Електронна музика, джаз і перформанси

“Львівська Пошта” розповідає про події 24 Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти”

Учора в нашому місті розпочався 24 Міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти”, який триватиме впродовж трьох вікендів (по 21 жовтня) і запропонує гостям 19 найрізноманітніших заходів. Вони відбуватимуться у Львівській національній філармонії, а також у Концертному залі Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка та хоровій школі “Дударик” (Храм святого Лазаря). 
Особливий формат фестивальної події реалізує 20 жовтня “Ніч контрастів”, яка об’єднає дев’ять годин сучасної музики в один марафон і, як підказує назва, буде дуже різноманітною. А від 15 жовтня у рамках “Контрастів” проходитимуть VII Міжнародні майстер-класи нової музики COURSE. New generation.
Цього року на фестиваль до Львова приїдуть 36 виконавців з інших міст України та з-за кордону. Гостями фестивалю стануть і близько 20 композиторів різного покоління та з різних країн. Зі спеціальною програмою I Sustain The Wings. Contemporary Dialogue of Cultures до Львова приїдуть Національний президентський оркестр України та The USAFE Band – оркестр Військово-повітряних сил США у Європі. Під час “Контрастів” відбудуться десять світових та низка українських музичних прем’єр.
А відкрив фестиваль учора, 5 жовтня, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії (диригент і художній керівник Тарас Криса). Окрім концерту-відкриття, оркестр представить на фестивалі ще дві програми. 12 жовтня в проекті “Концерт концертів” під керівництвом диригента Богдана Дашака звучатимуть твори Алли Сіренко, Богдана Кривопуста, Євгена Станковича та Валентина Сильвестрова. 21 жовтня в концерті на завершення фестивалю оркестром диригуватимуть Сергій Хоровець та Юрій Бервецький. Звучатимуть твори Мирослава Скорика, Сергія Пілютикова, Максима Коломійця, прем’єра нового твору Богдани Фроляк, а також прем’єра твору молодого львівського композитора Назара Скрипника “451” для симфонічного оркестру, live-електроніки і перформансу, який він написав у рамках реалізації гранта Президента України молодим діячам в галузі музичного мистецтва.
Сьогодні Академічний симфонічний оркестр “INSO-Львів” під керівництвом швейцарського диригента Сімона Камартіна представить у Львівській філармонії проект pro memoria, в якому прозвучать твори композиторів зі Швейцарії, Чехії, України та Білорусі.
І завершить перший вікенд “Контрастів” 7 жовтня виступ львівського камерного оркестру “Академія”. Під орудою диригента Ігоря Пилатюка солісти з Польщі в супроводі оркестру виконуватимуть твори відомих польських та українських композиторів.
Другий фестивальний вікенд розпочнеться 11 жовтня концертом студентів кафедри духових та ударних інструментів ЛНМА ім. М. Лисенка у Великому залі музичної академії з програмою “Українська музика для духових та ударних інструментів”. 13 жовтня відбудуться два концерти: “24 прелюдії для фортепіано” Кирила Карабиця виконає український піаніст Артур Нікулін, а ввечері у філармонії звучатимуть джазові композиції від Національного президентського оркестру України та The USAFE Band – оркестру Військово-повітряних сил США у Європі.
14 жовтня в концертному залі філармонії Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” під керівництвом Сергія Бурка представить публіці твори українського композитора Володимира Зубицького. Після цього, о 21.00, відбудеться другий концерт, у якому виконуватимуть відомий твір французького композитора Олів’є Мессіана “Квартет на кінець часу”.
Із 18 по 21 жовтня триватиме третій вікенд “Контрастів”, кульмінацією якого стане “Ніч контрастів”. Ця спеціальна подія розпочнеться у Львівській філармонії о18.00 20 жовтня і триватиме до 03.00 21 жовтня та об’єднає в своїй програмі ансамблеву, камерну, сольну та електронну музику від класики авангарду ХХ століття до прем’єр найновіших творів композиторів молодого покоління. Розпочне “Ніч контрастів” відомий польський гурт експериментальної музики Kawalerowie Blotni. А завершуватимуть нічний музичний марафон джазмени з Варшави.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8044 / 4.09MB / SQL:{query_count}