Моцарт повертається до Львова!

У палаці Потоцьких відбулася презентація пригодницько-історичного роману Богдана Коломійчука

Учора в нашому місті під час фестивалю LvivMozArt відбулася презентація книжки Богдана Коломійчука “Моцарт із Лемберга”, яка побачила світ у Видавництві Старого Лева. Зустріч організували в палаці Потоцьких за участі видавця і поетеси Мар’яни Савки, а також відомого українського диригента Оксани Линів. Музичну атмосферу вечора творили музиканти Ірина Зарицька (фортепіано) та Віктор Андрійченко (скрипка).
Нова книжка Богдана Коломійчука “Моцарт із Лемберга” гармонійно поєднує жанри історичного, пригодницького та любовного романів. Дія відбувається в першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой – молодший син геніального композитора Вольфганга-Амадея Моцарта Франц-Ксавер. Він не зазнав батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод. А доля тісно пов’язана із Львовом, тодішнім Лембергом. Автор витримав золоту середину між сентиментами і авантюрою, а точніше між любовним і пригодницьким романом. Власне тому в цій книжці читач знайде, окрім пізнаваних фактів з життя Моцарта-молодшого, елементи історичного твору, навіть детективу.
“Ідея написання роману про “львівського Моцарта” належить засновникам фестивалю LvivMozArt Оксані Линів та Олегу Мацеху, – каже Богдан Коломійчук. – Перша розмова про це відбулася восени 2016 року, а вже за кілька місяців ми продовжили її в Зальцбурзі. Тоді ж разом із Олесею Яремчук, яка допомагала з перекладом, почали збирати матеріали в Бібліотеці Моцартеуму. Безцінними для мене, як для письменника, були щоденники мого персонажа. Завдяки цим нотаткам я побачив Франца-Ксавера живою, надзвичайно емоційною людиною з нелегкою долею”.
“За іронією долі цей роман я писав так, як жив мій герой – в подорожах, – додає автор. – Намагаючись здобути славу і визнан­ня, Франц мандрував світом: чимало його концертів відбулося в Любліні, Варшаві, Берліні, Данцигу, Парижі та інших містах. У мене ж окремі сцени були написані в аеропорту Айндговена та Кракова, в літаку над Німеччиною, в баварській кнайпі і десь на узбережжі Північного моря. За цей час ми по-своєму зріднилися з моїм Моцартом. Десь так, як двоє львів’ян, що зустрічаються далеко від дому і йдуть до кав’ярні потеревенити про галицьку погоду. І розмова приємно затягується… Наша з Францом-Ксавером “балачка” затягнулася майже на два роки. І ось завершальний акорд – чудова книжка, яка вийшла у Видавництві Старого Лева. Завдяки цьому роману львівський Моцарт вперше постане перед українським читачем. Для мене ж як автора це був однаковою мірою творчий експеримент і творчий виклик. Тепер слово читачеві”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6438 / 4.07MB / SQL:{query_count}