Місто (не)пам’яті

На “Території терору” готують відкриті заходи про Голокост у Львові

На початку липня в Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія терору” (просп. Чорновола, 45Г) відбудеться конференція-марафон “Простір пам’яті”, присвячена 75-ій річниці ліквідації львівського гетто та Янівського концентраційного табору. Участь у лекціях і дискусіях, головною темою яких стане пам’ять про Голокост, візьмуть історики, журналісти і митці з України, Польщі, Німеччини, Латвії та Ізраїлю. Заходи триватимуть 1 – 3 липня. Вхід вільний, але потрібна реєстрація!
У неділю, 1 липня, тут розпочнеться публічна програма з дискусії про культурні механізми збереження пам’яті, участь в якій візьмуть публіцист Еліезер Лісовой, режисер-документаліст Симон Шехтер, архітектор Михайло Богомольний та історик Андрій Усач. Натомість історик Василь Расевич, фахівець з історичної пам’яті про Голокост в Україні та Росії Ніколас Дрейєр, політолог Максим Гон і архітектор Михайло Богомольний дискутуватимуть про політику пам’яті, спекуляцію фактами та замовчування теми Голокосту в радянський і післярадянський час.
Увечері пам’ять про Голокост в епоху “фейкової інформації” стане темою круглого столу журналістів. Про те, як створюють і деконструюють міфи, говоритимуть фахівець польського Центру аналізу пропаганди та дезінформації Дмитро Борисов, викладач Школи журналістики УКУ Юрій Опока, журналіст та історик з Ізраїлю Шимон Бріман та оглядач Радіо Свобода Павло Казарін. Завершиться перший день конференції публічним переглядом фільму Симона Шехтера і Юваля Хаймовича “Та згадаймо усіх?!” на території “Простору синагог” (вул. Староєврейська, 37).
У понеділок, 2 липня, о 12.00 на вул. Вітовського, 55 (лінк на реєстрацію тут) для учасників і учасниць конференції “Простір пам’яті” розпочнеться екскурсія вуличною виставкою “Львів,  Lwow, Lemberg’43: місто (не)пам’яті”, яку проведе історик Андрій Усач. Далі запланована презентація практик збереження місць єврейської пам’яті, яку модеруватиме історик Ігор Дерев’яний. До слова, організатори конференції запрошують зголошуватися на презентацію всі громадські організації, дослідницькі установи, фонди та соціальні ініціативи, які мають бажання презентувати власні проекти збереження історичної пам’яті (лінк на реєстрацію тут).
У другій половині дня розпочнеться круглий стіл “Пам’ять та комеморативні практики в міському публічному просторі” за участі журналіста Шимона Брімана, а також істориків Андрія Усача, Василя Расевича та Ігоря Дерев’яного. Завершиться лекційно-дискусійна частина виступом професора Адама Редзіка “Слідами Аллергандів у Львові: ті, що (не)пережили Голокост”. Після цього о 19.00 на площі Ринок, 6 усіх охочих чекають на екскурсію “Між рядків: приховані сторінки історії єврейського Львова у літературних та рабиністичних джерелах”. Проведуть її публіцист Еліезер Лісовой та дослідниця єврейської спадщини Галичини Олена Андронатій.
У вівторок, 3 липня, конференція відбудеться в місті Золочів, де учасники та учасниці проведуть цілий день, досліджуючи місця єврейської спадщини і пам’яті про Голокост.
Зауважимо, що участь в публічних подіях конференції можуть взяти усі охочі, однак потрібна попередня реєстрація за лінком.
Ініціатори проекту – Israeli Friends of Ukraine та TrendVision. Партнери –Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія терору”, Центр міської історії, Освітній центр з прав людини у Львові. Конференція відбуватиметься за підтримки генерального партнера заходу – благодійного фонду НАДАВ (Ізраїль).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7377 / 4.38MB / SQL:{query_count}