“Годинник б’є всіх”

У Львові відзначатимуть 110-річчя від дня народження Станіслава-Єжи Леца

Сьогодні і завтра, 20 та 21 березня, у нашому місті розпочнуть святкування 110 річниці від дня народження уродженця Львова, польського письменника та афориста Станіслава-Єжи Леца. Цікаво, що автор народився, згідно з григоріанським календарем, 6 березня 1909 року. Проте тоді за рухомим єврейським календарем саме відзначали Пурим. Це веселе свято, сповнене жартів і непоміркованого споживання спиртного, так би мовити, “професійне” свято пересмішників і комедіантів (мовою їдиш їх називали “лец”, що свідчить про саме такий фах предків поета). Відтак у родині чергові ювілеї Леца при житті і після смерті відзначали на свято Пурим, а не у відповідні дні григоріанського календаря.
Команда офісу “Львів – Місто літератури ЮНЕСКО” спільно з громадським діячем, істориком та перекладачем Андрієм Павлишиним підготували для всіх зацікавлених зручну програму подій, зібраних під назвою “Годинник б’є всіх”.
Отож, сьогодні о 16.00 у палаці Потоцьких (вул. Коперника, 15) розпочнеться урочиста академія з нагоди 110 річниці від дня народження Станіслава-Єжи Леца. О 18.30 у Науковій бібліотеці Львівського нацуніверситету ім. І. Франка (вул. Драгоманова, 5) стартує публічна дискусія “Лец сьогодні. Спадщина, місце в культурі, політичний контекст”. Під час події ви дізнаєтесь про життя і творчість визначного культурного діяча від Андрія Павлишина, Аґнєшки Косінської, Лідії Коської та сина Леца Станіслава-Томаша де Туш-Леца.
Наступного дня о 17.00 у Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника (вул. Стефаника, 2) відбудеться презентація книги Лідії Коської “Лец. Автобіографія слова”. Авторка – видатна дослідниця і експерт з питань творчості Станіслава-Єжи Леца із Кракова – представить свою фундаментальну працю. Книга вийшла 2015 року у Варшаві у видавництві Єврейського історичного інституту.
О 19.00 в Міському палаці культури ім. Г. Хоткевича (вул. Кушевича, 1) гостей чекають на публічну розмову із сином Леца Томашем де Туш-Лецом та на показі документальних кінофрагментів із родинного архіву, що висвітлюють останні роки життя автора у Варшаві.
Ті, що не матимуть можливості відвідати ці заходи, зможуть переглянути вуличну фотовиставку, присвячену життю і творчості відомого культурного діяча. Її відкриють сьогодні, 20 березня, за адресою: вул. Університетська, 1 (на огорожі Парку ім. І. Франка).
Організаторами заходу є: офіс “Львів – Місто літератури ЮНЕСКО”, Андрій Павлишин спільно з Українським осередком ПЕН-центру та управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради. Партнери – Міський Палац культури ім. Г. Хоткевича, Наукова бібліотека Львівського нацуніверситету ім. І. Франка, Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Возницького та Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6582 / 4.07MB / SQL:{query_count}