Френк Андервуд: “Президент мусить хоч трохи залишатися людиною”

10 телесеріалів про політику, владу, скандали, підкилимні ігри, виборчі кампанії та президентів

“Марсель”
(із 2016 р.)

Французький драматичний телесеріал “Марсель” представили на Netflix у 2016 році.
В центрі сюжету – Робер Таро, який чверть століття керує містом на півдні Франції. Майбутні вибори зіштовхують його з молодим амбітним політиком Люкою Барресом. Найцікавіше, що саме його Таро бачив своїм наступником, був переконаний у лояльності молодика, розкривав йому чимало секретів успішного становлення в світі політики. Та після зради вихованця і старту кампанії в нещадну боротьбу за владу з боку обох кандидатів вступають не лише претенденти на пост і політики, а й профспілки, громадські авторитети, навіть місцеві наркоділки.


“Окуповані”
(із 2015 р.)

Норвезький політичний телесеріал “Окуповані” зняли в жанрі фантастичного трилера про близьке майбутнє. На той час це був найдорожчий норвезький телепроект. Права на його показ придбали чи не всі країни Євросоюзу і виклав на своїй платформі Netflix.
У Норвегії до влади приходять “зелені”, які відмовляються від видобутку нафти та газу через кліматичну кризу. Керівництво Євросоюзу не хоче відмовлятися від норвезьких енергоносіїв, тож... просить Росію напасти на Норвегію. Москва погоджується і захоплює норвезькі нафтогазові родовища з метою контролю над ринком нафти.


“Держсекретар”
(із 2014 р.)

Американський драматичний телесеріал “Держсекретар” Барбари Холл демонструє канал CBS. У центрі сюжету мати трьох дітей і дружина Елізабет МакКорд – у минулому блискучий агент-аналітик ЦРУ. Та їй доводиться знову рятувати країну: президент США гине за загадкових обставин, а його наступник запрошує жінку стати держсекретарем. Елізабет знає мови Близького Сходу, нестандартно мислить, добре працює у стресових ситуаціях. Та з часом поняття “компроміс” і “політика” набувають іншого сенсу. Особливо цікавий серіал тим, що сценаристи вміло вписують у сюжетні лінії різні світові конфлікти і катаклізми, які відбуваються прямо зараз.


“Картковий будинок”
(із 2013 р.)

Американський політико-драматичний телесеріал “Картковий будинок” Боу Віллімонта і Netflix є адаптацією однойменного міні-серіалу BBC, базованого на романі Майкла Доббса.  Дія першого сезону розгортається у Вашингтоні. Голові фракції більшості в парламенті, демократу Френку Андервуду відмовляють у посаді держсекретаря. І він починає мститися всім, хто його підставив. 
Коли люди ведуть мову про політичні серіали, “Картковий будинок” згадують найпершим. Адже такого бруду, підкилимних ігор, вбивств, зрад, підкупів та маніпуляцій не було ще в жодному серіалі. Цей проект показує, як люди досягають найвищої влади в країні, ідучи по трупах, та якою гнилою насправді є вся політична система.


“Скандал”
(із 2012 р.)

Американський політичний трилер-телесеріал “Скандал” Шонди Раймс – продукт телемережі ABC.
Його головна героїня – фахівець зі зв’язків із громадськістю Олівія Поуп. Вона працювала на президента США, фактично вела його до влади, а тепер створює своє антикризове агентство. Команда її “гладіаторів” усуває найделікатніші проблеми високопоставлених клієнтів до того, як вони стануть надбанням громадськості. Вони вміють упоратися із найстрашнішими ситуаціями: вбивствами, зрадами, зґвалтуваннями, викраденнями, у які вляпалися політичні ідоли, сенатори, конгресмени, навіть президент.


“Бос”
(із 2011 р.)

