Подружжя, яке 22 роки працює в одній майстерні

“Зелена канапа” та Василь і Світлана Яричі запрошують львів’ян і гостей міста на відкриття своєї спільної виставки

У вівторок, 31 липня, о 17.00 в галереї “Зелена канапа” виставку своїх творів представлять один із найвидатніших скульпторів України Василь Ярич та графік i живописець Світлана Ярич. Цікаво, що подружжя Яричів працює в одній майстерні уже 22 роки.
Нові скульптури з дерева, каменю та бронзи Василя вперше будуть презентовані загалу. Народний художник України, невтомний і активно працюючий скульптор Василь Ярич, автор багатьох пам’ятників і меморіальних комплексів по всій Україні відомий львів’янам як автор пам’ятника Королю Данилу Галицькому. На противагу героїчним пам’ятникам у його творчих роботах як художника цікавлять не “пафосні” теми, а ніжні інтимні портрети матері та дитини, оголені фігури в своїй природній красі, філософські та духовні теми,  зокрема прощення і примирення, як-от “Повернення блудного сина”. Теми вічні, теми гуманістичні, класичні й близькі. Пластика скульптури Василя Ярича вражає вишуканою нюансністю, живою гармонією статики і динаміки. І нічого зайвого! Це приклад досконалого узагальнення і стилізації.
Так само прикладом досконалого узагальнення є абстрактний живопис Світлани Ярич. Він виріс із кольорової графіки, якою Світлана займалася з 90-их років минулого століття. Виріс і в буквальному сенсі. Її полотна стали монументальними, пропали деталі та сюжети. Тепер на її картинах живе гармонія кольору і плям на площині – виважена і довершена. Світлана ж є композитором цих поєднань, і композиції вона створює напрочуд вишукані.
Такий живопис не набридне, бо коли на нього дивишся – досліджуєш рефлексії в собі. А оскільки кожного разу ти  інший, то й сприйняття буде інше.
Виставка триватиме до 26 серпня.

Василь Ярич народився 1951 року в селі Велика Тур’я на Івано-Франківщині. У 1979-ому закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. З 1979 року займається творчою діяльністю. Його персональні виставки проводили в Україні, Німеччині, США, Франції, Італії, а групові за його участі – в Україні, Франції, Німеччині, Польщі, Бельгії та Литві. Автор багатьох пам’ятників, зокрема Королю Данилу Галицькому та Просвіті у Львові, жертвам комуністичних репресій у Стрию. Кілька монументальних робіт виконав він і для Франції. Не раз отримував відзнаки, зокрема на Скульптурному салоні та “Бієнале скульптури” в Києві. Здобув звання заслужений діяч мистецтв та народний художник України. Його твори є в музейних збірках (Національний музей та Картинна галерея у Львові, музей Франка в Нагуєвичах, Запорізький і Чернігівський обласні музеї), а також у багатьох приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Світлана Ярич народилася 1960 року в Кременці на Тернопільщині. В 1982-ому закінчила Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. Учасниця обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок у Польщі, Франції, Німеччині, Словаччині, Чехії, Італії. Її персональні виставки експонували у Львові (1997 і 2015 рр.), Люксембурзі (1997 р.), Парижі (1999 р.), Чикаго (2010 р.). З 1984 року викладає у Львівській національній академії мистецтв.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4375 / 3.98MB / SQL:{query_count}