Культурна подорож до 100-ліття Пауля Целана

Meridian Czernowitz проведе низку заходів про творчість поета у Європі

Із 13 по 17 жовтня команда й автори Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz візьмуть участь у другій частині проекту “Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці-Париж-Вічність 2018”. Проект реалізує Meridian Czernowitz та Літературний целанівський центр у кооперації з німецькою спілкою Freie Ukraine Braunschweig e.V.
Серед його учасників – Ігор Померанцев, Андрій Любка, Євгенія Лопата, Святослав Померанцев (Україна), Міхаель Крюґер, Макс Чоллек, Ян Фолькер Рьонерт та Александру Булуц (Німеччина). Читання і дискусії, присвячені життю й творчості згаданого поета відбудуться у чотирьох містах – Франкфурті-на-Майні, Брауншвейзі, Мюнхені й Берліні. У вересні подібні заходи за участю Сергія Жадана вже пройшли в Ганновері та Берліні.
“Ми провели перші проектні дискусії та читання в Україні й Німеччині і продовжуємо переконуватися, наскільки актуальною в Україні та Європі є постать Пауля Целана, – розповідає директорка Meridian Czernowitz Євгенія Лопата. – Це не лише великий поет, але й людина, чия доля вміщує в собі трагедії Європи минулого століття, які, проте, продовжують відбуватися й сьогодні: війна, пошук самоідентифікації, мовне питання... Говорячи з українськими та закордонними учасниками проекту про Целана, ми не лише згадуємо минуле, але й намагаємося зрозуміти нашу історію та усвідомити, як будувати спільне мирне майбутнє”.
В межах програми низку дискусій, творчих зустрічей і читань проведуть у Франкфурті-на-Майні (13 і 14 жовтня), Брауншвейгу (14 жовтня), Мюнхені (15 жовтня) та Берліні (17 жовтня).
Вхід на всі заходи вільний.  Проект відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства закордонних справ Німеччини та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні.
Український культурний фонд – це державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3286 / 4.35MB / SQL:{query_count}