Американський політично-драматичний телесеріал “Бос” зняли компанії Category 5 Entertainment, Grammnet Productions і Lionsgate Television.Мер Чикаго Том Кейн упродовж багатьох років підтримує керівників місцевого бізнесу. Бізнесмени, натомість, своїм впливом на місцях забезпечують меру підтримку в його політичних справах. Кейн дізнається, що в нього деменція з тільцями Леві, яка впливає на пам’ять і роботу мозку. Він приховує це навіть від найближчих, рятуючись нелегально купленими ліками. А оточення мера, зайняте підготовкою інтриг, пов’язаних із наближенням губернаторських виборів, навіть не помічає змін у поведінці боса. Тим часом спливають щораз нові факти, які свідчать про серйозні зловживання, допущені мером протягом кар’єри.


“Уряд”
(із 2010 р.)

Данський драматичний телесеріал “Уряд” знімали для громадського інформаційно-розважального телеканалу DR 1.
Він висвітлює шлях до влади Бірґітти Нюборг – першої жінки, яка стала прем’єр-міністром Данії. Напередодні парламентських виборів медійному радникові Партії помірних Касперу Юлу вдається знайти досить серйозний компромат на чинного прем’єр-міністра. Однак Бірґітте Нюборг, яка є главою цієї партії, відмовляється його використовувати. Юл зливає інформацію лідерові опозиції Мікеле Лаугенсену. І той використовує її на заключних теледебатах, чим обвалює рейтинг не тільки головних конкурентів, але й свій. Аутсайдери отримують більшість у парламенті, а Нюборг формує уряд країни. Та це тільки початок її боротьби за владу...


“Центр подій”
(із 2005 р.)

Британський сатиричний телесеріал “Центр подій”, який висміює роботу чиновників британського уряду, транслювали на BBC. Консультантом при його створенні був відомий журналіст Мартін Сіксміт. У 2009 році на основі серіалу випустили спін-оф фільм “У зашморгу”.
Новий міністр із соціальних питань Х’ю Еббот, як і всі інші члени уряду та службовці міністерств, піддаються нападам директора з комунікацій Малькольма Такера. У серіалі Такер – маестро підкилимних інтриг, чемпіон з лихослів’я, а ще... неприкритий двійник Алістера Кемпбела – директора з комунікацій і стратегічного планування в уряді Тоні Блера.


“Абсолютна влада”
(із 2003 р.)

Британський комедійний серіал “Абсолютна влада” розповідає про піар-агентство “Прентісс Маккейб”, яке консультує поп-зірок і перших політиків Великобританії. Його очолюють Чарльз Прентісс (Стівен Фрай ) і Мартін Маккейб (Джон Берд). Із 2000 року “Абсолютну владу” втілювали як радіопостановку BBC 4. А назву серіалу його автори взяли з цитати історика Джона Дальберга-Актона: “Влада розбещує, а абсолютна влада розбещує абсолютно”. Тож не дивно, що Стівен Фрай в ролі цинічного піарника вважає, що краще за політичну кар’єру може бути тільки піар.


“Західне крило”
(із 1999 р.)

Американський політико-драматичний телесеріал “Західне крило”, створений Аароном Соркіним, ішов на телеканалі NBC. Прем’єрна серія мала вийти в ефір восени 1998 року, але через загострення скандалу з Монікою Левінські керівництво NBC вирішило перенести прем’єру на наступний телесезон.
У центрі сюжету “Західного крила” – робота вигаданої адміністрації президента США від партії демократів Джеда Бартлета, якого зіграв Мартін Шин. Справи в новій адміністрації йдуть із перемінним успіхом, адже президент занадто обережний і побоюється вступати у серйозну боротьбу за реформи. Врешті-решт глава адміністрації Лео Макгеррі кидає гасло “Хай Бартлет буде Бартлетом!”, озвучуючи відкритий виклик труднощам і очікуванню більш рішучих дій уряду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.5270 / 4.14MB / SQL:{query_count}