Мандри морем – на чайці і в кіно

Про похід з Білгород-Дністровська до Вилково і Ізмаїлу зняли документальний фільм

Наприкінці вересня козацька чайка “Спас” мандрувала Чорним морем з Білгород-Дністровська до Вилково і зупинилася у порті Ізмаїлу. У поході взяли участь 12 осіб. Разом із залогою, човном мандрували команда міжнародного проекту “Відкрити нове море – подорож козацької чайки “Спас” до Франції”, знімальна група, фотограф та письменник. Капітан та учасники залоги мають багаторічний досвід морських та річкових походів на українських чайках “Пресвята Покрова” та “Спас”, дипломи капітанів, стернових, морських лікарів.
Варто зауважити, що саме про цей похід чайки Чорним морем зняли документальний фільм. Відзнятий матеріал презентували днями на IV Міжнародному кіно-медіа фестивалі “Кіномаршрут” (Cinemaway) у Жовкві. Цей похід є підготовкою до міжнародного проекту “Відкрити нове море – подорож козацької чайки “Спас” до Франції”. Фільм готують до показів на кінофестивалях в Україні та Польщі.
Організатори проекту зауважують, що мета походу – пошук і документування культурної спадщини від нащадків запорізьких і донських козаків, що переселилися в буджацькі степи і на Дунай після зруйнування Запорізької Січі російською імперією.
Фільм розкриває забуті паралелі та точки дотику давньої та сучасної культур. Окрім документальної кінострічки, після завершення походу проведуть виставку живопису та фотографій з текстами письменників, учасників проекту та створять фотоальбом – знайомство з краєм старовірів, козаків та рибалок.
Режисерка фільму Олеся Новосад зазначає, що подорож на чайці внесла свої корективи у сценарний план. Однак основою кінострічки, як і планували раніше, будуть портрети залоги, які вдалося оператору вдалося зафільмувати впродовж цього короткого терміну у морі.
“Наша подорож з чайкою “Спас” є провідником кіно у морі, своєрідним перевізником культури. У Польщі, користується успіхом проект “Кінобус”, де всіх охочих возять від кінотеатру до кінотеатру на автобусі, а ми ж  плануємо нести кінокулькуту морськими шляхами до свого глядача”, – розповідає Олеся Новосад.

Учасники Фонду розвитку екотуризму “Витоки” збудували козацьку чайку “Спас” в 2006-ому році в селі Раковець, що під Львовом, і щороку вирушають в новий похід. За час свого існування чайка зі своєю залогою побувала в Батумі на День незалежності Грузії, обійшла Крим, була в Азовському морі, кілька разів відкривала День ВМС України в Севастополі, здійснила кілька проектів на Дніпрі та Південному Бузі – фестиваль “Козацький острів” на Хортиці та в Києві, походи до отамана Сірка в Капулівку, щорічні майстер-класи для дітей у Черкасах на базі муніципальної Школи юних моряків, літні табори для пластунів-чорноморців, ін. 
“Спас” – друга чайка, збудована у Львові. Перший корабель “Пресвята Покрова” збудовало в 1991–му році  Товариство “Кіш”. Він обійшов Європу, брав участь у святкуваннях історичних кораблів у всіх європейських країнах, салютував англійській королеві, черговий раз “брав” Стамбул та Дюнкерк. В будівництві чайки “Спас” також брали участь козаки зі залоги “Пресвятої Покрови” - дипломовані яхтенні капітани, стернові, та досвідчені матроси і морські кухарі, які на суші є художниками, музикантами, лікарями, бізнесменами та фермерами.
Детальна інформація на сторінці Фонду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2116 / 4.36MB / SQL:{query_count}