У пошуках себе справжнього

Перший театр і Британська рада здивують новим поглядом на “Алісу”

Уже наступних вихідних, 16 і 17 лютого, у Першому театрі представлять прем’єру вистави “Аліса” за твором Льюїса Керролла “Аліса в Дивокраї”. Вона є одним із переможців конкурсу Taking the Stage, організованого Британською радою в жовтні 2018 року. Проекти-переможці отримали грант на постановку та допомогу в промоції.
Режисер постановки – харків’янка Ірина Ципіна. У “Алісі” вона використовує прийом тіньового театру. Завдяки цьому сценічний простір стає багатовимірним, а речі та персонажі можуть легко мандрувати між світами та перетворюватися на щось інше.
Ірина Ципіна розглядає книгу “Аліса в Дивокраї” Льюїса Керролла як подорож дівчини у світ власних фантазій у пошуках самої себе. Абсурд, який Аліса спостерігає в Дивокраї, – це абсурд безглуздих правил, які нав’язує нам суспільство. Як людині знайти себе в механізованому світі затісних та застарілих традицій? Аліса вирішує бути інакшою, ніж усі, і вирушає услід за Білим Кроликом, аби нарешті вигукнути: “Я справжня!” та здобути право творити власний Всесвіт за власними правилами.
Ось що каже про цю роботу режисера постановки Ірина Ципіна: “З дитинства мені було цікаво розгадати таємницю “Аліси”. Чому вона стрибає в ту нору? І от, вкотре гортаючи сторінки книги, я зрозуміла, що історія Аліси –  це подорож до себе, до себе справжньої. Безумовно, для кожного надзвичайно важливим є усвідомлення того, який він – справжній. Ми спробували торкнутися цієї теми в нашій виставі. Це вистава-роздум про нас самих, про наші внутрішні “чудовиська”, про те, що перешкоджає нам зрозуміти себе справжніх”.
Вистава розрахована на широку аудиторію – від дітей віком 10 років і до дорослих.

Перший академічний український театр для дітей та юнацтва заснували в березні 1920 року у Харкові як “Театр казки”. В 1944-ому його перевели до Львова в приміщення колишнього Єврейського театру.
У репертуарі Першого театру представлені вистави для всіх вікових категорій глядачів: дітей, підлітків, дорослих, для сімейного перегляду. Дитячий репертуар складають переважно казки. Підліткам театр пропонує казки із соціальною проблематикою. Вечірня сцена для дорослої аудиторії об’єднує кілька напрямків – класична драматургія, камерна драма та експериментальний документальний театр.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6663 / 4.07MB / SQL:{query_count}