Мініатюри ювелірної точності

У Львівській національній галереї мистецтв відкрили виставку робіт учасників І Міжнародної трієнале малих форм графіки Intaglio

До 11 лютого у Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Возницького експонуватимуть виставку робіт учасників І Міжнародної трієнале малих форм графіки Intaglio (від італійського intaglio – “різьблення”). Тут представлені роботи майстрів графіки з усього світу – від Японії до Південної Африки, загалом з більш ніж 15 країн. Глядачі мають можливість побачити 100 мініатюр, виконаних у техніках глибокого друку, які вражають різноманітністю та витонченістю. Адже кожен із півсотні авторів виставки пройшов особистий творчий шлях, винайшов власні прийоми та володіє секретами, що роблять його роботи унікальними.
Металографічний, або інтальйо-друк – один із різновидів глибокого друку, під великим тиском та з використанням спеціальних фарб, який дозволяє отримати різноманітні напівтони, а також рельєфне зображення, яке можна перевірити на дотик. Історики вважають, що деякі техніки глибокого друку з’явилися завдяки давнім майстрам ювелірної справи. Колись вони робили відбитки візерунків на папері, використовуючи дорогоцінні вироби з гравіюванням, щоб зберегти зображення орнаментів або щоби перевірити їхню якість. У наші дні відбувається повернення та розквіт Intaglio, урізноманітнення способів друку, є можливість поєднувати старовинні прийоми з новітніми технологіями.
Виставку Intaglio втілили завдяки однойменній Міжнародній трієнале малих форм графіки, організованій київським центром сучасного мистецтва “Білий Світ” у 2018 році. В Україні конкурс провели вперше, його переможців оголосили наприкінці літа: першу премію здобув Кароль Фелікс зі Словаччини, другу – Лев Алімов із Білорусі, третю – українець Валерій Дем’янишин.
Також до завершення трієнале надрукували обмежену кількість каталогів з роботами-конкурсантами. Кожен із них має свій унікальний номер та печатку. Відвідувачі виставки можуть придбати ці каталоги у галереї мистецтв.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1157 / 4.36MB / SQL:{query_count}