Зупинка як кульмінація дії

За два тижні у нашому місті розпочнеться Х Школа перфомансу

Із 1 по 8 вересня в рамках фестивалю “Дні мистецтва перфоманс у Львові” працюватиме Школа перфомансу. Це єдиний в Україні навчальний майданчик, де можна перейняти досвід в авторитетних майстрів арт-перфомансу з усього світу.
Цьогорічна Школа перфомансу – це цілісний цикл майстер-класів, найбільшою цінністю яких є індивідуальний результат кожного учасника. Школа пропонує навчальний процес, відкритий для будь-яких форм та обставин, пов’язаних із мистецтвом дії, а отже вона не є закритою лабораторією. На завершення навчання учасники Школи зможуть презентувати власні ідеї в рамках фестивалю.
“Навчальна практика, оприлюднена широкому загалу у формі відкритого показу, робить львівський проект однією з найбільш оригінальних презентацій мистецтва перфоманс у Європі, – вважає куратор Школи перфомансу Януш Балдиґа. –  Конфронтація наймолодших перфомерів із досвідченими учасниками міжнародного мистецького руху, зокрема з Іспанії, Великої Британії, Ізраїлю, України, Індонезії та Польщі, дає плоди у вигляді нових контактів та обміну інформацією, що є безцінним для розвитку мистецтва”.
Щороку Школа розвиває навчальні пропозиції, даючи можливість співпрацювати з новими викладачами, митцями, які реалізують оригінальні авторські практики.  Результатом такої стратегії стає збагачення досвіду учасників школи.
В рамках цьогорічної Школи Перфомансу навчання буде проходити в трьох групах, а майстер-класи будуть проводити досвідчені перфомери – Януш Балдиґа з Польщі, Бартоломе Феррандо з Іспанії, Мартін Віаль з Франції.
Януш Балдиґа продовжує концепцію тематичних майстер-класів і пропонує тему “Статичний перфоманс – динаміка стану нерухомості”, де учні будуть досліджувати  момент нерухомості, зупинки як кульмінації дії. Художник, педагог, куратор багатьох фестивалів і практичних освітніх проектів, пов’язаних з акціоністським мистецтвом, Бартоломе Феррандо, який працює у жанрі візуальної та голосової поезії, проведе майстер-клас “У роботі зі звуком”.
Майстер-клас Мартін Віаль “Лабораторія тіла” буде про зосередження на різних способах сполучення з часом та простором, використовуючи тіло як лабораторію дослідження. Останні п’ятнадцять років Віаль проводить інтенсивні майстер-класи в Монреалі (Канада), Чикаго (США), Франції та Брюсселі, Каталонії (Іспанія).
Програму майстер-класів Школи доповнить лекція-перфоманс Володимира Кауфмана “Зходження”.
Потягом Школи відбуватимуться виступи перфомерів з України (Антон Саєнко, Костянтин Зоркін), Ізраїлю (Ліор Каріель, Ґаліа Павліченко), Франції (Мартін Віаль, Паскаль С’яп), а також Януша Балдиґи з Польщі, Зиґмунда Скарди з Норвегії та Бартоломе Ферранда з Іспанії.
Навчання у Школі перфомансу та покази перфомансів відбуватимуться з 1 по 7 вересня. На закінчення фестивалю відбудеться відкрите обговорення підсумків проекту серед його учасників та аудиторії заходу.
Основним критерієм відбору буде особиста мотивація потенційних учнів. Відповідь надійде до 25 серпня. Більше про програми майстер-класів у додатках або на сайті lvivartlab.com. Основна локація фестивалю – галерея „Дзиґа” (вул. Вірменська, 35).
Кураторами проекту є Володимир Кауфман і Януш Балдиґа, арт-директоркою – Ліда Савченко-Дуда.

Школу перфомансу започаткували 2009 року з ініціативи досвідченого митця та викладача, професора Януша Балдиґи, і працює вона щороку в рамках фестивалю “Дні мистецтва перфоманс у Львові”. Школа перфомансу має на меті стимулювати розвиток мистецтва перфоманс в Україні. Щороку її випускниками є близько 50 учнів із різних міст України. Школа перфомансу – це відкритий мистецький проект, що демонструє широкий діапазон напрямків та технологій арт-перфомансу.  Ця Школа дає унікальну можливість навчатись мистецтву перфоманс в Україні від провідних майстрів цього жанру, адже в українських вишах його ще не вивчають.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7221 / 4.37MB / SQL:{query_count}