Львівської філармонії, на які варто піти поціновувачам музичного мистецтва

У середу, 29 травня, о 19.00 в рамках 38 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози” у Львівській національній філармонії відбудеться непересічна подія – “Кращі концерти та солісти Японії”.
“Чи багато ми знаємо про мистецтво Японії? Про митців, музикантів? Східна культура завжди була для європейців дещо екзотичною, цікавою, незвиклою. А що нам відомо достеменно – це те, що японські академічні музиканти славляться зразковою технікою виконання”, – кажуть організатори події.
Цього вечора поціновувачі класичної музики мають нагоду почути Концерт для віолончелі з оркестром Каміля Сен-Санса, Концерт для скрипки з оркестром Ре мажор Петра Чайковського, Концерт для фортепіано з оркестром Ля мінор Роберта Шумана.
На сцені філармонії виступатимуть солісти з Японії: скрипалька Юкі Йошіда, віолончеліст Юсуке Інада, піаністи Май Одорі й Терухіса Маруо в супроводі академічного камерного оркестру “Віртуози Львова” під диригуванням Шюнґо Моріями.
1 червня о 18.00 у Львівській національній філармонії український піаніст Данило Саєнко виконає твори відомих композиторів. Розпочнеться вечір з виконання фортепіанної Сонати Мі мінор Франца Шуберта. Це порівняно нечасто виконуваний твір, зокрема, через складну історію (видавався окремими частинами після смерті композитора). Тож це добра нагода почути менш відому сторінку творчості генія! Після Шуберта глядачі “перестрибнуть” у цілком іншу епоху – поринуть у насичені та нестійкі синестетичні гармонії Скрябіна. А збалансують програму “Симфонічні етюди” Шумана, сформовані з 12 різнохарактерних п’єс. Цикл вважають одним із найскладніших фортепіанних творів у доробку композитора.
На завершення піаніст виконає фортепіанний цикл “Нічний Гаспар” французького композитора Моріса Равеля, три частини якого є музичними ілюстраціями до віршів у прозі Алоїзія Бертрана (“Ундина”, “Шибениця” та “Скарбо”). 
А 6 червня о 19.00 Львівська філармонія спільно з холдингом емоцій !FEST  у атмосферній ресторації “Пструг і Вино” організує справжнє свято гуцульської феєрії. Цей неймовірний проект народився в рамках 38-го Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози”.
“Феєрична Гуцулія” – яскравий музичний експеримент, що підкорив серця львів’ян. На одній сцені зустрілися традиційні гуцульські музики з Космача, Яремча, Замагори із виконавцями академічної школи – легендарним ансамблем “Високий Замок”. Музиканти спільно виплітали музичне полотно пристрасного, до сліз щемливого гуцульського фольку.
Ця музика народжена вільними вітрами та красою гірських полонин, свободою та любов’ю до своєї землі. Це пісня, яку передавали з покоління до покоління, пісня, що надихала найвизначніших класиків. Запальні композиції славетних українських митців змушують підспівувати. Всидіти на місці неможливо!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.1058 / 4.09MB / SQL:{query_count}