“Флюгери Львова” закрутить вітер змін

11 і 12 травня у нашому місті пройде вже XVIII культовий фестиваль. Цього разу в новому форматі

Цими вихідними, 11 і 12 травня, у дворику ратуші вируватимуть XVIII “Флюгери Львова”. 2019-ий для цього культового фестивалю стане особливим роком – роком перезапуску “Флюгерів”, на яких танцювало та грало кілька поколінь містян. У цьогорічній програмі заходу – джаз, електронна музика, хіп-хоп, інді, драм’н’бейс, фольк, неокласика, постпанк і не тільки. Дещо залишиться незмінним – фестиваль, як завжди, запрошує гостей зануритися у вібрації та ритми міста.
Історія “Флюгерів Львова” розпочалася майже двадцять років тому. Цей проект завжди демонстрував мультикультурність Львова. Засновник події Маркіян Іващишин пояснює: “У певний момент почало здаватися, що ми втрачаємо місто. Тоді ми придумали “Прокидання” – поки туристи ще сплять, ми вже бавимося. Час стрімко змінився, та не зміниться в цьому фестивалі те, що він – для львів’ян як основних гравців і на сцені, і біля неї. Він – наче Свята вечеря: є в першу чергу родина, і хоча гості також приходять, вони не впливають на страви, на те, що на столі. Цього року за все, що відбуватиметься на сцені, уперше нестиме відповідальність молодше покоління – культурна агенція “Лінія втечі”.
Партнером проекту відтепер є компанія FatSound, яка забезпечить якісне та надійне обладнання. До слова, сцена та формат фестивалю матимуть цілком оновлений вигляд.
Розповімо докладніше про програму.
11 травня о 14.00 стартує День “Флюгерів Львова” – велика денна програма, в рамках якої виступлять дев’ять артистів та колективів різного жанру, які заповнять простір дворика ратуші. Ви почуєте казкове інді від кам’янець-подільської Zapaska, побачите танцюючих дніпрян із соціальною повісткою у текстах Kurs Valut, відомих музикантів інді-сцени Львова зі свіжим проектом MoonZoo, представника міської хіп-хоп ком’юніті Kickit dj Shon, львівську фольк-групу з казковими жіночими голосами Torban, першовідкривачів – короля і королеву – драм’н’бейс-вечірок Львова Derrick & Tonika. Досвід і молодість джазових експериментів продемонструють Mark Tokar Belveder Jazz Sekstet, а в руках Володі Bedzvin, який завжди дивує пошуками у музиці, зазвучить магічна віолончель.
Новим на фестивалі буде інтерактивне представлення міських спільнот, які займаються розвитком культури в різноманітних її проявах. Це, зокрема, арт-простір Soma, магазин-майстерня “Щось цікаве”, майстерня-простір “Цех”, студентська “Галерея Це”, галерея-батярня “Правда б”, формація вуличних художників і галерея “Фарбований лис”, diy-бренди “Вачока” та “Ремаркет”. Також будуть інсталяції від лабораторії ресайклінгу Zelenew і Oleksii Konoshenko та інші цікаві проекти. Для відвідувачів діятиме дитяча зона флорболу, кавова зона від “Альтернативної кави”. Вони матимуть нагоду скуштувати крафтового пива від “Човна” та їжі від Tikithai, Street Lviv Food Truck і ЛІМО.
Цього ж дня о 23.00 розпочнеться “Безсоння Флюгерів Львова”. Це буде новий акорд фестивалю, вечірка-шоукейс із локальною електронною музикою в підвалах монастиря бернардинів – у “Музеї ідей”. Її співорганізаторами стануть представники міських спільнот, які займаються розвитком нічного життя Львова. Наразі оголошені такі учасники події, як Bedroom Talks (live), Chetty Thomas (420 AM), Mike Trofimov b2b Roman Kapiy (Abend, 420 AM), Svarog (Affin, Textura) і Lstn Darko Lisen (Dzvin, Zavtra).
12 травня о 9.00 від площі Петрушевича вирушить “Інтересна хода” – єдина безкоштовна подія “Флюгерів”, а ще, напевно, найбільш інтригувальна. Адже що це таке – ніхто достеменно не знає.
З 10.00 гостей чекають у дворику ратуші на “Прокиданні”. Цю традицію недільного ранку продовжать надалі. Будити місто будуть одразу два музичні колективи: о 10.00 – Mark Tokar Trio, об 11.30 – “Тельнюк: Сестри”.
Закінчаться “Флюгери Львова” великою джем-програмою, яка розпочнеться о 13.00 і яку координуватиме музична школа Vedel School. Участь у ній можуть взяти всі охочі за попередньою реєстрацією.
Щодо квитків на фестиваль: абонемент на всі події “Флюгерів” можна придбати за 250 грн, денний квиток – за 200 грн, квиток на “Прокидання” або “Безсоння” – за 150 грн. Їх уже зараз можна купити онлайн на kasa.in.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7755 / 4.1MB / SQL:{query_count}