До Львова їде Керолайн Стайнбайс

Британська режисерка розповість про сучасний театр та візьме участь у репетиціях нової вистави Pentecost

Уже в червні Перший театр представить свій другий проект, який переміг у конкурсі Taking the Stage від Британської ради. Це постановка п’єси Pentecost британського драматурга Девіда Едгара, яка розповідає про пошуки порозуміння між різними етнічними групами на Балканах у 1990-ті роки.
Режисерка постановки Лариса Діденко відома львів’янам завдяки нещодавній прем’єрі “Проданий сміх”. А завдяки перемозі в торішньому конкурсі Британської ради проект Pentecost отримав фінансування та менторську допомогу.
На роль менторки проекту Pentecost Британська рада запросила відому англійську режисерку Керолайн Стайнбайс. Вона перебуватиме у Львові з 6 по 8 травня. Впродовж візиту Керолайн відвідає репетиції та поділиться досвідом із режисеркою Ларисою Діденко. А також познайомиться зі Львовом та львів’янами.
Керолайн Стайнбайс як режисерка співпрацює з компанією Sheffild Theatres, яка об’єднує під своєю вивіскою три шеффілдські театри – Crucible, Studio та Lyceum. Керолайн – режисер-фрилансер. Народилася в Мюнхені, тепер проживає у Лондоні. Навчалася в коледжі Royal Holloway Лондонського університету, ступінь магістра здобула в Королівській школі драми та ораторського мистецтва. У 2009 році стала володаркою престижної премії JMK Award for Outstanding Directors. У 2011-ому її запросили представити свою роботу на фестивалі Radikal Jung у Мюнхені. З 2011 по 2013 роки працювала асистенткою з міжнародних зв’язків театру Royal Court.
Серед її недавніх режисерських робіт можна назвати, зокрема, такі: “Любов та інформація” (Sheffield Theatres), “Бери, люби, тікай” (Київський академічний Молодий театр), “Ток-шоу” і Mint (обидві – Royal Court), “Землетруси в Лондоні” (тур Великобританією, організований компанією Headlong Theatre), а також численні читання та майстер-класи в театрах National Theatre, Royal Court, Young Vic, Soho, Old Vic і Theatre Royal Plymouth.
У вівторок, 7 травня, о 19.00 на сцені Першого театру відбудеться публічна розмова з Керолайн на тему “Британський театр: сучасний досвід”. Режисерка розповість про те, як живе і функціонує театр у Британії, а також про свою участь в проекті Pentecost. На зустрічі будуть присутні режисерка вистави Pentecost Лариса Діденко і керівництво театру – художній керівник Юрій Мисак та головна режисерка Роза Саркісян.
Як пояснює Лариса Діденко, “це п’єса про третю світову війну, яка вже відчутно витає у повітрі і яка, ймовірно, почнеться чи вже почалася в Україні. Війну, що, найімовірніше, знищить усю нашу цивілізацію. Та кінець історії як такої. Це п’єса про тендітність життя. Це п’єса-застереження, п’єса-набат”.
Варто нагадати, що першим проектом-переможцем Taking the Stage від Першого театру стала вистава “Аліса” за відомим твором Льюїса Керролла, прем’єра якої відбулася в лютому цього року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7034 / 4.08MB / SQL:{query_count}